Projekt "Kolonia Kobiet" - rekrutacja trwa!

Warsztaty, kobiety (fot. codziennypoznan.pl)
Projekt "Kolonia Kobiet" - rekrutacja trwa!
Fundacja Pokolenia zaprasza bezrobotne lub nieaktywne zawodowo Panie (w wieku 50-64 lat) do udziału w projekcie "Kolonia Kobiet - integracja społeczna kobiet z gminy Gniew i Pelplin". Projekt realizowany jest w ramach działania 7.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki - "Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji".

Mieszkanki gminy Gniew i gminy Pelplin mogą zgłaszać się do udziału kontaktując się z koordynatorką projektu Bożeną Białas. Realizacja projektu trwa do 31.12.2012 r. Projekt podzielony jest na dwie części: Akademię Rozwoju Osobistego oraz Akademię Aktywności Społecznej. Powyższe zadania obejmują indywidualną pracę z każdą uczestniczką oraz warsztaty grupowe. Szczegółowy plan zamieszczamy poniżej.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Kontakt:

Koordynatorka projektu - Bożena Białas
tel. 58 352 45 46
bbialas@fundacjapokolenia.pl

I zadanie: Akademia Rozwoju Osobistego

1. Zajęcia z coachem: indywidualna praca z każdą osobą, diagnozowanie potencjału zawodowego uczestniczki projektu, możliwości rozwoju, wykazanie słabych i mocnych stron, rozwój osobisty z zawodowym, wspólne opisanie osiągniętych celów w tzw. "Indywidualnym Planie".

2. 4 warsztaty społeczno-komunikacyjne (każdy - 8h):
- zdobycie umiejętności radzenia sobie ze stresem i przezwyciężania problemów życiowych;
- wzmocnienie samooceny i poczucia własnej wartości, autoprezentacja, uświadomienie własnych zalet, zwiększenie pewności siebie, itp.;
- trening asertywności, nabycie umiejętności asertywnego stawiania granic, wyrażania emocji, opinii, pozytywnych uczuć, przyjmowania krytyki, pochwał;
- zasady komunikacji społecznej: zdobycie wiedzy z obszaru efektywnej komunikacji interpersonalnej, aktywnego słuchania, dawania informacji zwrotnych, negocjacji;

II zadanie: Akademia Aktywności Społecznej

1. Warsztaty dotyczące równości szans kobiet i mężczyzn: tożsamość, stereotyp, gender, dyskryminacja;

2. Warsztaty "Ja w społeczności lokalnej":
- diagnoza społeczności lokalnej, pozyskiwanie środków unijnych i małych dotacji;

- trzy filary: wyjaśnienie czym są poszczególne sektory, relacji i zadań;
- wolontariat - co to jest, jak zostać wolontariuszem, korzyści z wolontariatu;
- aktywność społeczna: stowarzyszenia, fundacje, organizacje nieformalne, spółdzielnie;
- ekonomia społeczna: aspekty formalno-prawne funkcjonowania tych podmiotów;
- warsztat dotyczące "wiosek tematycznych", dwie wizyty studyjne w dwóch modelowych wioskach tematycznych; - pierwsza wizyta do wsi tematycznej "Słoneczniki" na Jarmark Słonecznikowy w dniu 26 sierpnia br. w Gogolewku.

3. Stworzenie strony internetowej poświęconej wiosce tematycznej opracowanej przez uczestniczki projektu oraz przeszkolonych 5 uczestniczek w celu uzupełniania i administrowania w/w strony.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • +4

    pierre.dzoncy

    09.07.2012, 00:56

    Rozumiem, że mężczyźni w równym stopniu mogą zapisywać się do projektu? Jeśli nie mogą, a z ogłoszenia wynika, że mogą tylko kobiety, to proszę o wytłumaczenie tutaj, na forum publicznym, dlaczego tworzy się projekty w których główne kryterium stanowi płeć? Jest to tożsame z dyskryminacją bezrobotnych i nieaktywnych zawodowo mężczyzn w wieku 50-64 lat, którzy wymagają pomocy w równym stopniu (jeśli nie bardziej) jak kobiety, do których adresowana jest ta akcja. Jeśli taki projekt dla mężczyzn nie powstaje, to mamy naruszenie podstawowych praw człowieka dotyczących równości (bez względu m.in. na wiek), co powinno skutkować cofnięciem funduszy, gdyż projekt jest organizowany w ramach funduszy europejskich.

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
  • yhy_gość

    09.07.2012, 09:31

    taka dyskryminacja

    idąc Twoim tokiem myślenia oznaczenia toalet też są dyskryminacją bo na jakiej podstawie ktoś ma prawo decydowania z jakiej możesz skorzystać toalety jako mężczyzna/kobieta. Kultowe pytanie "Co Pan robił w damskiej toalecie?" nie powinno mieć racji bytu;)

    Cytuj
    IP: 178.36.xx9.xx6 
    +2

    pierre.dzoncy

    09.07.2012, 10:07

    drogi yhy_gość

    Źle mnie zrozumiałeś, a przykład z damską toaletą jest zupełnie chybiony. Jeśli jest gdzieś damska toaleta, to obok jest i męska, a w tym wypadku nie ma możliwości wyboru projektu dla kobiet/mężczyzn. Jest tylko i wyłącznie dla kobiet.

    Cytuj
    Uż. zarejestrowany 
  • +1

    Koordynatorka projektu_gość

    09.07.2012, 12:02

    odpowiedź

    W nawiązaniu do komentarza pragnę poinformować,iż jest to projekt własny Fundacji Pokolenia utworzony w Partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kociewskie Forum Kobiet (KFK) i w oparciu o przeprowadzoną analizę problemów i potrzeb ww. stowarzyszenia. Stowarzyszenie skupia kobiety z Kociewia, członkinie Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu tczewskiego. Projekt został przygotowany wspólnie, uczestniczki projektu to głownie członkinie KFK. Z uwagi na otwartą formułę projektu i inne obiektywne czynniki pojawiła się możliwość przystąpienia do projektu w połowie trwania projektu. Pragnę również poinformować, iż nic nie stoi na przeszkodzie, aby Wnioskodawca złożył i wygrał projekt skierowany do zarówno do mężczyzn jak i do kobiet w oparciu o zdiagnozowane problemy i potrzeby osób, które wymagają wsparcia. Fundacja Pokolenia jako podmiot doświadczony w przygotowaniu i realizacji projektów dofinansowanych z UE służy pomocą i doradztwem w tym zakresie.

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx6.xx8 
  • +1

    d1235_gość

    18.09.2012, 11:15

    zajęcie dla zaradnych twórców projektów

    chcę PRACY a nie ZAJĘCIA, jestem bezrobotna, takie działania "robią dobrze" twórcom projektów - zgarniają kasę aż miło ale nie pomagają zapłacić czynszu, prądu itp. tym, dla których niby to są przydatne

    Odpowiedz
    IP: 109.197.xx7.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.