Kierowcy noga z gazu! Wspólne działania malborskiej i tczewskiej policji

Kontrola policji (fot. KPP Tczew)
Kierowcy noga z gazu! Wspólne działania malborskiej i tczewskiej policji
W czwartek (04.04) funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzą działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą "Prędkość". Działania zrealizują policjanci ruchu drogowego z Malborka i Tczewa, którzy wspólnie będą działać na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nadzorem zostaną objęte m.in. drogi krajowe takie jak DK 55, 22 i 91.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Malborku i Tczewie w ramach działań "Prędkość" będą czuwać nad bezpieczeństwem oraz egzekwować od kierujących stosowanie się do ograniczeń prędkości. Na terenie obu sąsiadujących powiatów, kierowcy będą mogli spodziewać się zwiększonej ilości funkcjonariuszy oraz kontroli drogowych.

- Celem działań jest zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z powodu nadmiernej prędkości oraz wyeliminowanie nietrzeźwych kierujących z ruchu. Działania zaplanowane są na drogach krajowych takich jak DK 22, 55 i 91, na których funkcjonariusze w trakcie statycznych punktów kontroli będą ujawniali przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości. Do akcji zostały przewidziane także pojazdy z wideo-rejestratorami, które będą przemieszczać się na terenie obu powiatów. Policjanci skupią się na ujawnianiu przekroczeń prędkości, lecz nie oznacza to, że nie będą reagować na inne wykroczenia czy przestępstwa, takie jak jazda pod wpływem alkoholu, czy środków odurzających. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę.


- Nie ma zgody na łamanie przepisów ruchu drogowego. W przypadku ujawnienia naruszeń kierowcom grożą wysokie mandaty oraz punkty karne, a w niektórych przypadkach nawet utrata prawa jazdy. - przestrzega policjantka.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • dalej_gość_gość

  03.04.2024, 16:20

  niech robią

  takie akcje powinny być cykliczne kilka razy w miesiącu i bez informowania o nich publicznie ...

  Odpowiedz
  IP: 83.20.xx8.xx0 
 • kkk_gość

  03.04.2024, 16:55

  giń w agonii społeczniaku

  Tak i izolacja dla bestii antyszczepionkowych, stłumić każdy objaw wolnościowy, nie będzie niczego 1984 !! żydokomuna ma rządzić nad gojami, potrzebne właśnie wsparcie społeczników, którzy uprzejmnie donoszą, że na kolacji wigilijnej jest więcej niż 5 osób, że sąsiad na cmentarz poszedl, że gówniak nie przestrzega godziny policyjne dla seniorów w sklepach, że twój ból jest większy niż mój.

  Cytuj
  IP: 83.21.xx9.xx0 
 • Mario Tcz._gość_gość

  03.04.2024, 20:51

  Wojewódctwa zjednoczone?

  Wspólne działania malborskiej i tczewskiej policji!?A co to jakieś dwie różne instytucje?Karta tczewianina,wrocławiaka,gdańSZCZANKI i co jeszcze wymyśla,by ten naród dzielić!?Rzeczpospolita Polska jest jedna!

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx5.xx1 
 • Atbut_gość

  04.04.2024, 07:51

  Kontrolę kierowcuw

  Częściej bez ozczegania. I karać karać. Może będzie mniej wypatkuw i niektórych to utemeruje a reszta zacznie myśleć. Bo myślenie boli. Jak niektórych komentujących.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx4.xx2 
 • mieszkaniec_gość_gość

  05.04.2024, 11:55

  polska wiocha

  W PL kierowcy nie mają wcale kultury jazdy. jak w krajach trzeciego świata. brak kultury, zrozumienia, pchają się na chama, wymuszają pierwszeństwo, nie puszczają pieszych. Jak się włączasz do ruchu z podporządkowanej to ci zaraz jeden z drugim podjeżdzają z tyłu pod sam zdeżak, bo jak śmiałeś im wyjechac, bo się jeden z drugim spieszy. w mieście na ograniczeniach 50h na godz jeżdzą 80. tak zwana dynamiczna jazda, co z tego ze zaraz musza gwałtownie hamować. żenada, wiocha i zwykle prostactwo. nie mówiąc ze sporo osób nie uwaza na dzieci pod szkołami. Zal. co z wami ludzie? tak ciężko zdjąć nogę z gazu, przepuścic kogoś? porazka.

  Odpowiedz
  IP: 81.219.xx6.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.