Koncert Noworoczny z Gwiazdą - Ania Karwan i Harcerska Orkiestra Dęta

(fot. mat. prasowe)
Koncert Noworoczny z Gwiazdą - Ania Karwan i Harcerska Orkiestra Dęta
Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie zaprasza na wyjątkowy Koncert z Gwiazdą, który odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godzinie 16:00 w sali widowiskowej CKiS. Na scenie wystąpi utalentowana artystka Ania Karwan, a towarzyszyć jej będzie Harcerska Orkiestra Dęta pod dyrekcją Magdaleny Kubickiej-Netki. To obiecujące połączenie muzycznych sił gwarantuje niezapomniane wrażenia i emocje dla wszystkich miłośników dobrej muzyki.Aktualizacja:

Bilety wyprzedane.


Koncert Noworoczny z Gwiazdą - Ania Karwan i Harcerska Orkiestra Dęta
14.01.2024 godz. 16:00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 99 zł / 79 zł z Kartą Mieszkańca Tczewa


ANIA KARWAN
Zwyciężczyni konkursu Premiery 56 Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Przebój "Słucham Cię w radiu co tydzień" przyniósł Artystce aż trzy nagrody - za najlepszy tekst, kompozycję oraz nagrodę główną jury w konkursie "Premiery". W 2020 roku utwór uzyskał również status podwójnej platynowej płyty.
Debiutancka płyta Ani ukazała się 15 lutego 2019r. dając fanom Artystki też takie przeboje, jak "Głupcy" który pokrył się platyną, czy "Czarny Świt" uhonorowany złotą płytą.
Artystka została nominowana do Fryderyków 2020 w kategorii "Fonograficzny debiut roku", a w 2021 płyta "Ania Karwan" osiągnęła status złotej płyty Ania firmuje swoim nazwiskiem także utwór do filmu "The Secret Game". Produkcję Watchout Studio nagrodzono na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni Nagrodą Specjalną Jury. Ania Karwan szerszej publiczności dała poznać się podczas VII edycji programu "The Voice of Poland" z 2016 roku, w którym dotarła do ścisłego finału. Podczas przesłuchań "w ciemno" brawurowo wykonała utwór "Purple Rain" z repertuaru Prince'a, odwracając wszystkie cztery jurorskie fotele. Występ Ani był muzycznym wydarzeniem, nic więc dziwnego, że został dostrzeżony również na świecie zajmując wysokie miejsce w prestiżowym międzynarodowym zestawieniu TOP TEN GLOBAL VOICE 2016. Ania na scenie obecna jest od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, jak również światowymi kompozytorami muzyki filmowej przy Festiwalu Muzyki Filmowej. Jej głos od lat można usłyszeć w licznych produkcjach filmowych i serialowych, takich jak: "Listy do M", "Pitbull", "Planeta Singli", czy "Legendy Polskie", gdzie wspólnie z Matheo przypomniała przebój Zdzisławy Sośnickiej "Aleja Gwiazd".
W marcu 2023 roku ukazał się drugi w karierze, solowy w pełni autorski album Ani - "Swobodnie". Jest to zbiór utworów, które ukazują okres rozwoju w trakcie kryzysu pandemicznego i transformacji muzycznej jak i duchowej Ani Karwan. Artystka odważyła się obrać własną, niczym nie wymuszoną drogę i stworzyła album, który jest zbiorem jej kompozycji stworzonych wraz z Piotrem Bogutynem oraz jej w pełni autorskich, poetyckich i mocno refleksyjnych tekstów. Album ten jest powrotem do korzeni i organicznego grania.
Ania Karwan w swoim najnowszym dziele stara się odnaleźć spokój w trudnych czasach, a jednocześnie eksperymentować i szukać nowych dróg artystycznych. Wokalistka wierzy, że nawet w trudnych sytuacjach można odnaleźć piękno i tworzyć sztukę, która przemawia do serca.
Wydawnictwo warte jest uwagi zarówno dla wiernych fanów Artystki, ale też dla słuchaczy poszukujących, mogących odkryć Jej nowe oblicze muzyczne.
Na płycie znalazł się również singiel "Ostatni Raz", który jest piosenką promującą film "Jak pokochałam gangstera" na Netflix.

