tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 3 grudnia 2016r, godz. 14:46
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Szukają sposobu na parkowanie na starówce. Będą opłaty?

Opublikowano: poniedziałek, 27.06.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 29

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Firma doradcza pomoże ocenić urzędnikom, na jakich zasadach i gdzie wybudować parkingi, które pozwolą odetchnąć mieszkańcom Starego Miasta i odwiedzającym tę część Tczewa gościom. Takie działania są potrzebne, bo starówka od dawna cierpi na brak miejsc parkingowych, a tylko w ciągu roku w Tczewie przybywa od 2 do 2,5 tys. nowych aut.

Zaledwie kilka dni temu poruszyliśmy temat parkowania na placu Hallera . Teraz sprawa powraca - pracownicy magistratu wyłonili właśnie firmę doradczą, która pomoże im odpowiedzieć na najważniejsze pytania związane z zabezpieczeniem miejsc postojowych w rejonie Starego Miasta - m. in. sposobu realizacji inwestycji i kosztów zadania. Do tej pory brana pod uwagę jest budowa parkingu wielopoziomowego - przy ulicy Ogrodowej lub Westerplatte oraz naziemnego - a rogu ulic Wąskiej i Stromej. Władze miasta nie ukrywają, że szukają do udziału w rozpoczęciu budowy partnera prywatnego - w oparciu o sam miejski budżet zrealizowanie tej inwestycji będzie w zasadzie niemożliwe:

- Firma doradcza podpowie nam modele prawne rozwiązania, modele ekonomiczne, a być może dowiemy się, że partnerstwo publiczno-prywatne w naszym przypadku jest niemożliwe. Sprawę parkowania na Starym Mieście musimy rozwiązać - rozmawiamy o prywatnych partnerach, płatnych strefach parkowania, dodatkowych miejscach postojowych. Dlatego bardzo istotna jest sprawa doradztwa, fachowców, abyśmy mogli prawidłowo wejść w to zagadnienie. Chcemy wiedzieć, jakie modele się sprawdzają, jacy partnerzy funkcjonują i jaki jest wynik ekonomiczny - wyjaśniała podczas ostatniej konferencji prasowej Jolanta Śliwińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta tczewskiego magistratu.

Umowa z firmą doradczą zostanie podpisana w lipcu, zaś w październiku urzędnicy otrzymają już wypracowane założenia. Nowych rozwiązań z niecierpliwością oczekują tczewscy kierowcy, bo tylko co roku w grodzie Sambora przybywa od 2 do 2,5 tysiąca aut. Dodajmy, że część pomorskich miast wielkości Tczewa, by rozwiązać problem braku miejsc postojowych w centrach, zdecydowała się na wprowadzenie płatnych stref parkowanie - tak jest m. in. w Malborku, Starogardzie, czy Wejherowie.
drukuj
Artykuł przeczytano 3109 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kosmoloty
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (29)   Zmień kolejność
 
user_ico_miejscowy
+8
miejscowy
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 00:19
a nie można wykorzystać miejsca po skupie makulatury ? na rogu ulicy Kołłątaja i Czyżykowskiej ? jest tam bardzo dużo miejsca i przede wszystkim blisko do starówki ...
Brak zdjęcia
+2
pomysł dobry_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 27.06.2011, 07:33
ale panowie szlachta nie zaparkują tak "daleko". przecież jest wielki parking na bulwarze - odległość niewielka, ale ludzi ani myślą tam parkować, bo autem to najlepiej wjechać do sklepu
 
Brak zdjęcia
-1
"szlachta" ~ Memory_gość
IP: 62.148.xx5.xx3
Data: 27.06.2011, 07:50
Bulwar - fajny parking ale na uboczu i nie pilnowany - kto będzie ponosił koszta dewastacji / kradzieży aut?
 
