Sprawy lokalne w rękach mieszkańców - ruszyły zapisy do akcji Masz Głos

Masz Głos
Sprawy lokalne w rękach mieszkańców - ruszyły zapisy do akcji Masz Głos
Od 2 do 16 lutego 2024 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami - pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę. Edycja 2024 zaczyna się w lutym i potrwa do listopada.

Jak zostać uczestnikiem?

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 16 lutego wypełnić formularz zgłoszeniowy . W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 26 lutego przez stronę internetową akcji Masz Głos.


Wsparcie

Grupy zainteresowane działaniem lokalnym, które zgłoszą się do akcji Masz Głos i zostaną przyjęte, mogą liczyć na bezpłatne wsparcie przez cały okres trwania edycji, niezależnie od tego, w którym województwie mają siedzibę. Wsparcie obejmuje:

 • stałą współpracę i doradztwo ze strony doświadczonego koordynatora, pracującego na danym terenie,

 • pomoc prawną,

 • wymianę doświadczeń z innymi uczestnikami z całej Polski,

 • możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach online i stacjonarnych oraz jednym ogólnopolskim zlocie, który odbędzie się w maju pod Warszawą,

 • możliwość otrzymania mikrograntu na działania (600 zł),

 • konsultacje przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,

 • szansę na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy edycję.


Zapisz się do akcji Masz Głos! Zgłoszenia do 16 lutego 2024 przez stronę: https://www.maszglos.pl

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (3)
dodaj komentarz

 • D.T_gość

  08.02.2024, 10:34

  My wspólnie....

  Opisana inicjatywa powinna rozgościć w umysłach również i mieszkańców Tczewa! Szczególnie wobec zbliżających się wyborów samorządowych będących już tradycyjnie papierkiem lakmusowym na patriotyzm i przywiązanie do tradycji! Inicjatywa obywateli różnych opcji i poglądów przyszłość Tczewa widzi w odsunięciu obecnie rządzących i zaproponowanie nowych rozwiązań, gdzie dobrobyt, wzajemne zrozumienie i wiara na nowo rozświetla naszą wspólną przyszłość! Nie ukrywamy faktu prowadzenia rozmów z politykami różnych nurtów i jesteśmy dumni z zaprzyjaźnienia się z najważniejszymi w regionie! Uciekamy od nośnych haseł, ale pracujemy nad formułą przywracającą przyzwoitość, uczciwość, wzajemne zrozumienie i tradycje trwania przy wartościach najistotniejszych! Tylko wspomniana uczciwość czyni nas godnymi reprezentować Tczewian na każdym polu walki z liberałami tak ohydnie drwiącymi z Konstytucji i niszczącymi przeciwników karami więzienia! My mamy doświadczenie samorządowe i wsparcie ludzi z doświadczeniem parlamentarnym gwarantując wszystkim przede wszystkim równość, sprawiedliwe dzielenie dóbr i mądre rządzenie!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx0 
 • -1

  1968_gość

  08.02.2024, 14:05

  Wisła rzeką izraela

  My Polacy chcemy by Polskie Wody należały do Polski a nie do Izraela. Polska dla Polaków.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • tyuytu_gość

  10.02.2024, 16:42

  Czy słyszałeś o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie? Osobiście tego próbowałem i teraz polecam wszystkim, poprawiło to nasz seks i uratowało nasze małżeństwo. Oto co potrafi:------> tnij.tcz.pl/?u=73a5ac

  Odpowiedz
  IP: 84.17.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.