tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 4 grudnia 2016r, godz. 23:28
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Miejski Zarząd Dróg już na Czatkowskiej

Opublikowano: Środa, 11.01.2012, 00:06. Ilość komentarzy: 5

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Z Nowym Rokiem swoją działalność zaczęła nowa urzędowa jednostka - Miejski Zarząd Dróg. Urzędnicy tłumaczą, że nowa struktura ma pozwolić na sprawniejsze zarządzanie miejskimi traktami i zrzeszy zajmujących się tym tematem urzędników, do tej pory pracujących w kilku wydziałach tczewskiego magistratu.

Miejski Zarząd Dróg działa w strukturze Zakładu Usług Komunalnych, jego siedziba znajduje się przy ul. Czatkowskiej 2e.

- Nie wszyscy mieszkańcy miasta o tym pamiętają, dlatego przypominamy wszystkim o tej noworocznej zmianie - mówi Małgorzata Mykowska, rzecznik Urzędu Miasta w Tczewie - Szefem MZD (i jednocześnie zastępcą dyrektora ZUK) został Edmund Woyda, związany dotąd z tczewska Sitą.

W skład MZD wchodzą dotychczasowi pracownicy Urzędu Miejskiego w Tczewie (dwie osoby z Wydz. Inwestycji i Remontów oraz trzy osoby z Wydz. Spraw Komunalnych). Do zadań MZD należy m.in. prowadzenie spraw związanych z bieżącym utrzymaniem dróg miejskich oraz ewidencji tych dróg i ich zarządzaniem, inwestycje drogowe, nadzorowanie funkcjonowania miejskiej komunikacji zbiorowej w zakresie bezpieczeństwa przewodów oraz jakości obsługi pasażerów, nadzór i koordynowanie funkcjonowania karty miejskiej oraz podejmowanie działań wynikających z ustawy o drogach publicznych (wnioskowanie, opiniowanie i programowanie rozwiązań komunikacyjnych układu drogowego miasta; współpraca z właściwymi organami w spr. oznakowania dróg i instalowania urządzeń ostrzegawczych). Na wykonywanie konkretnych zadań będą ogłaszane przetargi. Do tej pory za miejskie ulice odpowiadało kilka różnych komórek - np. za budowę nowych dróg Wydział Inwestycji, zaś za drobne sprawy - Wydział Spraw Komunalnych. Urzędnicy tłumaczyli nam, że w takiej sytuacji mogło dochodzić np. do dublowania różnych zadań. Numer telefonu do nowej jednostki to - tel. 58 53164 66.
Autor: jol
drukuj
Artykuł przeczytano 4482 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Rajd rowerowy
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (5)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+3
TAKI SOBIE_gość
IP: 153.19.xx1.xx0
Data: 11.01.2012, 09:15
Zmiana organizacyjna wydaje się rozsądna i logiczna. Pan Woyda, z tego co mi wiadomo, całe życie związany jest z usługami komunalnymi w mieście. Merytorycznie przygotowany. Pozdrawiam forumowiczów.
Brak zdjęcia
+5
ZDM ~ Pat_gość
IP: 109.197.xx9.xx3
Data: 11.01.2012, 15:22
A ja mam pytanie do Pani Mykowskiej :Gdzie i kiedy ogłoszono warunki konkursu na Z-cę dyrektora ZUK ? i kiedy się odbył. ZUK ogłaszał przecież tylko konkurs na stanowisko Głównej Księgowej i Specjalisty d/s dróg miejskich .
 
Brak zdjęcia
+2
wszystko można jak się chce ~ pelagia_gość
IP: 109.207.xx7.xx8
Data: 11.01.2012, 17:32
Władza jest wszechmocna ,jednego zniszczy drugiego wypromuje , lecz na całe szczęście nie jest wieczna i zostaje się zapomniany jak ODYA .
Brak zdjęcia
0
roszady w Tczewskim UKLADZIE WZAJEMNEJ ADORACJI ~ kajot551_gość
IP: 109.207.xx7.xx4
Data: 11.01.2012, 17:58
Tylko NAIWNI i INFALTYWNI mogą uwierzyc ze LUDZIE -URZEDASY ktorzy przez 20-30 lat NIC MADREGO NIE ZROBILI OD RAZU NABIORA ROZUMU .KAZDA zmiana to POzoracja UKLADU KOMUCHOW z NOWYM OSZUKANCZYM UKLADEM JAK NAJWIECEJ OKRASC I CHODU ,a SPOLECZENSTWO ZAPLACI.
Brak zdjęcia
+2
ulice w Tczewie ~ Edward F._gość
IP: 109.207.xx4.xx4
Data: 11.01.2012, 19:04
Powołanie nowej jednostki jakim jest Miejski Zarząd Dróg, to bardzo mądra i słuszna decyzja władz miasta. W wielu miastach wielkości Tczewa a nawet mniejszych, takie Zarządy już dawno funkcjonują. Tczew jest czwartym co do wielkości miastem na Pomorzu, jest w Gdańskim Obszarze Metropolitarnym i stanowi bramę trójmiejskiej aglomeracji. Wreszcie, nowy organ załatwi absurdalną sprawę, jakim jest to, że niektóre ulice są drogami powiatowymi którymi zarządza Powiatowy Zarząd Dróg. Wszystkie drogi w granicach miast są ulicami! Do granic miast dochodzą drogi! Mogą być drogi gminne, powiatowe, wojewódzkie itd. Ulica - cała przestrzeń pomiędzy budynkami lub liniami rozgraniczającymi, obejmująca chodniki, ścieżki rowerowe, pasy zieleni itp.,oraz ulepszoną nawierzchnię dla ruchu pojazdów. Droga - przestrzeń z nawierzchnią ulepszoną przeznaczona wyłącznie dla ruchu pojazdów. Drogi spełniją głownie funkcję liniową / km / a ulice obszarową / km 2 / pełniąc wiele innych zadań. Nazywanie ulicy drogą, to bardzo ogólna definicja na zasadzie, że wszystkie drogi, nawet droga polna prowadzą do Rzymu. Zarządzanie wszystkimi ulicami w Tczewie przez jeden organ przyniesie dużo korzyści. Pan Prezydent Pobłocki w czasie budowy wiaduktu powiedział: gdzie jest dwóch właścicieli to dobrze być nie może. Dlatego powołał MZD że teraz będzie już dobrze.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew