Wypadki na autostradzie i "jedynce" - kolejna ofiara śmiertelna

Straż udzialała pierwszej pomocy ofiarom wypadku (fot. tcz.pl)
Tczew - Wypadki na autostradzie i "jedynce" - kolejna ofiara śmiertelna
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 12. do 18. lipca zanotowano łącznie 67 zdarzeń, z czego 27 stanowią pożary, zaś 40 miejscowe zagrożenia.

Ważniejsze zdarzenia

12. lipca, godz. 0.45 Małżewko - pożar stogu słomy
W wyniku podpalenia doszło do pożaru stogu ze sprasowaną słomą. Stóg płonął na całej powierzchni, która wynosiła około 250m2. W działaniach gaśniczych trwających prawie sześć godzin udział brało pięć zastępów 4 z OSP 1 z JRG

13. lipca, godz. 15.42 Swarożyn - autostrada A1 km. 27,4 - dachowanie samochodu osobowego
W wyniku zjechania na pobocze i uderzenia w barierkę doszło do dachowania samochodu osobowego, który w momencie przyjazdu jednostek straży pożarnej na miejsce całkowicie blokował przejazd. Ranny został 63-letni kierowca pojazdu. Podczas prowadzonych działań ratowniczych ruch na autostradzie został wstrzymany, a następnie odbywał się jednym pasem jezdni. Zniszczeniu uległ całkowicie samochód osobowy i około 6 metrów barierki rozdzielającej jezdnię. W działaniach brały udział dwa zastępy z JRG i jeden z OSP.

14. lipca, godz. 3.40 Wielgłowy - pożar samochodu
W wyniku podpalenia doszło do pożaru samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zastano samochód osobowy, który w całości objęty był pożarem. Na zewnątrz i w środku pojazdu nikogo nie było. Pojazd stał na leśnej drodze prowadzącej do jednej z posesji na ulicy Leśnej. W wyniku zdarzenia całkowitemu spaleniu uległ samochód osobowy VW Pasat i opaleniu dwa najbliższe drzewa W działaniach gaśniczych udział brały cztery zastępy 2 z OSP 2 z JRG.

15. lipca, godz. 19.47 Morzeszczyn - pożar siarki
W wyniku samozapalenia doszło do pożaru granulatu siarki przewożonego wagonem kolejowym. Działania gaśnicze, które trwały prawie trzy i pół godziny prowadziły cztery zastępy straży pożarnej z JRG i 2 z OSP.

17. lipca, godz. 6.29, Gręblin, droga krajowa nr 1, 54,3 km - wypadek
Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który zjechał z drogi i uderzył dachem i lewą stroną w drzewo. Kierowca samochodu znajdował się w pojeździe, natomiast pasażer znajdował się poza samochodem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 49-letni kierowca, a 14 letni pasażer został ranny. W działaniach udział brały trzy zastępy 2 z JRG i 1 z OSP.

17. lipca, godz. 16.54 Borkowo, autostrada A1 47,7 km - pożar samochodu
W wyniku zwarcia instalacji elektrycznej doszło do pożaru samochodu osobowego, w którym opaleniu uległ osprzęt silnika. W działaniach brał udział jeden zastęp z OSP.

17. lipca, godz. 19.05, Turze - pożar dachu na budynku mieszkalnym
W wyniku wyładowania atmosferycznego doszło do zapłonu krokwi drewnianych stanowiących element konstrukcyjny dachu krytego dachówką. Po zlokalizowaniu pożaru przy pomocy kamery termowizyjnej zdjęto dachówki oraz ocieplenie następnie ugaszono palące się krokwie. W działaniach brało udział pięć zastępów straży pożarnej.

W wyniku burz, jakie przeszły nad powiatem tczewskim, jednostki straży pożarnej interweniowały 21 razy, likwidując skutki nawałnic.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • smutna _gość

  20.07.2010, 13:23

  17.07.2010

  p.Marku na zawsze bedziesz goscil w naszych sercach. czujemu wielki zal i smutek ale kazdy z nas ma swoja karte u Boga. wiem ze tam bedzie Panu lepiej. przestroga dla kierowcow- NIE OMIJAJCIE KOTOW NA DRODZE BO ODBIERAJA ONE ZYCIE POZADNYCH LUDZI

  Odpowiedz
  IP: 95.41.xx5.xx6 
 • J.O._gość

  20.07.2010, 23:48

  smutek i ból

  Marku-byłeś wspaniałym człowiekiem,dzięki TOBIE NAJBLIŻSZA MI OSOBA znowu była szczęśliwa

  Cytuj
  IP: 95.40.xx4.xx3 
 • kuan_gość

  20.07.2010, 18:00

  może bardziej po polsku pisać te newsy

  a nie językiem policyjnych raportów, który jest na pierwszy rzut oka profesjonalny, ale tak na prawdę niejasny. Może niech się zajmuje tym ktoś z redakcji albo niech zmienia te relacje, bo trudno się takie coś czyta.

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx7.xx2 
 • mamuśka_gość

  20.07.2010, 23:10

  w Gręblinie często dochodzi do wypadków ze skutkiem śmiertelnym, jadąc tą drogą widzi się mnóstwo krzyży ustawionych przez bliskich. Może w końcu ktoś się tym zainteresuje i zbada dlaczego tak się dzieje, przecież przyczyną może być źle wyprofilowana droga itp... Wyrazy współczucia dla bliskich .

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx1.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.
 

Komentarz dnia