Pożar na A1 i wypadek na Armii Krajowej

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Pożar na A1 i wypadek na Armii Krajowej
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 22.01.2024 do 28.01.2024 roku zanotowano łącznie 20 zdarzeń, w tym 7 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

25.01.2024r. - Opalenie ul. Spacerowa - pożar sadzy w kominie
Po przybyciu na miejscu zastano pożar sadzy w kominie oraz pożar opału w piwnicy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu z przewodu kominowego palącej się sadzy i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palący się opał w piwnicy. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została poszkodowana, której udzielono pierwszej pomocy medycznej. W działaniach brał udział 1 zastęp z Opalenia, 1 zastęp z JRG Kwidzyn oraz 1 zastęp z JRG Tczew

26.01.2024 - Tczew ul. Armii Krajowej - wypadek drogowy

Na miejscu zastano zderzenie 3 samochodów osobowych. Autami łącznie podróżowało 7 osób, w tym czworo dzieci. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy medycznej, zepchnięciu pojazdów na pobocze drogi oraz uprzątnięciu jezdni z rozbitych elementów karoserii. W skutek zdarzenia 3 osoby zostały poszkodowane w tym dwójka dzieci. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy z JRG Tczew.

27.01.2024r. - Nowa Cerkiew autostrada A1- pożar samochodu osobowego
Po przybyciu na miejscu zastano pożar samochodu osobowego. Autem podróżowały 3 osoby, które nie wymagały pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu gaśniczego piany ciężkiej na palący się samochód. W zdarzeniu brały udział 2 zastępy, OSP Pelplin i OSP Nowa Cerkiew.

Drukuj
Prześlij dalej