Święto biegaczy w Tczewie: Druga Edycja Biegu Tapflo - "Dycha z Pompą"

Tapflo (fot. mat. prasowe)
Święto biegaczy w Tczewie: Druga Edycja Biegu Tapflo - "Dycha z Pompą"

zobacz galerię zdjęć: 1
W Tczewie zbliża się wielka impreza dla miłośników biegania! Już 12 maja po raz drugi odbędzie się niezwykłe wydarzenie pod nazwą "Bieg Tapflo - Dycha z Pompą", zorganizowane przez firmę Tapflo Sp. z o. o. we współpracy z Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie. Start i meta dziesięciokilometrowej trasy zostały wyznaczone przy ulicy Czatkowskiej 4b. Zwycięzcy otrzymają puchar i złotą pompę.

Ubiegłoroczna odsłona zgromadziła kilkaset uczestników oraz tłumy mieszkańców Tczewa i Pomorza, którzy doświadczyli niezwykłych emocji sportowych oraz skorzystali z atrakcji dla rodzin z dziećmi. W tym roku komplet ponad dwustu zawodników zarejestrowano w zaledwie kilka dni! Dla każdego, kto ukończy bieg przewidziano medal i specjalne upominki, w tym poczęstunek regeneracyjny przygotowany przez Restaurację Hacjenda, nerkę z logo biegu, bidon i inne gadżety. O oprawę muzyczną zadba Dj No Name Team. Najmłodsi będą mogli skorzystać z dmuchańca i spróbować popcornu czy babeczek w kolorach barw Szwecji i Polski. Start biegu zaplanowano na godz. 10.00. Organizatorzy zachęcają do przyjścia wcześniej i wzięcia udziału we wspólnej rozgrzewce.

Sportowa rywalizacja i pomoc potrzebującym

Pomysłodawcami biegu są członkowie grupy Team Tapflo, pasjonaci biegania związani z firmą Tapflo. W zespole biegają również ich rodziny oraz przyjaciele. Jak sami podkreślają, cieszy ich nie tylko aktywność fizyczna, ale także szansa na pomoc innym. W ramach programu "Pomaganie przez Bieganie" zbierają fundusze na chorych podopiecznych. Miesięcznie jest to około kilka tysięcy złotych. W sumie cały zespół przez 5 lat przebiegł już około 120 tys. km a grupa liczy aż 114 członków.


Każdy wybiegany przez nas kilometr to złotówki, które wspierają dzieci w potrzebie. Trudno opisać emocje, które towarzyszą nam kiedy możemy pomóc chorym dzieciakom. Zdarza się, że te osoby uczestniczą nawet razem z nami w wyścigach. Jest to dla nas wzruszająca chwila i zachęta by biegać jeszcze więcej. Wszystko to jest możliwe dzięki zaufaniu jakim obdarzyła nas pani dyrektor firmy Tapflo, Małgorzata Wronkowska - mówi Mariusz Żurawski założyciel Team Tapflo.


Tczew bieganiem stoi

Z roku na rok w Tczewie i okolicach widać coraz więcej biegaczy. Team Tapflo. Propagatorem aktywności fizycznej jest zaprzyjaźniony z Team Tapflo klub "Biegający Tczew" jak również dyrektor Powiatowego Centrum Sportu w Tczewie, Tomasz Tobiański, który mocno zaangażował się w "Bieg Tapflo - Dycha z Pompą". Jego instytucja zapewnia niezbędne wsparcie logistyczne i doświadczenie w organizacji tego typu wydarzeń. Partnerem strategicznym biegu jest Sklep Biegacza w Gdańsku, oferujący vouchery rabatowe oraz nagrody dla uczestników. Warto też podkreślić, że wiele lokalnych firm przekaże cenne nagrody do rozlosowania wśród biegaczy. W imieniu głównego sponsora wydarzania, firmy Tapflo, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w imprezie, która wspiera także szlachetny cel pomocowy.

Firma Tapflo to uznana marka na rynku pomp przemysłowych i higienicznych. Dostarcza wysokiej jakości urządzenia dla różnych sektorów przemysłu. Specjalizuje się w doborze najlepszych rozwiązań dla wielu branż, w tym m.in. dla wielu marek spożywczych, farmaceutycznych, kosmetycznych czy chemicznych. Tapflo zapewnia najwyższe standardy obsługi klienta i w pełni profesjonalny serwis.

Tapflo jest firmą rodzinną, założoną w Szwecji, która dzięki wieloletniej obecności na rynku przekształciła się w globalną Grupę Tapflo. Posiadając oddziały i dystrybutorów na całym świecie, firma oferuje wysokiej jakości układy pompowe projektowane i wytwarzane w Polsce, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów z różnych gałęzi przemysłu. Fabryka Tapflo znajduje się w Tczewie przy ul. Czatkowskiej.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH DO WSPÓLNEGO BIEGANIA!

Więcej informacji o Team Tapflo znajdą Państwo na profilu Facebook:
https://www.facebook.com/teamtapflo

Drukuj
Prześlij dalej