Policjanci z Gniewa i Pelplina będą mieli dostęp do internetu

Policjanci będą mieli dostęp do globalnej sieci (fot. tcz.pl)
Tczew - Policjanci z Gniewa i Pelplina będą mieli dostęp do internetu
Tczewscy radni powiatowi pytają, kiedy policjanci z komisariatów w Gniewie i Pelplinie będą mieli pełen dostęp do internetu. Do tej pory funkcjonariusze mieli do dyspozycji tylko wewnętrzną sieć. Wkrótce jednak ma się to zmienić.

Sprawę podłączenia do sieci dwóch komisariatów poruszali powiatowi radni oraz członkowie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa. Pelplińscy i gniewscy funkcjonariusze dysponują co prawda komputerami, ale bez dostępu do internetu, podłączone jedynie do wewnętrznej sieci:

- Nie może być wykluczenia informatycznego w społeczeństwie. Tym bardziej nie może być tak, że nie będzie dobrego szerokopasmowego dostępu do sieci w komórkach organizacyjnych naszych służb - uważa wicestarosta tczewski, Mariusz Wiórek.

Teraz wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusz będą mogli odetchnąć.

- Dostęp do internetu dla policjantów w Gniewie i Pelplinie będzie. W tej chwili trwają procedury związane z wyłonieniem dostawcy. Mam nadzieję, że do końca pierwszego kwartału będę mógł zakomunikować, że policjanci mają dostęp do internetu. Jest to narzędzie, które niezwykle pomaga w pracy. Do tej pory nie było to możliwe ze względów formalnych - teraz zapadły już decyzje na szczeblu komendy wojewódzkiej. - tłumaczy komendant powiatowy policji w Tczewie, podinsp. Robert Sudenis.

Podłączenie gniewskiego i pelplińskiego komisariatu do globalnej sieci zostanie sfinansowane przez Komendę Wojewódzką w Gdańsku. Do tej pory policjanci mogli korzystać z sieci intranet - mieli tam m. in. dostęp do najnowszych aktów prawnych i wewnętrznej komunikacji. Pelplin i Gniew nie są odosobnione - internetu nie mają także wszystkie komputery na gdańskich komisariatach. Tłumaczone jest to m. in. względami bezpieczeństwa.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (8)
dodaj komentarz

 • +1

  szpieg szoguna_gość

  26.01.2012, 00:47

  no to będzie zap... na fejsie.

  Policjant ma być w terenie na nie na internecie siedzieć!

  Odpowiedz
  IP: 195.60.xx6.xx6 
 • -3

  maslak_gość

  26.01.2012, 02:04

  po co internet w pracy

  po co policjantom na tych posterunkach internet w pracy? założę się, że skoro mają intranet, to jest on realizowany przez jakiegoś rodzaju VPN poprzez internet właśnie... Jeżeli nie ścigają przestępczości internetowej - to moim zdaniem jest im zbędny. Jeżeli czyjaś praca nie wymaga dostępu do internetu - a jedynie do intranetu (co umożliwia np. sprawdzanie poczty i dostęp do wewn. stron) to internetu taka osoba na siłę nie potrzebuje... BTW: co ma wicestarosta tczewski do warunków pracy policjantów?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx4.xx6 
 • -1

  _gość

  26.01.2012, 06:17

  Po co im internet? POlska podpisała ACTA - internetu nie będzie!

  Odpowiedz
  IP: 82.192.xx9.xx9 
 • -2

  Raiders

  26.01.2012, 07:16

  Policja ma bronić, przestrzegać prawa. A jak będą mieli internet to zacznie się wchodzenie na "CZAT, XLASKI, I TYM PODOBNE " do roboty powinni się wziąć a pan panie Sudenis niech wykopie swoich podwładnych na ulice. Jakiś czas temu zgłaszałem kradzież telefonu komórkowego, przyjechałem na komendę a policjat co mi powiedział?? "PRZEPRASZAM ALE NIE MAM CZASU NA TAKIE GŁUPOTY, ZAJMUJĘ SIE PRAWDZIWYMI BANDZIORAMI" skoro tak pracuje policja to z dostepem do sieci co będzie?? POLICJANT POWIE " PRZEPRASZAM ALE W TEJ CHWILI NIE MOGĘ PANU/PANI POMÓC BO OGLĄDAM KABARETON NA YOUTUBE"??

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • +6

  lukee

  26.01.2012, 09:33

  XXI wiek i na komisariatach nie ma Internetu? Jak to po co internet? Chociażby po to, aby śledzić aukcje internetowe i lokalne ogłoszenia sprzedaży rzeczy skradzionych. Gdybyście nie zauważyli to Internet ma mnóstwo zastosowań, ale chyba większość z powyższych komentujących zna chyba tylko Facebooka i strony z laskami, ew. demotywatory...

  Odpowiedz
  Uż. zarejestrowany 
 • -4

  123

  26.01.2012, 13:28

  zapomniales od czerwonej tubie

  Cytuj
  Uż. zarejestrowany 
  +1

  maslak_gość

  27.01.2012, 02:45

  Lukee - do ścigania przestępczości internetowej są specjalne oddziały (czy też wydziały) policji, a do monitorowania allegro np. w przypadku konieczności sprawdzenia czy nie pojawi się auto zgłoszone jako kradzione - wydział dochodzeniowy prowadzący sprawę... Walczyć na siłę z brakiem internetu na komisariatach - to tak jakby Pani pracująca na poczcie czy PKP w okienku żądała dostępu do internetu - każdy ma swoje wyspecjalizowane zadania - do których odstęp zapewnia intranet. Warto tu nadmienić, że np. we Flextronics internet swego czasu (może nadal) był limitowany dla pracowników, którzy mogli np. 30minut dziennie spędzić w sieci... a przez resztę dnia mieli dostęp wyłącznie do intranetu. We wszelakich Call Center, używa się komputerów w większości z nich nie ma bezpośredniego dostępu do sieci... a jedynie do wybranych stron korporacji... XXI wiek ma swoje prawa - ale praca to praca a nie czas szperania w google ;)

  Cytuj
  IP: 84.38.xx4.xx6 
 • _gość

  31.01.2012, 17:37

  Policjanci z Gniewa i Pelplina będą mieli dostęp"

  "Policjanci z Gniewa i Pelplina będą mieli dostęp do internetu" ...nie no to to faktycznie 'niesamowita' sprawa, gratulacje -.-

  Odpowiedz
  IP: 83.11.xx2.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.