Brak zdjęcia
+3
No to wymyślili. ~ _gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.06.2011, 11:31
Nie ma parkingów, nieprzemyślana polityka infrastrukturalna, pieniądze wydane na fontannę i inne pierdoły, to trzeba skroić kierowców. A kierowcy to taki dojne krowy. Na każdym kroku są łupani przez łupiących.
 
user_ico_mieczyslaw
+13
Parkingi Tczew. ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 03:33
Jeśli i tak większość spraw, które są problemami do rozwiązania powierza się firmom prywatnym, to po co tylu urzędników siedzi w gmachach? Przykład: po co cały Wydział Rozwoju Miasta, w którym pewnie pracuje więcej niż jedna osoba, skoro do zrealizowania konkretnego projektu, tj. wyszukania odpowiedniego modelu finansowania, lokalizacji parkingów, itp. wybiera się prywatną firmę (pewnie za niemałe pieniądze)? Od czego ten sztab "specjalistów"? To samo z inwentaryzacją w CED'zie? Jakim cudem policzenie krzeseł, stołów i innych przedmiotów ma kosztować 20000 PLN? Tak łatwo Wam się wydaje publiczne pieniądze?
Brak zdjęcia
-10
lubisz narzekać_gość
IP: 89.200.xx2.xx4
Data: 27.06.2011, 07:32
pewnie firmę wyspecjalizowaną w danej dziedzinie wybiera się po to, by potem taki malkontent jak ty nie mógł narzekać, że "głupie urzędasy" zmarnowały miliony na nietrafiony projket. lepiej chyba wydać mniejszą kwotę na doradztwo niż zmarnować wielkie sumy na źle przemyślane inwetsycje
 
Brak zdjęcia
+6
_gość
IP: 79.188.xx3.xx4
Data: 27.06.2011, 07:35
Tak jest specyfika urzędników i urzędów. Decydują o wszystkim nie znając się na niczym. Urzędnik nie szanuje pieniędzy innych ludzi, ponieważ często też nie szanuje tych ludzi.
 
user_ico_mieczyslaw
+5
lubisz narzekać_gość ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 09:27
W takim razie "po co nam urzędnik" mądralo? Wystarczy Rada Miejska, uchwały które będą zlecały prywatnym wykonawcom robotę. A lubisz czasem pomyśleć?
 
Brak zdjęcia
-4
Ziutek Ciągutek_gość
IP: 83.7.xxx.xx9
Data: 27.06.2011, 10:42
myslę ze autor słów o cenie za inwentaryzację (w tv pokazują ze autorem tychze słów był zenek drewa) miał na mysli odtworzenie stanu faktycznego budynku CZYLI pomierzenie kazdego pomieszczenia a nastepnie odtworzenie tego budynku w komputerze i stworzenie całej dokumentacji budowalnej. o taka INWENTARYZACJE chodzi. zdaje sobie sprawe ze nie kazdy wszystko musi rozumiec, ale skoro nie rozumiesz jakis pojec to nie bierz udziału w dyskusji. nie wiem skąd kolego Ci sie wzieło ze inwentaryzacja w stosunku do obiektu budowlanego to licznie krzeseł i stołów. Pozatym w tej cenie wliczone jest tez o ile sie orientuje stworzenie możliwych adaptacji tego budynku na jakies inne usługi. reasumując - kwota 20 tysi za inwentaryzację (zwróc uwage na ilosc kondygnacji i pomieszczeń) oraz przedstawienie pomysłu na zmiane sposobu użytkwania danego obiektu nie jest jakąś wygórowana kwotą.
 
Brak zdjęcia
+3
Popieram Mieczysława ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 27.06.2011, 12:23
Rozumiem, że są tematy wymagające udziału firm doradczych. Jednak temat miejsc parkingowych jest tak prosty, że wręcz nie można popełnić błędów. Wszystkie dane zawarte są w artykule. Przecież wystarczy policzyć ile miejsc parkingowych chce się zlikwidować, dodać do tego ilość lat razy 2,5 tys - okres w którym nie przewiduje sie budowy nowego parkingu i dodać do tego 10 czy 15% rezerwy. I to wsdzystko. Wynagrodzenie możecie mi przysłać pocztą. Jeżeli ktoś powieli mój sposób myślenia nie ma możliwości, aby poczynił jakiś karygodny błąd. Po co więc firma doradcza? Wiem, ze są to tzw. dupokrytki. Jednak panowie urzędnicy pamiętajcie, że te dupokrytki też są finansowane z pieniędzy publicznych.
 
