tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest środa, 26 października 2016r, godz. 11:36
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Chamstwo spływa do niższych lig". Dyskutowali o bezpieczeństwie na stadionach

Opublikowano: wtorek, 31.05.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 32

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Bezpieczeństwo na stadionach, pseudokibicowskie zachowania i porady, jak dobrze zorganizować imprezę masową, jaką jest mecz piłkarski - takie były tematy posiedzenia Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa, które w ostatni piątek (27.05) odbyło się w tczewskim starostwie. Ze strony przedstawicieli PZPN-u padło wiele gorzkich słów pod adresem stadionowych chuliganów.

Przedstawiciele policji, prokuratury, samorządowcy, ale też władze pomorskiego PZPNu i tczewskiej drużyny piłkarskiej Gryf spotkali się, by dyskutować o tym, jak sprawić, by mecze odbywały się bez stadionowych ekscesów:

- Nasze spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi na działania pseudokibiców. Podobna narada miała już miejsce w Urzędzie Wojewódzkim. Spotkaliśmy się z przedstawicielami PZPNu i poszczególnych samorządów, by zwrócić uwagę na zapisy znowelizowanej w 2009 roku ustawy dotyczącej imprez masowych. Chodzi o to, by nie doszło u nas do takich sytuacji, jakie miały miejsce na dużych meczach. Zdarza się już przecież, że nawet na meczach czwartej ligi są wywieszane obraźliwe transparenty i śpiewana są obelżywe piosenki. Chodzi o dobre imię powiatu i całej Polski, by w kontekście przyszłorocznych Mistrzostw Europy nie pokazywać, że jesteśmy nieprzygotowani i lekceważymy pewne sprawy - tłumaczy Włodzimierz Mroczkowski, szef Wydziału Administracji i Zarządzania Kryzysowego w tczewskim starostwie.

Na piątkowe spotkanie do Tczewa przyjechał Andrzej Szczepański, pełniący obowiązki prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, który mówił o ekscesach, jakie mają ostatnio miejsce na polskich stadionach:

- Z naszych obserwacji wynika, że moda na chamstwo spływa do niższych lig. Jestem przekonany o tym, że za wieloma zachowaniami chamskimi ktoś stoi - mówił gość - Mecz to jest świetna okazja, by sprzedać prochy, ściągnąć żołnierzy do gangu, czy ukraść samochód zaparkowany na rogu. Na mecze jeżdżą ludzie, którzy kochają swoją drużynę, ale i cham, który ma w nosie, kto aktualnie wygrywa - on jedzie na zwykłą ustawkę.

Gość z PZPNu podkreślał, że na Euro 2012 przyjedzie inny kibic - na meczach reprezentacji zanikają bowiem podziały klubowe. Inaczej jest jednak w przypadku rozgrywek ligowych:

- To co dzieje się pomiędzy Arką a Lechią, czy Polonią a Legią jest zatrważające. To jest wojna na kilka lat. - ciągnął Szczepański - Zdarzyło się na meczu Polonii, że na trybunie zasiedli kibice w identycznych żółtych koszulkach - każdy z jedną literką. W pewnym momencie ustawiają się, odwracają i naszym oczom ukazuje się napis "Tusk - nie zamkniesz nam ust". Najbardziej smuci to, że cały stadion im klaskał - nawet obecni tam posłowie. Za takimi zachowaniami ktoś stoi - czy myślicie, że 15-, 16-letni kibic sam wpadnie na to, by na transparencie przemycić ukryte symbole faszystowskie? I to wszystko jest robione w przededniu Euro. Jednak nie osiągniemy zamierzonego skutku, zamykając stadiony.

Jak sytuacja wygląda w Tczewie? Chociaż miasto posiada swoją drużynę piłkarską, to cały czas utrzymuje się podział na sympatyków gdyńskiej Arki i gdańskiej Lechii. Z danych policyjnych wynika, że w Tczewie mieszka około 300 kibiców identyfikujących się z Arką i 100 związanych z Lechią.