HARCERSKA ORKIESTRA DĘTA im. Stanisława Moniuszki
Jest zespołem młodzieżowym, istnieje już od 1947 roku.  Wychowało się w niej i zaraziło muzyczną pasją kilka pokoleń tczewian. Obecnie w skład HOD wchodzi około 60 młodych muzyków, w większości są to uczniowie, ale także studenci i dorośli, którzy są związani z zespołem od dziecka. Niewątpliwym sukcesem Orkiestry jest zapoczątkowanie kariery wielu późniejszych muzyków zawodowych.
Zespół ma charakter tzw. concert band czyli koncertowej orkiestry dętej z sekcją perkusji oraz basem strunowym. W swoim repertuarze posiada: muzykę filmową, aranżacje popularnych standardów muzyki rozrywkowej (gospel, jazz, rock, pop), transkrypcje muzyki poważnej, muzykę religijną oraz oryginalne kompozycje przeznaczone na orkiestrę dętą. Oprócz koncertów estradowych zespół występuje w paradach marszowych, a także bierze udział w uroczystościach patriotycznych, religijnych i harcerskich.
W bogatej historii HOD, z którą można się zapoznać na stronie www.orkiestra.tczew.pl, szczególne miejsce zajmują: uzyskanie w 1987 roku tytułu Reprezentacyjnej Orkiestry ZHP oraz uczestnictwo w oprawie muzycznej mszy św. koncelebrowanej przez papieża Jana Pawła II 6 czerwca 1999 roku w Pelplinie. Orkiestra dokonywała nagrań dla radia i telewizji. W dorobku ma płyty "Radosna strona życia" oraz "Choral&Rock".


Do najważniejszych osiągnięć HOD w ostatnich latach należą:

- wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Świeciu w konkursie "Nadęty Chopin" w 2010 roku,
- III nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2012 roku,
- I nagroda w Pomorskim Festiwalu Orkiestr Dętych w Lipuszu w 2012 roku,
- II nagroda w Kaszubsko-Kociewsko-Powiślańskim Przeglądzie Orkiestr w Kolbudach w 2013 roku,
- II nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2013 roku,
-  I nagroda w kategorii Koncert estradowy podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu w 2015 roku,
- nagroda "Kociewskie Pióro 2015" w dziedzinie Animacja kultury,
- I nagroda w III Nadbałtyckim Festiwalu Orkiestr w Gniewinie w 2016 roku,
- Koncerty podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni  w  2015 i 2016 roku,
- Koncert z Gwiazdą - Jackiem Wójcickim w 2016 roku,
- Koncert Trzech Króli z udziałem Mieczysława Szcześniaka, Zbigniewa Wodeckiego i Jacka Wójcickiego w 2017 roku, transmitowany na żywo przez Radio Gdańsk,
- Koncert z Gwiazdą: Kuba Badach (2018), Janusz Radek (2019), Natalia Kukulska (2020), Ewa Bem (2022), Ania Rusowicz (2023)

Dyrygentką HOD jest Magdalena Kubicka-Netka, absolwentka Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Gdańsku-Wrzeszczu. Batutę przejęła w 2002 roku od swojego ojca Jerzego Kubickiego, który zespół prowadził przez 44 lata. Komendantem Szczepu Harcerskiego HOD jest hm. Norbert Jatkowski. Zespół działa w strukturach Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • Łupaszko_gość_gość

  02.01.2024, 14:23

  "a 'la long"

  Anka jest dobra :)

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • Łupaszko_gość_gość

  02.01.2024, 14:25

  "a 'la long"

  Ja chce bilet ?!?! Jak wyprzedane ??? Jak przyjdę i nie będzie dla mnie biletu ,to będziecie musieli mi Panią Magdę na godzinę oddać :)

  Cytuj
  IP: 37.47.xx7.xx8 
 • Tolek_gość

  02.01.2024, 16:45

  Bilety?

  Tradycja od lat w Tczewie jest taka,że na takie imprezy rezerwuje się bilety (opłacane z funduszu socjalnego)dla wybitnych urzędników. Info o imprezie dla gawiedzi ukazało się dziś. Ten,komu podlega CKiS wiedział dużo wcześniej co i kiedy się wydarzy. Rozumiecie co jest grane???

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xx2 
 • Raz dwa_gość

  02.01.2024, 19:55

  Bilety byly

  Wystarczy śledzić kalendarz CKiS. Tam bilety dostępne były już od listopada.

  Cytuj
  IP: 185.241.xx8.xx1 

  Tczewianka_gość

  03.01.2024, 00:57

  Koncert bilety

  Ja na bieżąco śledzę repertuar Centrum oraz fejsbuk. Przyzwyczaiłam się, że lokalne media lubią informować o w wydarzeniu na kilka dni przed, kiedy często już biletów nie ma. Informacja na FB CKiS pojawiła się tam już baaardzo dawno. Nic dziwnego, że bilety się rozeszły, skoro zainteresowana jest chociażby rodzina młodych orkiestrantów. A A. Karwan to też ciekawa postać wokalna.

  Cytuj
  IP: 46.113.xxx.xx9 
 • Tolek _gość

  02.01.2024, 20:32

  Bilety były

  To prawda. BYŁY...

  Odpowiedz
  IP: 37.248.xx8.xx2 
 • Antoni Macierewicz _gość

  02.01.2024, 22:35

  "Ja chce bilet ?!?! Jak wyprzedane ??? Jak przyjdę i nie będzie dla mnie biletu ,to będziecie musieli mi Panią Magdę na godzinę oddać :)"

  Hamuj piętą kolego.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx9.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.