Fryderyk dla Michał Aftyka Quintet - w zespole gra tczewianin

Marcin Elszkowski (fot. mat. prasowe)
Fryderyk dla Michał Aftyka Quintet - w zespole gra tczewianin
Na piątkowej gali Fryderyk Festiwal nagrodę w kategorii Fonograficzny Debiut - JAZZ - otrzymał, za płytę "Frukstrakt", Michał Aftyka Quintet, w którym gra tczewianin Marcin Elszkowski.
Marcin swoją przygodę z trąbką zaczynał w Harcerskiej Orkiestrze Dętej.


- Jesteśmy DUMNI i GRATULUJEMY! Mamy też cichą nadzieję, że usłyszymy ich na żywo w naszej sali koncertowej - informuje CKiS.


Michał Aftyka Quintet to nowa generacja polskiej muzyki improwizowanej. Swoją muzyką komunikują emocje targające współczesnym człowiekiem - od bezwstydnego zachwytu nad teraźniejszością, przez zagubienie w niefalsyfikowanych teoriach po strach, związany z rozwojem najnowszych technologii. Michał Aftyka Quintet to zdobywcy Grand Prix konkursu WSPÓŁBRZMIENIA, Grand Prix XXIV Przeglądu Jazzowego Sax Clubu w Gdyni (2023) oraz laureaci programu "Jazzowy Debiut Fonograficzny" organizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

31 października 2023 roku, nakładem wydawnictwa Multikulti, ukazała się ich debiutancka płyta "Frukstrakt". Album został nominowany w kategorii "Debut Album of The Year - International" do prestiżowej nagrody German Jazz Prize 2024. Płyta została bardzo dobrze przyjęta przez polską krytykę muzyczną.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • Jakub_gość

    27.03.2024, 10:09

    Tczewski Jazz

    Gratulacje Marcin! Wiedziałem, że będzie o Tobie głośno, a trochę komercji nie zaszkodzi. Jesteśmy dumni z takich osiągnięć!! Tczew ma wielu wyśmienitych Jazzmanów/Klasyków i muzyków estradowych, jakby zaprosić wszystkich na jedną scenę, to byłaby moc i barwny wachlarz emocji i harmonii. Może warto o tym pomyśleć? Wielu "tych" muzyków rozpoczynało w HOD, a też i wielu jeszcze z niej się wykształci. Tczew - Dbajmy o to.

    Odpowiedz
    IP: 192.166.xx4.xxx 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 
KOMENTARZ DNIA