Pomorska Akademia Planowania Przestrzeni Publicznej - studenci zaprezentowali prace

(fot. pelplin.pl)
Pomorska Akademia Planowania Przestrzeni Publicznej - studenci zaprezentowali prace
Mimo, że do finałowej gali jeszcze trochę czasu (ta odbędzie się w marcu), to w piątek, 12 stycznia, studenci pracujący w ramach Pomorskiej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, przedstawili efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. Akademia została powołana do życia przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego (jednostka Samorządu Województwa Pomorskiego), uczelnie zrzeszone w związku im. Daniela Fahrenheita (Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Gdański Uniwersytet Medyczny) oraz Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Piątkowe spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Uczestników przywitał Burmistrz Miasta i Gminy Pelplin. Wśród przybyłych gości był m. in. Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Patryk Gabriel. Nie zabrakło przedstawicieli wszystkich wspomnianych wyżej uczelni na czele z prof. dr hab. inż. Adrianą Zaleską-Medyńską, Dyrektorem Związku Uczelni w Gdańsku im. Daniela Fahrenheita. Głównego organizatora wydarzenia reprezentował Jakub Pietruszewski, Dyrektor Pomorskiego Biura Planowania Regionalnego.

Ponad 40 studentek i studentów już we wrześniu, podczas wizyty studyjnej w Pelplinie, zostali podzieleni na 7 grup, które w ubiegły piątek przedstawiły finalne efekty swojej pracy. Każda z grup opracowała po 4 plansze przedstawiające swój pomysł na ponad 12-hektarowy teren zlokalizowany w Pelplinie. Przegląd wykonanej przez studentów pracy opierał się na 5-cio minutowych prezentacjach. Następnie miała miejsce dyskusja nad efektami prac projektowych, w której wzięli udział nie tylko przedstawiciele urzędu, ale przede wszystkim lokalni interesariusze, studenci oraz wykładowcy.

Koncepcje, które niebawem będzie można obejrzeć w całości, zawierają w sobie mnóstwo potencjału, poczynając od niezwykle inspirujących nazw projektów, poprzez zaproponowane rozwiązania architektoniczne, na zaproponowanych różnego rodzaju aktywnościach kończąc.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • Jola_gość

  23.01.2024, 04:42

  stu denci wizjonerzy

  coraz głupsi ci po studiach. Kiedyś czegoś uczyli , teraz tylko liczy się posiadanie papieru. Potwierdzeniem jest tego to co widzimy naokoło.Głupi nauczają głupich.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • qq_gość

  23.01.2024, 05:45

  dobrze że wybrali coś tam w pelpsinie. A nie znowu park czy tereny nad Wisłą

  Odpowiedz
  IP: 46.175.xx6.xx8 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.