tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest piątek, 2 grudnia 2016r, godz. 18:59
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gasili pożary i umacniali wały

Opublikowano: wtorek, 25.05.2010, 06:07. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 17. do 23. maja zanotowano łącznie 18 zdarzeń, z czego 8 stanowią pożary, a 11 miejscowe zagrożenia.

22.05.2010, Małżewo - stóg z pszenną słomą prasowaną,

Pożar stogu z sprasowaną słomą ułożony z 150 dużych okrągłych bali. Bezpośrednio zagrożone były kolejne dwa stogi znajdujące się obok. Spaleniu uległo 150 szt. bali, a uratowano łącznie na dwóch przyległych stogach około 500 szt. bali. W działaniach brało udział 6 zastępów: dwa z JRG Tczew i po jednym z OSP Gniszewo, OSP Miłobądz, OSP Turze, OSP Małżewo

22.05.2010, Rybaki - umacnianie wału przy śluzie

W miejscowości Rybaki w ramach przygotowywania się do nadejścia fali powodziowej i niebezpiecznie spiętrzającą się wodą przy śluzie wzmocniono ją 800 sztukami worków z piaskiem. W działaniach brały udział 5 zastępów ratowniczych.

22-23.05.2010, Knybawa - umacnianie i budowa wału

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano mieszkańców budynku, którzy układali worki z piaskiem przy swojej posesji, której grozi zalanie w związku z niedokończoną inwestycją budowy wału przeciwpowodziowego na rzece Drybok. O zaistniałej sytuacji powiadomiono wójta gminy Tczew. Mieszkańcom dostarczono 1200 worków z piaskiem, a przybyły na miejsce zastępca wójta zorganizował kruszywo i niezbędny sprzęt do budowy wałów. Działania polegały na wycięciu krzewów w miejscach, w których nie było obwałowań, następnie usypaniu w tych miejscach wałów z kruszywa wzmocnieniu ich folią od strony rzeki i umocnieniu ich workami z piaskiem do tego celu zużyto 400 worków. Dalsze umacnianie wałów kontynuowano w dniu 23.05.2010

23.05.2010, Janiszewko - budynek inwentarsko-gospodarczy,

O godz. 0.37 do Powiatowego Stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku inwentarsko gospodarczego. Po dojechaniu jednostek na miejsce zastano całkowicie palący się budynek. Bezpośrednio zagrożony był dobudowany garaż oraz znajdujący się w niewielkiej odległości budynek mieszkalny. Spaleniu uległo: dach i strop budynku, 50 szt. drobiu, 3 rowery, kosiarka do trawy, sprzęt warsztatowy. W działaniach brało udział sześć zastępów: dwa z JRG, dwa z OSP Pelplin, jeden z OSP Kulice, jeden z OSP Janiszewko.
drukuj
Artykuł przeczytano 2921 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Straż Miejska kontrole rozpoczęła od Górek
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
mieszkaniec_gość
IP: 62.233.xx9.xx2
Data: 26.05.2010, 08:28
Wyrazy podziękowania dla wszystkich tczewskich strażaków za ich ofiarną słuzbe w trudnych dniach dla Tczewa i okolicy.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew