Wypadek w Bałdowie i pożar w Młynkach

Straż pożarna (fot. Tcz.pl)
Wypadek w Bałdowie i pożar w Młynkach
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12.02.2024 do 18.02.2024 roku zanotowano łącznie 41 zdarzeń - w tym 7 pożarów, 33 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

12.02.2024 - Tczew, ul. Prosta - pożar pojazdu
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano pożar samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody na palący się pojazd. W zdarzeniu brał udział 1 zastęp z JRG Tczew.

13.02.2024r. - Bałdowo - wypadek drogowy
Po dotarciu na miejsce zdarzenia zastano zderzenie 2 samochodów osobowych. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W skutek zdarzenia 1 osoba została poszkodowana. W działaniach brał udział 1 zastęp z OSP Gniszewo oraz 1 zastęp z JRG.

17.02.2024r. -Młynki - pożar sadzy w kominie
Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochronny układu oddechowego, przy pomocy zestawu kominiarskiego usunęli palącą się sadzę. Pomieszczenia w budynku zostały sprawdzone przy pomocy kamery termowizyjnej oraz miernika wielogazowego. W zdarzenia brały udział 2 zastępy z JRG oraz 1 zastęp z OSP Swarożyn.

W okresie od 12.02.2024 do 18.02.2024 odnotowano łącznie 22 zdarzenia związane z pompowaniem wody z zalanych posesji czy piwnic oraz patrolowaniem brzegów rzek przepływających przez teren powiatu. Spowodowane było to przyrostem wód gruntowych oraz przekroczeniem stanów ostrzegawczych na Wiśle i Wierzycy. W związku z zaistniałą sytuacją Starosta Tczewski wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe.

Drukuj
Prześlij dalej