Uczyli bezpieczeństwa najmłodszych

Spotkanie z maluchami (fot. KPP Tczew)
Uczyli bezpieczeństwa najmłodszych

zobacz galerię zdjęć: 3
Policjanci z wydziałów prewencji i ruchu drogowego tczewskiej jednostki Policji spotykają się z uczniami klas I - III wybranych szkół podstawowych w ramach projektu edukacyjnego pn. "Uczę się bezpieczeństwa na drogach Pomorza". Celem lekcji jest zwiększenie bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego i zwrócenie ich uwagi na ważny element, jakim są odblaski. Dofinansowanie na realizację projektu uzyskano z Fundacji Orlen dla Pomorza.

Celem spotkań, które w ostatnich dniach prowadzą policjanci z tczewskiej komendy, jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego poprzez propagowanie bezpiecznych zachowań na drodze. W ramach przedsięwzięcia wszyscy uczestnicy spotkań otrzymują od mundurowych świecące opaski, które znacznie poprawiają widoczność na drogach, zgodnie z zasadą "widzieć i być widzianym". Funkcjonariusze apelują o używanie elementów odblaskowych przez cały rok, nawet w terenie zabudowanym.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie konkurs, który skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych (uczestniczących w projekcie) województwa pomorskiego, ale także do ich opiekunów, którzy będą mogli wziąć udział w konkursach radiowych przewidzianych w ramach akcji. Dofinansowanie na realizację projektu uzyskano z Fundacji Orlen dla Pomorza.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Marko_gość

  13.03.2024, 09:05

  To nie pomoże - w Czczewie żyje sama patologia.

  Odpowiedz
  IP: 80.52.xx9.xx8 
 • Saracen_gość

  13.03.2024, 09:32

  Marko_gość "To nie pomoże - w Czczewie żyje sama patologia" ....cóż Twoja inteligencja mnie aż powaliła - normalnie usiadłem na podłodze żeby zniżyć się do Twojego poziomu....

  Cytuj
  IP: 165.225.xx6.xx3 

  do Saracen_gość_gość

  14.03.2024, 08:50

  do Saracen_gość

  A co na to twój psychiatra? Chyba powinien zmienić ci leki na mocniejsze debilu.

  Cytuj
  IP: 93.177.xx5.xx4 
 • Saracen_gość

  13.03.2024, 09:30

  brawo - dobra akcja Policji powinny być częściej robione. Również kontrole na ścieżkach rowerowych po zmroku powinny być robione przez Policję lub SM - pojazdy widma to zmora w naszym mieście....

  Odpowiedz
  IP: 165.225.xx6.xx3 
 • do pajaca saracena_gość

  14.03.2024, 08:19

  jesteś debilem

  Po zmroku policja się boi wychodzić. Wolą iśc do przedszkoli i opowiadać bajki dzieciom.

  Cytuj
  IP: 84.16.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.