tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest sobota, 22 października 2016r, godz. 11:07
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Starosta nagrodził zasłużonych animatorów kultury i sportowców

Opublikowano: czwartek, 31.03.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 7

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W ostatni wtorek (29.03) starosta tczewski Józef Puczyński nagrodził wybranych mieszkańców powiatu tczewskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i sportu w 2010 roku. Wyróżniono regionalistów, chórzystów, trenerów oraz sportowców - nagrody starosty powędrowały do 12 osób.

Do tczewskiego starostwo wpłynęło w tym roku 8 wniosków o przyznanie nagród w dziedzinie kultury i 37 w dziedzinie sportu. Ostatecznie komisja konkursowa wyróżniła 3 osoby działające na polu kultury i 9 osób zajmujących się sportem. Laureaci zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi. Wśród wyróżnionych w dziedzinie kultury znaleźli się Krystyna Gierszewska, Jadwiga Mielke oraz chór Echo, z kolei w dziedzinie sportu Roksana Karpińska, Sara Wojciechowska, Lucyna Borkowska, Robert Karnowski, Anna Rzepczyk, Krzysztof Uwijała, Krzysztof Małkiewicz, Tadeusz Galiński i Kazimierz Libiszewski:

- Henryk Sienkiewicz powiedział kiedyś, że "słowa nie powinny być większe od czynów". Zgodnie z tym mottem, dziś nie są najważniejsze słowa, które zostaną tu wypowiedziane, ale wspaniali ludzie, których dziś będziemy mieli okazję wyróżnić. Z tego miejsca chciałbym jednocześnie podziękować wszystkim - nie tylko nagrodzonym, ale wszystkim nominowanym. Wasze sukcesy i konsekwencja są świadectwem, że kultura i sport to ważne czynniki rozwoju naszego regionu. Wasza codzienna praca, zaangażowanie i poświęcenie sprawiają, że prawdą jest opinia, iż w powiecie tczewskim największym bogactwem są ludzie i ich pasje. - mówił starosta tczewski, Józef Puczyński.

Nagrody Starosty Tczewskiego przyznawane są od roku 2007 zgodnie z podjętą uchwałą Rady Powiatu Tczewskiego w sprawie przyznawania nagród i wyróżnień zawodnikom, trenerom oraz działaczom oraz uchwałą Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 25 września 2007 r. w sprawie ustalenia zasad i trybu przyznawania dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Zgodnie z procedurą przyznawania nagród wnioski o przyznanie nagrody mogą składać jednostki samorządu terytorialnego, placówki oświatowe, instytucje kultury oraz organizacje działające w dziedzinie kultury i sportu. Celem nagrody jest między innymi uhonorowanie i wsparcie artystów, twórców kultury, animatorów życia kulturalnego, sportowców i trenerów sportowych, oraz instytucji, organizacji pozarządowych i klubów sportowych, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju kultury i sportu na terenie Powiatu Tczewskiego.

To ich nagrodzono

Krystyna Gierszewska - Założycielka Stowarzyszenia "Kociewskie Forum Kobiet", Prezes Gminnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w gminie Pelplin. Przewodnicząca Gminnej Rady KGW w Pelplinie, KGW w Lignowach Szlacheckich oraz członkini licznych organizacji. Do jej głównych działań należy: rejestracja dwóch potraw na ogólnopolskiej Liście Produktów Regionalnych, wydanie dwóch książek kucharskich, koordynowanie projektów, organizowanie warsztatów kulinarnych, angażuje się w liczne imprezy o charakterze społecznym. Pomysłodawczyni i realizatorka wielu imprez promujących kulturę kociewską, m.in.: Sympozjum Kulinarnego "O jeściu na Kociewiu" czy Przeglądu Stołów Bożonarodzeniowych. Animatorka społeczna działań aktywizujących społeczność lokalną, m.in. w ramach II edycji projektu "III filary…"

Jadwiga Mielke - Od lat zaangażowana w rozwój kulturalny Gminy Gniew. Pełniła funkcje Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Gniewie, była prezesem Zarządu Zamek w Gniewie, obecnie kieruje Centrum Animacji Kultury. Znana przede wszystkim z projektów muzycznych, założyła Gniewską orkiestrę Dętą, Chętnie włącza się w wiele innych imprez kulturalnych. Zainicjowała również formację muzyczną Zespół Sygnalistów Myśliwskich oraz Zespół Fanfarzystów. Angażuje się w wiele imprez o charakterze społecznym.

Chór Echo - działa w Tczewie od 87 lat. Chór Męski ECHO jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na przeglądach i festiwalach organizowanych w Polsce. Wielokrotnie koncertował poza granicami kraju: Bułgarii, Rumunii, Jugosławii, Czechosłowacji, Finlandii, dwukrotnie na Węgrzech, czterokrotnie w Niemczech oraz na Litwie i Ukrainie. Chór jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział Gdańsk. Od 1974 r., z inicjatywy "Echa", cyklicznie co dwa lata odbywa się w Tczewie Festiwal Pieśni Chóralnej.

Roksana Karpińska - złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w dwójce podwójnej - Poznań 2010. Brązowa medalistka Międzynarodowych Regat Nadziei Olimpijskich w dwójce podwójnej - Kruszwica 2010. W 2010 r powołana do reprezentacji Narodowej Polski i Reprezentacji Województwa Pomorskiego.

