tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 23:28
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Rada Powiatu - dwie komisje dla Platformy Obywatelskiej

Opublikowano: czwartek, 30.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 11

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Radni powiatowi ustalili skład komisji stałych. Nie powtórzyła się tu sytuacja, jaka miała miejsce w Radzie Miejskiej. Mimo porozumienia lokalnych ugrupowań, rajcom z Platformy Obywatelskiej przypadło przewodniczenie dwóch komisjom.

Komisji budżetu i finansów będzie przewodniczył radny Marek Trzciński (PO), zaś komisji rolnictwa, gospodarki i ochrony środowiska Marek Modrzejewski (PO) - starosta kadencji 2002-2006. Komisję edukacji, kultury i sportu przejęła Wiesława Quella (Prawo i Sprawiedliwość), zaś komisję zdrowia, polityki społecznej i prorodzinnej Ludwik Kiedrowski z Kociewskiego Klubu Regionalnego. Porozumienie na Plus objęło komisję rewizyjną - jej szefem został Tomasz Resmerowski.

Przypomnijmy, że Radzie Miasta na mocy porozumienia klubów PnP, RiO i PiS stanowiska wszystkich przewodniczących i ich zastępców trafiły właśnie do tych ugrupowań, chociaż Platforma Obywatelska również zgłaszała swoje kandydatury.

Kto w jakich komisjach Rady Powiatu?

Komisja budżetu i finansów

Marek Trzciński, Ludwik Kiedrowski, Andrzej Semborowski, Maciej Mosiński, Waldemar Pawlusek, Barbara Matysiak i Alicja Gajewska

Komisja rolnictwa, gospodarki i i ochrony środowiska

Marek Modrzejewski, Roman Żygowski-Arski, Józef Wasiuk, Tomasz Resmerowski, Henryk Nowicki

Komisja edukacji, kultury i sportu

Wiesława Quella, Marek Trzciński, Jerzy Olejnik, Roman Żygowski-Arski, Marek Modrzejewski, Barbara Matysiak

Komisja zdrowia, polityki społecznej, prorodzinnej i promocji

Ludwik Kiedrowski, Waldemar Pawlusek, Wiesława Quella, Stanisław Lamkiewicz, Henryk Nowicki, Maciej Mosiński.
drukuj
Artykuł przeczytano 2165 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (11)   Zmień kolejność
 
user_ico_mieczyslaw
+9
Dzielenie "tortu" ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.12.2010, 00:23
Nie rozumiem tego: "ty Stefan weźmiesz komisję X, a ty Kazik - Y...". A co z kompetencjami? Nadzór polityczny najważniejszy? Jak za dawnych PRL'owskich lat? Tylko, że teraz nie dzielimy się między swoich,a między swoich i ich? Żądam przydziału stanowisk na zasadzie konkursu, a nie koligacji partyjnych lub rodzinnych. A politykom co najwyżej proponuję zająć się słuchaniem głosów wyborców, przekładaniem ich na projekty i realizację ich za pomocą fachowców - ponad podziałami.
user_ico_ktoś_inny
0
polityka nie dla działaczy społecznych ~ ktoś_inny
Uż. zarejestrowany
Data: 30.12.2010, 07:41
wszystko ładnie, pięknie ale.... niestety tak jak wszędzie tak i w polityce jest to ale! Byłoby super gdyby stanowiska (polityczne) przydzielane były osobom kompetentnym. Niestety tak nie jest i nie wiem czy kiedykolwiek tak będzie. Polityka (szczególnie ta na szczeblu lokalnym) jest wręcz bezczelna. Czasem mam wrażenie, że zasada "wdzięczności" jest jedyną, która w tej dziedzinie obowiązuje.
 
Brak zdjęcia
+2
:) ~ taki jeden_gość
IP: 87.205.xx1.xx2
Data: 30.12.2010, 14:10
Mieciu mam szacun co do twoich wpisów, ale nie do końca wszystkich. Pamiętasz jak to kiedyś nasz polski "mędrzec" powiedział...mata takiego prezydenta na jakiego żeśta sobie zasłużyli...i ta jego wypowiedź jak i wiele innych pasuje jak ulał do naszej miejskiej i nie tylko wigilijnej opowieści. Tylko zastanawiam się kto w tej bajce jest ...Sknerusem McKwaczem !
 
