Gniewski Jarmark Wielkanocny

Jarmark (fot. mat. prasowe)
Gniewski Jarmark Wielkanocny

zobacz galerię zdjęć: 2
W niedzielę, 24 marca, rynek w Gniewie był wesoły i kolorowy, a to wszystko za sprawą Gniewskiego Jarmarku Wielkanocnego. Wydarzenie wprowadziło mieszkańców w wyjątkowy, świąteczny nastrój.

Od godziny 11:00 gniewski rynek przemienił się w wielkanocny targ, na którym można było zaopatrzyć się w różnorodne wypieki, ozdobne rękodzieło, zabawki oraz wiele innych.
Odbyło się również głosowanie na "Najpiękniejszą Ozdobę Wielkanocną". Wyjątkowe palmy zostały wykonane przez gminne placówki edukacyjne oraz stowarzyszenia i organizacje z Gminy Gniew. Największą liczbę głosów uzyskała palma wykonana przez Przedszkole Miejskie w Gniewie, drugie miejsce otrzymał Zespół Szkół im. Józefa Czyżewskiego w Opaleniu, a trzecie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Gen. Józefa Hallera w Gniewie. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

W Sali Kameralnej dzieci miały możliwość uczestniczyć w warsztatach, podczas których samodzielnie wykonały kubeczkowe kurki oraz wielkanocne wyklejanki. Dodatkową atrakcją było wielkie poszukiwanie wielkanocnych pisanek. Na rynku ukryte zostały jajka z logo CKiBP. Dzieci, które je znalazły - otrzymały świąteczne upominki. W Sali Wystawowej na miłośników szachów czekały zacięte rozgrywki w tą królewską grę.

Ponadto między straganami przechadzał się zajączek, który częstował wszystkie dzieci słodkościami. Muzyczną atrakcją niedzieli był występ zespołu "Błękitna Wstęga".

Organizatorzy wydarzenia dziękują wszystkim, którzy pomogli przy organizacji tego wydarzenia, a przede wszystkim: Burmistrzowi Miasta i Gminy Gniew Maciejowi Czarneckiemu, gminnym szkołom i przedszkolom, stowarzyszeniom i grupom z terenu gminy Gniew, wspaniałym wystawcom, kochanym wolontariuszom z KO KO TEATR i z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Ks. Henryka Mrossa oraz niezawodnemu zespołowi Błękitna Wstęga.

Drukuj
Prześlij dalej