- Specyfiką naszego powiatu jest również położenie - leżymy na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych - dróg krajowych nr 22 i 91, niedaleko autostrady A1, przy ważnych liniach kolejowych - w związku z tym musimy zabezpieczać przejazdy różnych grup kibicowskich - wyjaśnia nadkom. Robert Sudenis, komendant tczewskiej policji.

Szef tczewskiej Prokuratury Rejonowej, Kajetan Gościak, podkreśla, że w powiecie tczewskim sytuacja stadionowa jest całkowicie opanowana:

- Z naszych statystyk wynika, że nie ma tu takiego problemu. Dmuchamy na zimne - i bardzo dobrze.

Kibicowskich ekscesów na swoich meczach nie obawiają się również przedstawiciele Gryfa 2009 Tczew, który niedawno awansował do III ligi:

- Ociągamy młodzież od alkoholizmu i narkotyków. Współpraca z policją jest wzorcowa - na stadionie jest spokój jak w kościele. Jeśli policja wyłapie tych, którzy robią antyreklamę kibicom, nie będzie w ogóle problemu - tłumaczył Maciej Bykowski.

Tymczasem władze tczewskiego starostwa mają zamiar bacznie przyglądać się temu, co dzieje się na stadionach w przededniu Euro 2012:

- Będziemy bezwzględnie przestrzegać zapisów związanych z zasadami organizacji imprez masowych - jeśli nie będą spełnione jakieś kryteria, to nie będzie zgody na organizację meczu - zapowiada starosta tczewski, Józef Puczyński.

Samorządowcy chcą dmuchać na zimne, by zachowania pseudokibiców nie przeniosły się ze stadionów Ekstraklasy od niższych lig.
drukuj
Artykuł przeczytano 3188 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (32)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+1
dziadki z gryfa_gość
IP: 109.207.xx9.xx4
Data: 31.05.2011, 06:30
hahaha, kto niby? Emeryci na gryfie mają wszczynac awantury?
Brak zdjęcia
-3
:( ~ on_tcz_gość
IP: 109.207.xx7.xxx
Data: 31.05.2011, 07:56
Czlowieku ty nawet nie masz szaconku dla dzieci dla mnie jestes uposledzony umyslowo
Brak zdjęcia
+3
Czym wy się zajmujecie na VIPowskich trybunach??? ~ kibic _gość
IP: 89.77.xx9.xx0
Data: 31.05.2011, 08:26
prezes Pomorskiego ZPN: "Mecz to jest świetna okazja, by sprzedać prochy, ściągnąć żołnierzy do gangu, czy ukraść samochód zaparkowany na rogu."
Brak zdjęcia
+4
Co antyrządowe ,jest złe? ~ Zyga_gość
IP: 78.88.xx5.xx2
Data: 31.05.2011, 08:27
Hasła antyTuskowe! Fe, fe to hasła faszystowski! Ludzie bez przesady!
Brak zdjęcia
+7
jajowate ekscesy ~ łowca_gość
IP: 83.11.xx6.xx3
Data: 31.05.2011, 08:33
"Chodzi o to, by nie doszło u nas do takich sytuacji, jakie miały miejsce na dużych meczach. Zdarza się już przecież, że nawet na meczach czwartej ligi są wywieszane obraźliwe transparenty i śpiewana są obelżywe piosenki". Tu was boli! W dodatku są to piosenki o Tusku i PO a transparenty są obraźliwe bo są o samym Michniku. Co innego gdyby były o "pisiorach" lub "kaczorach". Wtedy to nazywało by się "jaja", a tak to są "ekscesy".
Brak zdjęcia
+2
Geruzja ~ _gość
IP: 83.7.xx8.xx2
Data: 31.05.2011, 09:13
"...Tymczasem władze tczewskiego starostwa mają zamiar bacznie przyglądać się ..." i tyle ??????????? gdzie imprezy sportowe, kluby, sekcje, animatorzy sportu na orlikach co to jest POS , który organizuje rozgrywki za pieniądze uczestników , a gdzie działania edukacyjne , konkursy, spotkania - " Super kibic" czy "Kodeks Młodzieżowego Kibica Sportowego " znajomość sportu przez kibica dla świadomego uczestnictwa w zawodach, któryś ze starszych panów słyszał itd. PRZYGLĄDAĆ SIĘ fajna robota nie ma co "Rada Fachowców" !!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
+3
bialorus ~ brodaty_gość
IP: 46.113.xx5.xx6
Data: 31.05.2011, 10:09
nie wolno obrazac donalda- oczywiscie poza zwiazkowcami i pisem, oni moga:). Gangi, faszysci.... hahah, nie wiem co bierzecie ale bierzcie polowe! O gryfa sie bojcie, tam nie ma kibicow i nigdy nie bedzie chocby klepal w ekstraklasie, to klub bez historii.Najbardziej nas smuci ze stadion klaskal...ojej JA wam powiem kto za tym stoi - ROZUM WOLNEGO CZLOWIEKA, nie wyparany przez tvn, wyborcza i inne g...wna.
Brak zdjęcia
+6
kolejne ~ klamstwo_gość
IP: 109.207.xx6.xx5
Data: 31.05.2011, 10:30
mozna wiedziec skad policja ma takei dane ze kibicow Arki w Tczewie jest około 300 a kibicow Lechii około 100? jak mozna tak klamac? prosty przyklad ostatnia niedziele kibiców Lechii z Tczewa oficjalnie 150! i co policjao tym nie wie? tak samo z kibicami Arki . Policja chciała chyba uspokoic mieszkancow ze nas w Tczewie jest malutko ale nie nie nie nas jest o wiele wiecej. Miłego dopingu pikniki na 3 lidze. w Tczewie Tylko Unia i Wisła !!!
Brak zdjęcia
-3
sse_gość
IP: 84.38.xx9.xx3
Data: 31.05.2011, 21:10
ja słyszałem że was tylko 50 jest :p
 