Brak zdjęcia
+5
Mieciu, przegiąłeś. ~ ka_gość
IP: 79.189.xx0.xx0
Data: 30.12.2010, 14:29
Mieciu, tym razem przegiąłeś. Swoim tekstem podważasz podstawy demokracji. Radni zostali wybrani w wyborach, z pomiedzy siebie wybierają przewodniczących i członków komisji. A fachowców to mają doradców. Identyczny układ jest np. w Sejmie. Pozdrawiam ka
 
user_ico_mieczyslaw
+4
ka, może i przegiąłem, ~ mieczyslaw Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 30.12.2010, 21:41
ale wkurza mnie to nieróbstwo, umywanie rąk od odpowiedzialności, a przede wszystkim partyjniactwo - mogą wybierac specjalistów spośród swoich :) - pozdrawiam.
 
Brak zdjęcia
+1
Do autora artykułu. ~ Jan_gość
IP: 84.38.xx8.xx2
Data: 30.12.2010, 10:23
"komisji rolnictwa, gospodarki i ochrony środowiska Marek Modrzejewski (PO) - starosta ubiegłej kadencji.". Jak mnie pamięć nie myli, to starostą ubiegłej kadencji był Pan Witold Sosnowski.
Brak zdjęcia
+6
KOMISJE ~ podatnik_gość
IP: 77.112.xx3.xx3
Data: 30.12.2010, 11:28
Komisja finansów dla Platformy Obywatelskiej można było przewidzieć że egzotyczna koalicja będzie miała problem po podziale łupów i wielkiej euforii nastąpił dramat kto zajmie się najtrudniejszą komisją .To jest dobre przesłanie dla wyborców i mieszkańców powiatu na kogo postawili w ostatnich wyborach nie jest sztuką zmówić się i przejąć stanowiska starosty przewodniczącego itd.sztuką jest wystawić takich kandydatów którzy podołają pracy w każdej komisji jako przewodniczący nie jako członek . Starosta pomijając jego wiek dostaje stanowisko bo może więcej nie będzie startował drugi Odyja jedzie na nazwisku Zenka Odyji zostaje przewodniczącym i strach w oczach po gratulacjach przychodzi czas na [prowadzenie sesji fachowcy z trzeciej lini krytykować wszystko ale samemu nie robiąc nic Ackermann przeciwnik stanowiska stałego członka zarządu a dziś sam piastuje to stanowisko w opozycji jest się przeciw a w koalicji już za .Żle zrobili radni PO biorąc te komisje
Brak zdjęcia
0
iga_gość
IP: 83.0.xx6.xx4
Data: 30.12.2010, 14:00
niektórzy radni są bardzo zdolni np. pan kiedrowski, pan modrzejewski czy pani matysiak i inni - zasiadaja w kilku komisjach naraz.... wniosek- są tak rewelacyjni ze znaja sie najlepiej na finansach, oświacie, sporcie itp. jednocześnie// gratuluję :)
Brak zdjęcia
0
chyba jednak nie ~ adam p._gość
IP: 195.191.xx0.xxx
Data: 30.12.2010, 17:22
Marek Modrzejewski (PO) - starosta ubiegłej kadencji.?
Brak zdjęcia
+1
ochłapy :) ~ uczniak_gość
IP: 109.207.xx7.xx0
Data: 30.12.2010, 22:53
A jest tu jakiś rolnik albo ekonomista od finansów ?
Brak zdjęcia
0
ha ha ha ~ niunia15_gość
IP: 89.200.xx8.xx3
Data: 02.01.2011, 00:58
Ci sami ludzie w tych smych komisjach śmiechu warte ukłay układziki i byle do przodu a kaska leci no nie!!!!!!!!!!
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew