"Dwie połówki pomarańczy" - spektakl na deskach CKiS

(fot. mat. prasowe)

odbyło się
10
02.2024
Sobota
"Dwie połówki pomarańczy" - spektakl na deskach CKiS
Czy rozdzielone połówki pomarańczy stanowią koniec jedności? Czy dla wielkiej miłości każda połówka potrafimy zrobić wszystko czy prawie wszystko?

10.02.2024, 18:00
Sala widowiskowa CKiS
Bilety: 100 - 140 zł

"Dwie połówki pomarańczy" to spektakl o relacjach, uczuciach, miłości małżeńskiej, zazdrości, bólu, tęsknocie...


Każda z bohaterek to pewnego rodzaju samotna pomarańcza, zagubiona połówka gdzieś bez innych pomarańczy. Nic nie jest takie oczywiste, jak się wydaje, a "odejście" małżonka nie jest wcale końcem związku, a może wręcz przeciwnie. Akcja dzieje się w hotelu, do którego trafia wdowa, na którą czeka psycholog, która ma pomóc kobiecie dojść do siebie po śmierci męża. Sytuację dodatkowo komplikuje pojawienie się Alex, rzekomej córki zmarłego, a także wiele innych niespodzianek. Kolorytu do spektaklu dodaje wesoła babcia Melania - omyłkowo zameldowana w pokoju wdowy, aby przez chwilę odpocząć podczas wesela w hotelu. Jej postać i chęć "wyrwania kogoś" serwuje niezwykły humor do całej historii.

Ogromne pokłady humoru, trafne riposty, nagłe zwroty akcji i przeniesienie sporów w relacjach damsko-męskich na zupełnie nowy poziom to jeden z wielu zalet spektaklu. Zabawnych i absurdalnych pomyłek tu nie ma końca a żarty wywołują salwy śmiechu. Ten spektakl być może stanowi właściwy przepis na to, co trzeba zrobić, aby przekonać się o tym jaka jest miłość do naszej drugiej połówki? Czy dla wielkiej miłości można zrobić... wszystko?

Obsada:

Joanna - Jarosław Boberek,
Karolina - Aneta Todorczuk
Melania - Grażyna Zielińska / Ewa Złotowska
Alexis - Dagmara Bryzek / Wikroria Wolańska
Pokojówka - Monika Stach
Reżyseria: Maria Ciunelis

Podczas 10. Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów w Siedlcach tytuł najlepszej aktorki otrzymała Grażyna Zielińska, która brawurowo wcieliła się w jedną z postaci w spektaklu.

Bilety:

Interticket: https://ckis.interticket.pl/program/dwie-polowki-pomaranczy-spektakl-9181
KupBilecik: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/113116/Tczew/Dwie+połówki+pomarańczy/


ORGANIZATOR: Agencja MBART

Drukuj
Prześlij dalej