Alert RCB. "Drogi mogą być nieprzejezdne"

(fot. mat. prasowe)
Alert RCB. "Drogi mogą być nieprzejezdne"
"15 i 16 stycznia intensywne opady śniegu. Drogi mogą być nieprzejezdne. Zachowaj ostrożność. Śledź komunikaty pogodowe" - alert o takiej treści trafił także do mieszkańców powiatu tczewskiego. Najintensywniejszych opadów powinniśmy się spodziewać w poniedziałkowe popołudnie.

Alert RCB tej treści został przesłany do użytkowników znajdujących się na terenie województw:

pomorskiego - powiaty: Gdańsk, gdański, Gdynia, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, nowodworski, pucki, Sopot, starogardzki, sztumski, tczewski, wejherowski
warmińsko-mazurskiego - powiaty: braniewski, Elbląg, elbląski

- Najintensywniej popada poniedziałkowym popołudniem oraz w pierwszej części nocy z poniedziałku na wtorek. Śnieg nie powinien ominąć żadnej części województwa, jednak najintensywniej ma padać w przeważającej części Kaszub. Tam też dobowy przyrost pokrywy może przekroczyć 10, a miejscami 15 cm. W pozostałej części regionu, tj. nieobjętej ostrzeżeniem suma opadu powinna być wyraźnie niższa, maksymalnie do kilku cm. - informuje Pomorski Alarm Pogodowy.


W rejonie objętym ostrzeżeniem możliwe są zawieje i zamiecie snieżne. Sytuacja na drogach może być badzo trudna. Jeżeli wybierasz się w podróż samochodem, odpowiednio się do niej przygotuj:

- zabierz narzędzia do odśnieżania,
- naładuj telefon (zabierz powerbank),
- zabierz ładowarkę samochodową.

Jak apeluje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, jeżeli możesz, zostań w domu. Na zewnątrz uważaj na spadający z dachów śnieg, śliskie chodniki i ulice.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • +4

  mój nick_gość

  15.01.2024, 13:05

  nie rozumiem? drogi maja być nieprzejezdne? wiec już powinny pługi odpalone czekać i JEZDZIC jak tylko zacznie sypać...a nie takie gówno warto usprawiedliwianie z góry...w pracy nikogo nie obchodzi ze pada śnieg - mam do niej dojechać i hooj! wiec kuxwa do roboty piedrolone lamusy!! i jeszcze tekst na koniec - jak możesz - zostań w domu...otóż nie mogę i co - będę z pracy wracał pół dnia bo już jaśnie państwo napisali wytłumaczenie? skoro tak będzie padać proszę odgórnie zamknąć wszystko! i po problemie!

  Odpowiedz
  IP: 46.205.xx2.xx2 
 • pogoda-gosc_gość

  15.01.2024, 13:59

  Przecież wg. prognoz śniegu ma być tyle co kot napłakał tnij.tcz.pl/?u=d721c4 po co to straszenie?

  Odpowiedz
  IP: 91.224.xx8.xx8 
 • +3

  Wg_gość

  15.01.2024, 15:03

  Te prognozy się sprawdzają jak obietnice dla wyborców

  Odpowiedz
  IP: 37.109.xx8.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.