Wolontariusze z Gniewa pomagają w zbiórkach żywności

TIR szybko zapełnił się żywnością (fot. tcz.pl)
Tczew - Wolontariusze z Gniewa pomagają w zbiórkach żywności
Szkolny Klub Wolontariusza już po raz drugi włączył się do akcji zbiórki żywności, organizowanej przez Bank Żywności w Tczewie. 16 listopada wolontariusze pod opieką Katarzyny Puczyńskiej wyładowali około 7 ton żywności, przeznaczonej dla podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gniewie.

- Cała akcja odbyła się całkiem sprawnie. W dwie godziny wyładowaliśmy całego tira. Nic w tym jednak dziwnego skoro żywność wyładowywało aż 49 wolontariuszy - mówiła opiekunka SKW w Gniewie.

Już jutro (2 grudnia) aż w 110 placówkach handlowych na Pomorzu rozpocznie się Świąteczna Zbiórka Żywności. Wolontariusze będą zachęcać konsumentów, aby zakupili dodatkowy produkt
i przekazali go na rzecz potrzebujących. Produkty mile widziane to te o długiej dacie ważności do spożycia, w szczególności olej, cukier, konserwy, ryż i słodycze. Jedzenie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, trafi do potrzebujących w całej Polsce, w tym także do najuboższych mieszkańców gminy Gniew.

Do akcji włączą się wolontariusze ze Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego, Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie i harcerze ZHR. Zaprzyjaźnione sklepy, w których wolontariusze będą zbierać żywność to Ślizex Market, Biedronka i Tesco.

Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i zrobienia zakupów tym razem, nie dla siebie.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • zzz_gość

  01.12.2011, 09:24

  zzz

  z Gniewu .... w tytule powinno być z Gniewu ...

  Odpowiedz
  IP: 81.190.xx3.xx3 
 • polonista_gość

  01.12.2011, 09:33

  Gniew - Gniewa (miasto), gniew - gniewu (stan). To tak samo jak z odmianą nazwiska Gołąb - Gołąba, ale ptak - gołąb, gołębia

  Cytuj
  IP: 89.200.xx2.xx4 
 • felek_gość

  01.12.2011, 17:55

  ta w tej niebieskiej czapce -fajna zabcia !

  ye ! very much cute !

  Odpowiedz
  IP: 24.186.xxx.xx7 
 • jack_gość

  01.12.2011, 20:07

  ....

  ta zbiórka żywności to pic na wode

  Odpowiedz
  IP: 83.30.xx0.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.