Sara Wojciechowska - złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w dwójce podwójnej - Poznań 2010. Brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w jedynce - Poznań 2010. Brązowa Medalistka Międzynarodowych Pregat Nadziei Olimpijskich w dwójce podwójnej - Kruszwica 2010 r. W 2010roku powołana do reprezentacji Narodowej Polski i Reprezentacji Woj. Pomorskiego.

Lucyna Borkowska - zawodniczka w sezonie 2009/2010. Zdobyła aż 8 medali Mistrzostw Polski w dwóch dyscyplinach - pływanie i dwuboju nowoczesnym.
Pływanie(Mistrzostwa Polski)
Srebro- 100m st. dowolnym(Letnie MP)
Srebro- 400m st. dowolnym (Letnie MP)
Brąz- 200m st. dowolnym (Letnie MP)
Brąz- 800m st. dowolnym (Letnie MP)
Brąz-100m st. dowolnym (Zimowym MP)
Brąz- 400m st. dowolnym (Zimowe MP)
Dwubój nowoczesny (Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży)
Złoto- w sztafecie pomorskiej
Srebro- indywidualnie

Robert Karnowski - Wprowadził zespół I ligowy do Superligi kobiet w sezonie 2009/2010 wraz z trenerem Eugeniuszem Kwiatkowskim. Wywalczenie II miejsca na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej Kobiet.

Anna Rzepczyk - Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych: trójskok - brązowa medalistka. Wyróżniona za wybitne osiągnięcia sportowe przez Pomorski Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki.

Krzysztof Uwijała - Mistrzostwa Polski Seniorów:
*skok w da l- srebrny medal
*trójskok- brązowy medal
Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
*trójskok- srebrny medal
*skok w dal- brązowy medal
Akademickie Mistrzostwa Polski
*skok w dal- brązowy medal
I miejsce w plebiscycie na najpopularniejszego lekkoatletę Pomorza 2010.

Krzysztof Małkiewicz - Ogólnopolski Finał Samsung Cup Athletic, skok wzwyż - złoty medal.

Tadeusz Galiński - Trener i wychowawca medalistów: Krzysztofa Uwijały, Anny Rzepczyk, Krzysztofa Małkiewicza, Michała Małkiewicza.

Kazimierz Libiszewski - Praca społeczna na rzecz klubu, zawodnik "Wierzycy Pelplin" przez 26lat, społeczne funkcje w zarządzie.

Galeria zdjęć

Tczew - Starosta nagrodził działaczy kultury i sportu
Tczew - Starosta nagrodził działaczy kultury i sportu
Tczew - Starosta nagrodził działaczy kultury i sportu
drukuj
Artykuł przeczytano 3145 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - pomoc, dłoń, serce, miłość
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (7)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
-5
_gość
IP: 109.207.xx6.xx3
Data: 31.03.2011, 10:05
a gdzie w tym wszystkim jest nasz jedyny dwukrotny olimpijczyk w sportach zimowych Michał Zblewski....fakt zima się skończyła...
Brak zdjęcia
-3
Puczyński ~ podatnik_gość
IP: 95.41.xx0.xx6
Data: 31.03.2011, 11:44
Widac że Starostwo ma dużo kasy do wydania skoro funduje się nagrody pienieżne ,a dyplom uznania to nie wystarczy?.Tak ma wygladać szukanie oszczędności ?.To dopiero ekipa sponsorów na tamtych człowiek psioczył że nepotyzm i rozdawnictwo,zatrudnianie swoich itd,a tu proszę jeszcze lepsi socjaliści BRAWO BRAWO BRAWO
Brak zdjęcia
-1
gość_gość
IP: 46.113.xx3.xx3
Data: 31.03.2011, 18:42
przecież roksana karpińska jest z powiatu malborskiego a nie tczewskiego.lisewo city
Brak zdjęcia
+4
gość _gość
IP: 83.25.xxx.xx8
Data: 31.03.2011, 20:26
Z tego co wiem Roksana Karpińska, reprezentuje klub z powiatu tczewskiego .. I nie małym osiągnięciem było Mistrzostwo polski oraz Kadra narodowa .. Myślę że starostwo dobrze dobiera osoby, i dobrze wie co robi. Serdecznie pozdrawiam .
Brak zdjęcia
+3
kibic_gość
IP: 83.8.xx5.xx9
Data: 31.03.2011, 22:53
brawo dla władz, że wspierają młodych utalentowanych sportowców, którzy godnie reprezentują barwy naszej małej ojczyzny, pomimo że poza kopaczami i piłkarkami recznymi nie mają adekwatnych do osiąganych wyników warunków. Podziw dla nich za to że wciąż zostali z nami, a nie wyemigrowali do wiekszych lepszych osrodkow.
Brak zdjęcia
+2
Brawo LUCA_gość
IP: 109.207.xx8.xx8
Data: 01.04.2011, 20:57
Gratulacje dla Lucyny za wspaniałe osiągnięcia sportowe, życze szybkiego powrotu do zdrowia i oczywiście powrotu na najwyższe podium ^^
Brak zdjęcia
0
hejka ~ roksana_gość
IP: 109.243.xx5.xx9
Data: 13.05.2011, 15:31
hejka co robisz
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew