Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni w Tczewie

Nagrody wręczał Michał Owczarczak (fot. tcz.pl)
Tczew - Najzdolniejsi uczniowie nagrodzeni w Tczewie

zobacz galerię zdjęć: 3
W ostatni wtorek (29.11) w Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie nagrodzono najzdolniejszych uczniów z terenu 9 powiatów południowej części województwa pomorskiego. Stypendia Prezesa Rady Ministrów wręczył młodzieży wicewojewoda pomorski, Michał Owczarczak.

Nie tylko dobrymi ocenami i zachowaniem musi się wyróżniać młody człowiek, który otrzymał stypendium premiera - liczą się również wyniki w konkursach i olimpiadach. Kandydatów typuje szkoła. Na terenie dziewięciu powiatów południowej części Pomorza (m. im. chojnicki, człuchowski, starogardzki, tczewski, malborski i sztumski) znaleziono 63 takich uczniów. Nagrodzono ich we wtorek w tczewskim "ekonomiku", gdzie z tej okazji przygotowano m. in. specjalny program artystyczny:

- Bardzo się cieszę, że uroczystość odbyła się w naszej szkole. To bardzo dobry przykład, który pokazuje całej szkolnej społeczności, że warto się uczyć - powiedział nam Jerzy Cisewski, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie.

Wizyta wicewojewody w Tczewie i uroczystość w ZSE stała się również okazją do uhonorowania Edwarda Dembińskiego - długoletniego dyrektora tczewskiego Domu Dziecka. Z rąk przedstawiciela premiera otrzymał Złoty Krzyż Zasługi.


Zdolnych uczniów nie brakuje również na terenie powiatu tczewskiego. Stypendia otrzymali - Paula Strelau - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gniewie, Sara Kuźmińska - Zespół Szkół Ekonomicznych w Tczewie, Paulina Lisewska - Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie, Maciej Pałbicki - Zespół Szkół Ponadgimnazjlanych w Pelplinie, Natalia Hiller - Zespół Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie, Daria Zakrzewska- II Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Maria Targan - I Liceum Ogólnokształcące w Tczewie, Andrzej Młynarz - Zespół Szkół Technicznych w Tczewie, Jarosław Wentowski - Zespół Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich, Łukasz Kostuch - Collegium Marianum w Pelplinie oraz Karol Giełdon - Uniwersyteckie Katolickie Liceum Ogólnokształcace w Zespole Szkół Katolickich w Tczewie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • ._gość

  01.12.2011, 01:21

  niesprawiedliwa nagroda

  Za co Złoty krzyż zasługi ,że wydał dziecko z Domu dziecka ludziom nieodpowiedzialnym gorszej patologi niż z niej pochodził.

  Odpowiedz
  IP: 83.25.xx1.xx2 
 • -1

  nieznana_gość

  01.12.2011, 08:19

  Jak się nie znasz to nie komentuj. Decyzję o adopcji wydaje sąd a nie dyrektor DD. Za taką pracę odznaczenie należało się.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx0.xx1 
 • +5

  Prezes_gość

  01.12.2011, 10:20

  gratulacje

  moje gratulacje dla nagrodzonych

  Odpowiedz
  IP: 178.37.xx6.xx2 
 • +2

  jack_gość

  01.12.2011, 20:04

  ....

  oj tam liceum , studia są ciekawsze

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx0.xx7 
 • kaska_gość

  08.12.2011, 08:44

  nagrodzeni

  Ciekawe kryteria obowiązują: w dużej szkole i małej szkółce 1 uczeń?

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx3.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.