VI edycja akcji "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu"

(fot. mat. prasowe)
VI edycja akcji "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu"
Po raz szósty w naszym mieście odbędzie się akcja "Tczew na Niebiesko dla Autyzmu", ale w tym roku organizatorzy chcą podkreślić, że spektrum autyzmu to cała paleta barw. Będą kontynuowane działania z ubiegłego roku i wprowadzane nowe inicjatyw, ponieważ naszym celem niezmiennie jest poszerzanie świadomości społeczności lokalnej na potrzeby i możliwości osób w spektrum autyzmu.

W tym roku organizatorzy planują:

- 2.04.2024 - AKCJA W MEDIACH SPOŁECZNOŚCIOWY
Tego dnia będziemy zachęcać mieszkańców naszego miasta do umieszczania na swoich profilach w mediach społecznościowych zdjęć z niebieskimi i kolorowymi akcentami związanymi ze spektrum autyzmu z #tczewdlaautyzmu. Rozpoczęcie o godzinie 10.00.

- 3 i 4.04 2024 - ŚCIEŻKA SENSORYCZNA (zajęcia otwarte)
Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie zachęca do udziału w zajęciach w specjalnie przygotowanej ścieżce sensorycznej, która ma na celu pokazanie, z jakimi trudnościami mogą borykać się osoby w spektrum autyzmu. Ścieżka będzie dostępna w godzinach 14.00-17.00. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem: 504 434 484.

- 5.04.2024 - PRZEMARSZ UCZNIÓW Z TCZEWSKICH PLACÓWEK
Z inicjatywy Sportowej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Tczewie odbędzie się przemarsz uczniów z Kanonki do Węzła Komunikacyjnego, aby zwrócić uwagę mieszkańców na działania zaplanowane w naszej akcji. Zachęcamy do udziału przedstawicieli tczewskich placówek. Start o godzinie 12.00.

- 6.04.2024 - PARKRUN NA NIEBIESKO
Razem z Powiatowym Centrum Sportu zachęcamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w biegu oraz założenia niebieskiego stroju. Start o godzinie 9.00. Obowiązuje rejestracja na www.parkrun.pl. Oprócz biegu przygotowany zostanie także poczęstunek, fotobudka i akcja informacyjna na temat spektrum autyzmu.

- 9.04.2024 - WARSZTATY ARTETERAPII (zajęcia otwarte)
Wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 8 zapraszają na zajęcia otwarte, które odbędą się w godzinach 14.00-16.00. Będzie to wspaniała okazja do wspólnych twórczych działań. Szczególnie zapraszamy osoby w spektrum autyzmu. Zapisy pod numerem: 575 395 547.

- 16.04.2024 - ZUMBA NA NIEBIESKO

Kolejne działanie w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie to działanie taneczne. Poza zumbą nastąpi też rozstrzygnięcie konkursu "Na Niebiesko dla Autyzmu", którego głównym organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi. Wydarzenie rozpoczyna się o godz. 17.00 na hali sportowej.

- 26.04.2024 - KONCERT MARKA PLUTOWSKIEGO (spotkanie opiekunów osób w spektrum autyzmu)
Po raz kolejny chcemy też zaprosić opiekunów osób w spektrum autyzmu do wspólnego spędzenia czasu, rozmów, wymiany doświadczeń. Wydarzenie będzie odbywać się Restauracji Vela, rozpoczęcie o godzinie 19.00. Po koncercie będzie też okazja do wspólnego śpiewania. Zachęcamy do wcześniejszej rezerwacji stolika.

- 29.04.2024 - KONSULTACJE W FUNDACJI OD NOWA
W tym roku również zapraszamy na konsultacje dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu. Odbywać się one będą w Fundacji Wieloprofilowego Usprawniania Od Nowa w godzinach 10.00-18.00. Możliwe jest przyjście z dzieckiem, którym podczas rozmowy zajmie się animator.


Przez cały miesiąc odbywać się też będą działania towarzyszące:

- Konkurs plastyczny dla przedszkoli i szkół "Na Niebiesko dla Autyzmu" organizowany przez Szkołę Podstawową nr 10 w Tczewie.
- Warsztaty na temat spektrum autyzmu w tczewskich placówkach organizowane przez II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie.
- Filmy na temat różnych aspektów spektrum autyzmu udostępniane na kanale YouTube Fundacji Od Nowa w każdy kwietniowy czwartek o godzinie 20.00.
- Audycje "Zainspiruj się integracją" w Radiu Tczew - w każdą kwietniową środę o godzinie 18.15 podczas rozmów z ciekawymi gośćmi będą poruszane tematy związane ze spektrum autyzmu.

Patronat Honorowy: Prezydent Miasta Tczewa i Starosta Tczewski.
Patronat medialny: Radio Tczew, Telewizja Tetka, Tcz.pl oraz Kurier Tczewski.
Główni organizatorzy: Szkoła Podstawowa Nr 8 w Tczewie, Fundacja Wieloprofilowego Usprawniania OD NOWA, Powiatowe Centrum Sportu w Tczewie, II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 4 w Tczewie, Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie.
Placówki wspierające: Szkoła Podstawowa nr 1 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 7 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 11 w Tczewie, Szkoła Podstawowa nr 12 w Tczewie, Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Blue Kids, Fundacja Esyfloresy.
Organizacje, firmy i osoby wspierające akcję: Miasto Tczew, Starostwo Powiatowe w Tczewie, Drukarnia Ekspresowa, Vela Hotel i Restauracja, Zainspirowane integracją, Marek Plutowski i Sławomir Kussowski.

Drukuj
Prześlij dalej