18 strażackich interwencji w ciągu tygodnia

Od lewej: dh Krzysztof Piskorski z-ca naczelnika OSP Pelplin i dh Maciej Cichocki strażak ratownik. (fot. KP PSP Tczew)
18 strażackich interwencji w ciągu tygodnia
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 08.04.2024 do 14.04.2024 roku zanotowano łącznie 18 zdarzeń, w tym 6 pożarów oraz 12 miejscowych zagrożeń.

08.04.2024r. - Tczew ul. Wojska Polskiego - wypadek drogowy.
Na miejscu zdarzenia zastano zderzenie 3 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W skutek wypadku 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brał udział 1 zastęp z JRG oraz 1 zastęp z OSP Tczew.

08.04.2024r. - Gniew ul. Osiedle Witosa - tlenek węgla
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano właścicielkę, która wskazała miejsce załączenia się czujki. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wraz ze sprzętem pomiarowym sprawdzili piwnice. Podczas sprawdzania pomieszczenia miernik wskazał obecność tlenku węgla. Pomieszczenie zostało przewietrzone przy pomocy wentylatora. W skutek zdarzenia żadna osoba nie została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z OSP Gniew oraz 1 zastęp z JRG.

11.04.2024r. - Pelplin ul. Podgórna - osoba w rzece
Na miejscu zdarzenia zastano patrol policji oraz ZRM oraz osoby, które ratowały tonącą kobietę. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz pomocy ratującym i tonącej na wydostaniu się z wody i przekazaniu jej do ZRM. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z osp Pelplin oraz 1 zastęp z JRG.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

  • qq_gość

    16.04.2024, 06:01

    18 zdarzeń a opisane 1/6 :D ambitny portalik :)

    Odpowiedz
    IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.