Brak zdjęcia
+2
tk_gość
IP: 84.38.xx8.xx1
Data: 31.05.2011, 10:38
Mnie zawsze zastanawia czy osoby wypowiadające się na taki temat miały kiedykolwiek z kibicowaniem? Czy były na meczu? Czy ich "obserwacja" odbywała się tylko na Canal+?
Brak zdjęcia
+3
to kpina ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 31.05.2011, 11:16
Za państwowe pieniądze urządzają sobie spotkania nad bezpieczeństwem które w naszym mieście było zbędne(jeśli chodzi o Gryfa)podczas gdy tysiące ludzi nie ma co do gara włożyć! Problem z pseudokibicami jest-ale nie na stadionach i to sprawa POLICJI bo to w ich gestii leży utrzymanie porządku na ulicach. A o Tusku śpiewane,było,jest i będzie o PZPN nie wspominając. PZPN ekscesy kibicom wypomina a sami nie pamiętają jak całą ligę polską skorumpowali? Teletubisie mówią wam papa.
Brak zdjęcia
+6
i jeszcze jedno ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 31.05.2011, 11:17
A czy to "chamstwo" nie jest obecne również w innych dziedzinach życia i to publicznego?
Brak zdjęcia
+1
POLSKA BUNDESLIGa "klasa B" ~ kibic_gość
IP: 83.16.xx5.xx4
Data: 31.05.2011, 11:17
haha burdy w niższych ligach. Niech sie przejda na mecz na jakaś wioche i zobaczy jakie teksty i przyspiewki na polskich Bundesligach ( B klasy) wystepuja. Tam to dopiero wieś śpiewa i tańczy.......
user_ico_Gród Sambora
+2
hahaha 300 i 100 hahaha ~ Gród Sambora
Uż. zarejestrowany
Data: 31.05.2011, 11:37
na meczu z Wisłą Kraków z Tczewa pojechało około 270 osób z Tczewskiej Lechii nie mówiąc o osobach które jeżdzą na mecze Lechii z Tczewa na własną ręke. Ale nie ma to jak ktoś sie wypowiada na tematy o których nie ma zielonego pojecia :)
Brak zdjęcia
+3
Mroczkowski ~ _gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 31.05.2011, 12:05
Ty sobie możesz...
Brak zdjęcia
+3
propaganda ~ Kibic_gość
IP: 83.11.xx9.xx3
Data: 31.05.2011, 12:08
Jakie chamstwo? A to że politycy dobierają się do każdej, uczciwie zarobionej złotówki, uprawiają populizm itd. Człowiek wyrazi swoje niezadowolenie to od razu zostanie chamem nazwany! DRUGA BIAŁORUŚ!
Brak zdjęcia
+6
ile jeszcze ~ Zbigniew Boniek_gość
IP: 78.88.xx5.xx9
Data: 31.05.2011, 12:17
Ile jeszcze będziemy musieli oglądać te postkomunistyczne twarze leśnych dziadków z pzp(r)n.Największym problemem jesteście wy właśnie.
Brak zdjęcia
+2
jan z kosmosu_gość
IP: 109.197.xx2.xx6
Data: 31.05.2011, 13:18
"Mecz to jest świetna okazja, by sprzedać prochy, ściągnąć żołnierzy do gangu, czy ukraść samochód zaparkowany na rogu. " HAHAHAHAHAHHAAH ja nie wierzę, to nie dzieje się naprawdę. Takich wesołych tekstów na tym spotkaniu musiało być multum. Ogólnie to ręce opadają, jak zwykle wypowiadają się ludzie, którzy nie mają o niczym pojęcia.
Brak zdjęcia
-3
ja wróciłbym do tematu miasta Tczewa ~ świstak_gość
IP: 83.30.xx8.xx7
Data: 31.05.2011, 13:35
Ja wróciłbym do tematu miasta Tczewa zdemolowanego przez wyczyny kibiców obu drużyn podczas derbów w trójmieście.
Brak zdjęcia
-1
jak sam piszesz ~ kibol_gość
IP: 83.25.xx3.xx0
Data: 01.06.2011, 14:43
zdemolowano Tczew podczas nieobecności kibiców ponieważ byli na derbach to pewnie ty zdemolowałeś miasto a teraz obarczasz odpowiedzialnością kibiców siedzisz i zawijasz w sreberka!
 
Brak zdjęcia
+3
bzdury ~ AdrianTPAG_gość
IP: 89.200.xx6.xx9
Data: 31.05.2011, 13:42
Skończcie już dyskutować na temat kibiców ;/ . to już jest niemodne i nudne ;/ . na Gryfie nie może dochodzic do burd bo tam chodzą pikniki i stare dziadki i nie będzie tam kibiców ! . bo w Tczewie jest tylko Wisła i Unia i kibice mają swój honor ;/ Każdy kibic ma w dupie Euro tam jest piknik i nikt nie chodzi tam robić burd, ludzie o co chodzi wam wtedy ? a na stadionach zawsze tak będzie że będą wyzwiska każdy kto idzie na mecz wie na co sie pisze : ) i w sumie te przekleństwa nie są gorsza od tych jakie się w szkole czy na podwórkach słyszy ; ) . ZAJMIJCIE SIE WAZNIEJSZYMI SPRAWAMI !
Brak zdjęcia
+2
Powiem tak... ~ suaf_gość
IP: 213.238.xx4.xx7
Data: 31.05.2011, 14:14
...przykład idzie z góry, Panowie politycy. Przestańcie zachowywać się jak chamy to społeczeństwo też wyzdrowieje. Przede wszystkim zacznijcie więcej dotować kulturę bo to ona łagodzi obyczaje.
Brak zdjęcia
0
Boiska-chamstwo ~ kajot551_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 31.05.2011, 14:14
Dzialacz z PZPN stary towarzysz chyba swego szefa LATO zna z POP/Podstawowej Komorki Partyjnej/jego jezyk "za tym ktos stoi"zywcem przypomina lata PRL i komuchow .Ten ktos to byl kto nie myslal jak rzad,kto przeszkadzal komuchom rozkradac,kto wytykal nieudolnosc i glupote.kto myslal,analizowal ,kto nie przyszedl na "sluszny "protest przeciw imperialistom,kto nie krzyczal niech zyje Bierut,niech zyje STALIN,niech zyje ROSJA na naszych ziemiach,itd PZPN byl i jest do tej pory banda cwanych zlodzieji,pseudo dzialaczy ,ktorym na sercu nie zalezy na lidze,kibicach ."Ktos za tym stoi"to kto moze byc nim kazdy ,to moze kazdego przesladowac ,latwiej jednak wywalic "palanta"zPZPN i bedzie spokoj.CO do "chamstwa"a kto nie jak RADEK-WESOLEK,NIESIOL,KUTZ,WAJDA ,Bartoszewski,KOMURUSKI i podobni rozpoczeli festiwal "obrazaj jak możesz"LECHA.
Brak zdjęcia
+2
zachowania zawodników ~ driver_gość
IP: 109.207.xx4.xx2
Data: 31.05.2011, 14:18
Proszę - posłuchajcie jak zachowują się zawodnicy na treningach,jakich używają słów-tak samo zachowują się bardzo młodzi chłopcy trenujący piłkę nożną nie bacząc,żestoją dzieci,dziewczynki starsi ludzie.Uważam,że największą zarazą XXI w.jest wulgaryzm,brak szacunku dla innych i bardzo złe wychowanie w rodzinie....no i oczywiście alkoholizm bardzo młodych ludzi-/w tym zawodników piłki nożnej /