Brak zdjęcia
+1
ŚMIERĆ STAREGO MIASTA ~ :)_gość
IP: 178.183.xx9.xx0
Data: 27.06.2011, 08:56
Siedzą w urzędach po to żeby siedzieć, nie siedzi się w urzędzie po to żeby coś robić. Jak mają coś zrobić to od tego są firmy również z rodziny. Także to nie jest tak że jak mamy urzędników to oni coś zrobią ew mogą robić ale nie zrobić;) . Co do parkowania to tak płatne ale na manhatanie a nie na starym miescie gdzie sa same lumpecxY. KTO PRZYJEDZIE DO LUMPEXU I ZAPŁACI 5ZŁ ZA PARKOWANIE?????????????????
Brak zdjęcia
0
aga_gość
IP: 188.33.xx2.xx3
Data: 27.06.2011, 10:01
a po co firmy doradcze ja wam doradze za darmo:) pytajcie sie ludzi a sami dostaniecie odpowiedz na pytania :) tak jak wyzej potezny plac i pusty jak przy skupie makulatury, odrAdzam waska i stroma poniewaz sa tam domy i pelno maluchow po co komplikowac te spokojna ulice, tamten plac bylby idealny :skup makulaury, na uboczu wszedzie blisko idealny plus dla pomyslodawcy:)
user_ico_mikus
-6
Czyste powietrze na starówce ~ mikus
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 11:24
Proponuję wzorem naszych zachodnich sąsiadów wprowadzić jako pierwsze miasto w Polsce normy emisji spalin samochodów poruszających się po Starówce. Co kilka lat należało by podnosić próg, np. do końca 2012 roku wjazd aut spełniających co najmniej EURO 2, potem przez kilka lat EURO 3 itd. Przy dobrym egzekwowaniu tego samo natężenie ruchu spadłby. A dzieciarnia świeżo po prawku, nie będzie smrodzić i grozić przechodniom w starych rupieciach. Jestem przekonany, ze te wszystkie minusy, przy tym komentarzu wstawia osoby, które nie mogłyby wjechać do centrum po takiej rewolucji. Ale trzeba od czegoś zacząć w tym narodzie...
user_ico_C>K>M
+4
C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 13:26
Stawiam Ci minus, bo po prostu piszesz głupoty.
 
user_ico_zaratustra83
+2
LPG ~ zaratustra83 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 20:18
Stawiam ci minus bo ja mam jak to określasz "starego grata" z instalacją LPG i katalizatorem co oznacza że pewnie truje mniej środowisko niż pajac latający na benzynie nowszym autem, o podrasowywaniu auta sportowym wydechem i demontażem katalizatora lepiej już nie wspominać.
 
user_ico_mikus
-2
Opis niemieckiej "zielonej strefy" ~ mikus
Uż. zarejestrowany
Data: 27.06.2011, 22:33
http://www.autoinfo.pl/wiadomosci/zielone-strefy-w-niemieckich-miastach-pelna-informacja-dla-polakow link Główne założenie to poprawa czystości powietrza. Uważam, że w przypadku M. Tczewa rozwiązałoby to częściowo problem z zatłoczonymi parkingami do tego można postawić parkomaty. Nie wiem, czy pisze głupoty, po prostu w naszym kraju takie coś jest traktowane z góry na niepowodzenie, a w opinii publicznej szerzy oburzenie, (..."co za idiota, JA bym nie mógł/a wjechać??)
 
Brak zdjęcia
+2
bez minusa ~ młody_gość
IP: 109.197.xx1.xx4
Data: 27.06.2011, 23:52
Ja nie będę stawiał minusa bo to nic nie daje. A twój wywód o małolatach w starych gratach świadczy tylko o tym jaki snobek z ciebie. Wole małolata w starym gracie niż młotka któremu rodzice podpłacili prawko i kupili nówkę auto. Jak słucham przechwałek takich snobów i widzę jak na drodze zachowują się tak jak by koguta mieli na dachu to mi się niedobrze robi. Młody który kupi se starego grata za własną kasę, bardziej dba o swoje auto i nie rozbija się jak pajac. A te nowobogackie gówniarstwo rozbijające się autami rodziców stwarza zagrożenie na drodze bo nie szanują nikogo.
 
user_ico_C>K>M
+2
MIKUS ~ C>K>M
Uż. zarejestrowany
Data: 28.06.2011, 09:05
Nie o to chodzi, po prostu nie można bezmyślnie kopiować pomysłów krajów już bogatych w kraju na dorobku. Bogaty dziedzic może cały dzień siedzieć w fotelu, jeżeli to samo zalecisz biednemu, to nigdy nie stanie się bogaty. Porównaj poziom życia, płace etc. w Niemczech i w Polsce, a następnie sam sobie odpowiedz, kogo stać na samochód z normami. Następna sprawa w artykule który podlinkowałeś jest mowa o wielkich aglomeracjach, tu spoko, starówki w wielkich aglomeracjach tak czy tak przyciągają masę turystów, którzy z opłat nic sobie nie robią. Wprowadzenie czegoś takiego w tak małym mieście jak Tczew, praktycznie bez żadnych atrakcji turystycznych w porównaniu do okolicy, spowoduje, że Stare Miasto będzie wyglądało jak miast duchów.
 
