Z kroniki strażackiej. Pożar sadzy i wypadki

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Z kroniki strażackiej. Pożar sadzy i wypadki
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 25.03.2024 do 31.03.2024 roku zanotowano łącznie 22 zdarzenia, w tym 7 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń.

25.03.2024r. - Tczew, aleja Solidarności - wypadek drogowy
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zepchnięciu pojazdu na pobocze drogi oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

26.03.2024r. - Pelplin, ul. Strzelnica - wypadek drogowy
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnienia kierowcy przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie rannej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z OSP Pelplin oraz 1 zastęp z JRG Tczew.

30.03.2024r. - Tczew, ul. Staszica - pożar sadzy w kominie
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych oraz przy pomocy drabiny mechanicznej i zestawu kominiarskiego usunęli z przewodu kominowego paląca się sadzę. W działaniach brał udział 3 zastępy z JRG Tczew

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Gogo_gość

  04.04.2024, 05:44

  Wygryw

  Łysy, ty życiowy nieudaczniku.

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx8.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.