Ferie pełne morza. Zimowe atrakcje w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

(fot. Narodowe Muzeum Morskie)
Ferie pełne morza. Zimowe atrakcje w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku
Ferie zimowe nad morzem to doskonała okazja zarówno do odpoczynku, jak i do odkrywania nowych horyzontów, a przede wszystkim do zdobywania niezapomnianych doświadczeń. Podczas tegorocznej zimowej przerwy w oddziałach Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku czeka na gości mnóstwo nowych, zaskakujących i nieszablonowych zajęć. Edukatorzy przygotowali m.in. warsztaty skierowane do dzieci i młodzieży. Atrakcji można szukać aż do 23 lutego w oddziałach w Gdańsku, Tczewie, Kątach Rybackich oraz w Gdyni.

Morskie opowieści różnej treści

W każdy feryjny wtorek w Ośrodku Kultury Morskiej odbywają się zajęcia pn. "Zamki z piasku". Edukatorzy zapewniają niezapomnianą podróż dookoła świata. - Przepływając w pobliżu Ghany, Nigerii i Kamerunu, opowiemy o zwyczajach i tradycjach ludności tam zamieszkującej - poznamy egzotyczne baśnie i legendy, które zainspirują nas do zbudowania cudownych zamków z kolorowego piasku kinetycznego - zaprasza Maria Jaroszewska z Działu Edukacji. W Spichlerzach na Ołowiance w feryjne czwartki zaplanowano m.in. zajęcia "Na marynarskim szlaku". To propozycja dla wszystkich, którzy chcą poznać uroki życia marynarskiego w dawnych wiekach i dowiedzieć się, czym różnił się rejs po Wiśle od pływania po wodach Bałtyku. Z kolei okazją do wspólnej wyprawy do morskich głębin jest wystawa czasowa "W toni. Polskie pojazdy podwodne ze zbiorów NMM w Gdańsku".

Dotknąć morskiej historii


Ferie to doskonała okazja do rodzinnych spacerów po najpiękniejszym polskim żaglowcu. Przewidziano specjalne zwiedzanie z przewodnikiem najciekawszych pomieszczeń "Daru Pomorza" w Gdyni, podczas którego snuta będzie opowieść o wyjątkowych pasażerach pływających kiedyś na żaglowcu, czyli... zwierzętach. Z kolei w Muzeum Wisły i Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie z okazji Światowego Dnia Kociewia przewidziano zajęcia poświęcone jednemu z elementów sztuki ludowej - malarstwu na szkle. Duża atrakcja będą też zajęcia "Na powroźniczym torze" w Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. - Uczestnicy zapoznają się z tajnikami dawnego rzemiosła, poznają technikę skręcania lin oraz narzędzia wykorzystywane do ich wyrobu. Zaprezentujemy również tworzywa, z których powstawały liny -  jedną z nich skręcimy w tradycyjny sposób na pamiątkę naszych warsztatów - dodaje Maria Jaroszewska z Działu Edukacji. O wszystkich muzealnych atrakcjach można przeczytać na stronie nmm.pl .

Drukuj
Prześlij dalej
 
KOMENTARZ DNIA