Brak zdjęcia
+6
Tak policja urządziła kibica ~ POLICJA TEŻ NIE LEPSZA_gość
IP: 109.207.xx3.xx9
Data: 31.05.2011, 15:23
Dostał z 2 metrów z broni gładkolufowej-http://www.szalikowcy.com/twarz.jpg(48 link szwów).Zawsze i wszędzie . . .
Brak zdjęcia
+5
pzpn ~ Czytelnik_gość
IP: 109.243.xx3.xx7
Data: 31.05.2011, 16:18
Przecież za głoszenie takich bzdur w normalnym kraju ten facet wyleciałby z dyscyplinarką! Bolą "grupę" trzymającą władze te transparenty:) tak wy jestescie bolączką naszej piłki pzpn i michniki won z tego kraju hołoto! I nie gadajcie bzdur o tym tworze o nazwie 2009 Tczew. Nikt normalny nie będzie kibicował jakieś drużynce bez historii co ma z miastem Tczew ma tyle wspólnego co pzpn z prawdą. MÓWISZ TCZEW MYŚLISZ WISŁA I UNIA/ARKA I LECHIA! Symbole faszystowskie to już wogóle jest porażka jesteście debilami gońcie lewaków po ulicach którzy wożą się w koszulkach czerwonych morderców!!! KOMUNISTYCZNE GŁUPKI NIGDY NIE ZAMKNIECIE NAM UST!
Brak zdjęcia
-7
KIBOLE ~ ,_gość
IP: 77.114.xx0.xx0
Data: 31.05.2011, 16:30
żygać się chce na wasz widok
Brak zdjęcia
+4
antytusk ~ vvv_gość
IP: 178.235.xx0.xx9
Data: 31.05.2011, 17:46
EURO 2012 Autostrady- brak Dworce- przypudrowane Lotniska- prowincjonalne Temat Zastępczy- KIBICE
Brak zdjęcia
-7
antyidiota ~ echh_gość
IP: 78.88.xx5.xx7
Data: 31.05.2011, 21:04
No to niech wszystkie beda tak przypudrowane jak nasz pajacu jeden
 
Brak zdjęcia
+3
policja ma dokładne dane ~ LGFT_gość
IP: 83.11.xx4.xx7
Data: 31.05.2011, 19:37
ale o swojej koalicji bo o nas nie za bardzo na ostatnio zamawialiśmy ponad 150 biletów jechali również właściciele karnetów w liczbie ok 80szt co do wulgaryzmów to w komendzie czy sejmie nawet w szkole podstawowej jest to codzienność tak jak wszędzie dlatego dajcie już sobie siana z tymi problemami klnie redaktorek jeden z drugim a takie żale ma do nas
user_ico_bigel
+3
bigel
Uż. zarejestrowany
Data: 31.05.2011, 22:54
a Pan na zdjęciu co sobą reprezentuje??ręce w kieszeni i przemawia do innych..najlepiej chamstwo jest komuś wytykać nie patrząc na siebie
Brak zdjęcia
0
. ~ ._gość
IP: 77.253.xxx.xx6
Data: 01.06.2011, 18:42
Dokładnie , a ryj od chlania to już w fiolet przechodzi ...
 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew