16 ton azbestu do usunięcia

Unieszkodliwianie azbestu (fot. tcz.pl)
Tczew - 16 ton azbestu do usunięcia
Do tegorocznej edycji konkursu "Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Miejskiej Tczew" przyjętych zostało 13 wniosków. Konkurs ogłoszony został na podstawie wytycznych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku Spośród zgłoszonych 13 obiektów, 10 wymaga demontażu, a w trzech miejscach materiały są jedynie składowane i wymagają usunięcia. Łącznie jest to ponad 16 ton wyrobów zawierających azbest.

Program realizowany będzie do końca października 2020 r.

- Tczew już po raz trzeci realizuje program utylizacji azbestu. Do tej pory skorzystało z niego 18 wnioskodawców, łącznie usunięto 33 tony azbestu. - mówi Małgorzata Mykowska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Tczewie - O dotację mogły ubiegać się wspólnoty mieszkaniowe, osoby fizyczne będące właścicielami lub użytkownikami wieczystymi nieruchomości z zastrzeżeniem, że nieruchomość nie jest wykorzystywana na cele działalności gospodarczej.


Informacja o uzyskaniu dotacji na usuniecie wyrobów zawierających azbest z terenu Miasta Tczewa ogłoszona zostanie przez Fundusz w terminie do 06.09.2019 r.

Po pozytywnej decyzji Funduszu w sprawie przyznania dotacji, Urząd Miejski wybierze wykonawcę zadania. Ogłoszenie o wyborze wykonawcy umieszczone zostanie na stronie internetowej miasta pod adresem www.wrotatczewa.pl. Wnioskodawcy po opublikowaniu informacji zobowiązani będą do spełnienia wszystkich warunków koniecznych do wykonania zadania w zakresie przedstawionym we wnioskach o dofinansowanie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +2

  Gość_gość_gość_gość_gość

  21.08.2019, 22:13

  Nie zapomnijcie o rurach azbestowych fi. 200 pod ulicą Żwirki dostarczającą wodę pitną do mieszkań przy ul. Żwirki i sąsiednich ulic.

  Odpowiedz
  IP: 37.7.xx7.xx8 
 • -1

  observeur_gość

  22.08.2019, 21:26

  Chłopie nie powtarzaj bzdur. Azbest jest szkodliwy dla dróg oddechowych a nie dla Twojego przełyku. Drobiny azbestu, które wbijają się w płuca powodują nowotwory - to fakt, ale te drobiny, które dostają do organizmu innymi drogami sa eliminowane przez układ odpornosciowy. Dałeś się wystraszyc pseduoekologom, wiedza nie boli, od niej raka tez nie dostaniesz.

  Cytuj
  IP: 5.172.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.