Triduum Paschalne - najważniejszy czas dla katolików

Krzyż, Triduum Paschalne (fot. Tcz.pl)
Triduum Paschalne - najważniejszy czas dla katolików
W kościołach trwa celebracja Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wierni gromadnie odwiedzają Groby Pańskie i oczekują na najważniejsze katolickie święto - Wielkanoc. Poniżej podajemy godziny kościelnych uroczystości w tczewskich świątyniach.

Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego


W Wielki Czwartek:

Msza Wieczerzy Pańskiej w farze o godz. 18.00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej dawniej ciemnicą. Adoracja do godz. 24.00.


W Wielki Piątek:

- Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 7.00 do 18.00;

- Liturgia Wielkiego Piątku w farze o godz. 18.00;

- w tym dniu adoracja przy Grobie Pańskim po zakończeniu Liturgii do godz. 24.00;

- po zakończeniu Liturgii - Gorzkie Żale.

W Wielką Sobotę:

- Święcenia pokarmów od godz. 9.30 do 11.30 oraz od 12.30 do 15.00 (co pół godziny);

- modlitwa brewiarzowa o 12:00;

- Liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21.00.

W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 6:30. Tej Mszy św. nie będzie.


Parafia Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła

WIELKI CZWARTEK

Uroczysta Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18.30 - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do "ciemnicy" - adoracja do godziny 22.00. Bezpośrednio po Mszy św. adoracje poprowadzi Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym w intencji powołań.

WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ

Obowiązuje post ścisły.

Wznowienie adoracji w "ciemnicy" o godz. 8.00. Rozpoczynając czuwania przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię.

Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.30 - adoracja Krzyża - przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja, która trwać będzie godz. 22.00. Bezpośrednio po Liturgii Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

WIELKA SOBOTA

Wznowienie Adoracji o godzinie 8.00. Rozpoczynając czuwanie przy Najświętszym Sakramencie będziemy sprawowali liturgiczną poranną modlitwę Kościoła czyli Jutrznię.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00. Po południu o godz. 15.00 i 16.00. Tego dnia przynosimy do kościoła skarbonki z jałmużną wielkopostną.

O godz. 20.15 (45 min. Przed liturgią) Nowenna do Miłosierdzia Bożego.


WIGILIA PASCHALNA W WIELKĄ NOC

Godz. 21.00 Uroczysta Msza św. Wigilii Paschalnej z procesją rezurekcyjną - jest to najważniejszą Msza św. w ciągu całego roku - podczas tej liturgii najpełniej świętujemy Zmartwychwstanie Pana naszego Jezusa Chrystusa! Na tę Mszę św. przynosimy ze sobą świece.

Parafia pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata


Wielki Czwartek - Rano nie będzie Mszy św., dopiero wieczorem o godz. 18.30 zostanie odprawiona uroczysta koncelebrowana Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po tej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy do godz. 24.00.
Wielki Piątek - Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się też o godz. 18.30. Odbędzie się Adoracja Krzyża i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego; Adoracja potrwa do godz. 24.00.
Wielka Sobota - Uroczysta Msza św. Rezurekcyjna Niedzieli Zmartwychwstania będzie w w nocy z Soboty na Niedzielę w łączności z Wigilią Paschalną.
Początek Wigilii o godz. 21.00
Tradycyjne święcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie o godz. 9.00; 10.00 i 11.00 i po południu o godz. 15.00, 15.30 i 16.00.

Parafia pw. św. Józefa

- w Wielki Czwartek - Msza św. Wieczerzy Pańskie o godz. 18.30, adoracja do północy

- w Wielki Piątek - Liturgia Męki Pańskiej o godz. 17.00, adoracja do północy

- Wigilia Paschalna w Wielką Noc Zmartwychwstania rozpocznie się o godz. 21.00.
Adorować Pana Jezusa w Ołtarzu Przechowania tzw. Ciemnicy i przy Grobie Pańskim będziemy w godzinach od 7.00 przez cały dzień.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę o g. 10.00, 10.30, 11.00, 14.00, 15.00 i 16.00.


Parafia św. Franciszka z Asyżu


W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00. To dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
Wielki Piątek to dzień śmierci naszego Pana. Obowiązuje ścisły post. Liturgia Wielkiego Piątku o godz. 19.00.
W Wielką Sobotę przez cały dzień od godz. 8.00 nawiedzamy grób Pana Jezusa. Dyżury organizują szafarze, lektorzy, Żywy Różaniec oraz rodzice dzieci komunijnych. Święcenie pokarmów o godz. 10.00, 12.00, 14.00, 15.30 i 18.00. Uroczystości Wigilii Paschalnej rozpoczną się o godz. 20.00. Przynosimy ze sobą świece.

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Tczewie

W Wielki Czwartek MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ będzie o godz. 18.00

Wielki Piątek - Nowenna do Miłosierdzia Bożego - pierwszy dzień Nowenny - w Wielki Piątek o godz.
15.00
LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ rozpocznie się o godz. 18.00. Po Liturgii - Gorzkie Żale

Wielka Sobota

POŚWIĘCENIE POKARMÓW będzie o godz. 11.00, 13.00 i 16.00. WIGILIA PASCHALNA rozpocznie się w sobotę - O GODZ. 21.00 Po niej procesja rezurekcyjna

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • MW_gość

  28.03.2024, 09:50

  Ważne.

  W nawale różnych informacji z dnia codziennego bytu Polaków w dziwny sposób umyka uwadze nad wszystkich świętość dni nadchodzących! Obowiązkiem każdego prawdziwego Polaka jest tłumne i uduchowione uczestnictwo o mszach świętych! Dopilnujmy tego i obserwujmy naszych sąsiadów, czy i Oni godni są przynależeć do narodu chrześcijańskiego! Takie obserwacje mogą dać nam wskazówki przed wejściem do lokalu wyborczego już za niecałe 2 tygodnie! Zastanówcie się nad tym, kto bronił naszych Świątyń, kiedy po ulicach miasta bezkarnie wykrzykiwano "Kaczor do wora i do jeziora". Kiedy każde święte miejsce było narażone na agresję i tylko Polska młodzież miała odwagę zatarasować rzekę nienawiści chcącej pozbawić nas torxdamisvi narodowej! Popytajcie wśród znajomych, kto jest godzien nadreprezentowani, kto brał udział w Drodze Krzyżowej i komu nie przeszkadzali uczestniczyć w Ekstremalnej nocy pątników .... Polska jest jedną i naród musi być temu podporządkowany! Naszą małą ojczyzną dla nas wywalczyć sami musimy! Powiedzmy Nie Pobłockiemu I Ochockiej! Bóg honor ojczyzna!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx5.xx5 
 • Prawicowy_gość

  28.03.2024, 13:59

  Kościół, który dzieli ludzi i ich na siebie napuszcza to hańba. Nieroby, które nie płacą podatków czy to naprawdę prawdziwi patrioci. Czy kościół musi wspierać nacjonalistów motywujące ich do bicia ludzi pod przykrywką obrony? Podczas marszu wolnych ludzi bandyci (jak się okazuje z powyższego młodzież wszechpolska) biegli od kościoła, aż do ulicy Niepodległości by pięściami poświęcić "heretyków" . W tym momencie należy podziękować policji tczewskiej za sprawną interwencję. Naród polski to My wszyscy, bez wykluczeń. Tylko szkodnicy i wrogowie narodu próbują go dzielą.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx0.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.