Brak zdjęcia
+2
Umrze SM ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 27.06.2011, 13:25
Dogortywująca Starówka po wprowadzeniu opłat umrze.
Brak zdjęcia
0
_gość
IP: 213.17.xx8.xx5
Data: 27.06.2011, 14:08
Oczywiście naszym urzędaskom musi podpowiadać firma doradcza, bo sami nie mogą nic wymyślić a firma doradcza oczywiście skasuje nas (bo to nasze pieniądze) odpowiednio za to doradzanie. Od czego oni wszyscy tam są w UM, żeby zatrudniać firmy doradcze do takich bzdetów? trzeba zrobić referendum, czy mieszkańcy chcą, żeby była możliwość parkowania w centralnym punkcie starówki, czy nie? Jeśli nie chcą, to należy stworzyć inne miejsce w pobliżu starówki, gdzie można byłoby zaparkować i nawet pobierać opłaty, jak we wszystkich, normalnych miastach.
Brak zdjęcia
+1
STARE MIASTO UMIERA ~ tczewiak_gość
IP: 213.241.xx7.xx4
Data: 27.06.2011, 16:49
REWITALIZACJA ZABIJA STARE MIASTO, DODAJCIE OPŁATY ZA PARKOWANIE I BEDZIE KONIEC STAREGO MIASTA !!!!!!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
+1
brawo ~ romek_gość
IP: 213.241.xx7.xx4
Data: 27.06.2011, 16:59
Brawo kolejny idiotyczny pomysł władz Tczewa Zapraszam na wycieczkę do Malborka to zobaczycie jak zarządzać inwestycjami w mieście!!!!!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
0
Urzednicy wymyslą... ~ iiiiii_gość
IP: 80.50.xx5.xxx
Data: 27.06.2011, 17:32
uwaga ,zaraz bedzie smiesznie
Brak zdjęcia
+1
matka_Polka_gość
IP: 109.197.xx6.xx9
Data: 27.06.2011, 18:24
Dywagacje nt. płatnych parkingów. Przede wszystkim pomyślcie jak ZABLOKOWAĆ dojazd do bulwaru w czasie okolicznościowych spędów, bo karetki nie mogą się przepchać do chorych. Ludziska z innych "luksusowych" dzielnic nie mają gdzie postawić aut i popodziwiać naszej pięknej Starówki, a my tu musimy na co dzień mieszkać, żyć, dowieźć w deszczu czy śniegu dzieciaki, zakupy, niepełnosprawnych, chorych itd. Płatne parkingi, ok- ale najpierw niech są karnety czy karty identyfikacyjne dla mieszkańców (zgodnie z warunkami zabudowy przysługują im miejsca parkingowe).
Brak zdjęcia
0
Wprowadźcie opłaty - a zakupów już tam nie zrobię ~ zzzz_gość
IP: 109.197.xx8.xx4
Data: 28.06.2011, 00:21
jak tylko będzie opłata za parkowanie, to już nie pojadę na Stare Miasto na zakupy :(( Kto na tym zyska, a kto straci?
Brak zdjęcia
0
Brakuje miejsc - to chyba żart!!! ~ Obserwator_gość
IP: 83.30.xx6.xx0
Data: 28.06.2011, 14:01
Popatrzcie uważnie - Miasto je jeszcze likwiduje - a na ich miejscu stawia albo kosze, albo duże zdjęcia (aż cztery miejsca zniknęły z Łaziennej)
Brak zdjęcia
0
winny jest tylko ~ przejazdowka_gość
IP: 62.143.xx4.xx9
Data: 28.06.2011, 18:16
temu architekt miasta Tczew
Brak zdjęcia
+1
parkingi w mieście ~ kaczor_gość
IP: 109.207.xx9.xx6
Data: 28.06.2011, 23:25
zamiast fontanny-parking.cel ważniejszy
Brak zdjęcia
0
Tczewiak ciut starszy_gość
IP: 109.197.xx1.xx7
Data: 23.01.2012, 22:07
Starowka umrze?Ona od lat nie zyje .Nawet ta zakichana fontanna jej nie ozywila.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew