tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest wtorek, 25 października 2016r, godz. 01:54
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Marszałek najwyżej ocenił powiatowy projekt

Opublikowano: piątek, 21.10.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ogłoszono już oficjalne wyniki konkursu "Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim - ciekawe pomysły, dobre praktyki". W kategorii projektów związanych z propagowaniem rozwoju kompetencji i wykształcenia najwyżej oceniono realizowany przez tczewskie starostwo projekt "Kosmiczna Edukacja ".

12 października br. w gmachu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku odbyła się konferencja pt: "Siła w człowieku - efekty EFS w województwie pomorskim", podczas której podsumowano wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w naszym województwie oraz wręczono nagrody i wyróżnienia najciekawszym projektom realizowanym w ramach priorytetów regionalnych. Podczas konferencji ogłoszono oficjalne wyniki konkursu "Europejski Fundusz Społeczny w Województwie Pomorskim - ciekawe pomysły, dobre praktyki" - edycja 2011. Komisja konkursowa wyłoniła 10 najciekawszych i najbardziej korzystnych w realizacji celów PO KL projektów. Najwyżej cenionym projektem w priorytecie rozwoju kompetencji i wykształcenia był projekt realizowany przez tczewskie Starostwo Powiatowe "Kosmiczna Edukacja".

- W ramach projektu "Kosmiczna edukacja" uczniowie z terenów wiejskich mogli uczestniczyć w zajęciach, które odbywają się od lutego br. do kwietnia 2012 roku. Zachęcić do udziału w tym projekcie ma ciekawa formuła zajęć praktycznych - od wykładów prelekcji naukowych, zajęć dodatkowych z matematyki, chemii, astrofizyki, aż po wyjazdy tematyczne m.in. do Instytutu Problemów Jądrowych w Świerku, na Bałtycki Festiwal Nauki w Gdańsku, do Parku Miniatur w Inwałdzie, planetarium w Toruniu i Gdyni. - mówi Kamila Wiśniewska, rzecznik starostwa powiatowego.

Jest to już drugi sukces powiatu w zakresie realizacji projektów społecznych. W ubiegłym roku starostwo zdobyło bowiem I miejsce w konkursie "Samorząd - Lider Zarządzania 2010 - współpraca Jednostek Samorządu Terytorialnego z Organizacjami Pozarządowymi" za przeprowadzenie dwóch edycji projektu "Trzy filary...".

- Bardzo cieszy mnie fakt, że nasz powiat został wyróżniony w konkursie zorganizowanym przez marszałka. Pozwala to myśleć, że pracownicy starostwa cenieni są jako fachowcy nie tylko w pozyskiwaniu funduszy unijnych, ale również w realizowaniu zadań zawartych w projektach - podkreśla starosta tczewski, Józef Puczyński.
drukuj
Artykuł przeczytano 1622 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Bulwar już otwarty
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+2
serdecznie gratuluję pracownikom! ~ kkoleżanka_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 21.10.2011, 07:52
oby więcej takich projektów dla mieszkańców powiatu..
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew