Czy zajmowali się strażacy w minionym tygodniu?

Roczna odprawa strażaków (fot. Tcz.pl)
Tczew - Czy zajmowali się strażacy w minionym tygodniu?
Kontynuujemy prezentację naszego cyklu "Kronika strażacka". Poniżej niektóre zdarzenia, z którymi zmagali się strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Tczewie w ubiegłym tygodniu.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie informuje, że w dniach od 03.09.2018 roku do 09.09.2018 roku zanotowano łącznie 42 zdarzenia, w tym 12 pożarów, 28 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe.

Ważniejsze zdarzenia


03.09.2018 r. - Tczew ul. Czyżykowska - pożar altany

Po przybyciu na miejsce zastano palącą się altanę ogrodową, na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. W środku nie było nikogo. Pożar został ugaszony po podaniu prądu wody. W akcji gaśniczej brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie.

06.09.2018 r. - Turze ul. Parkowa - wypadek drogowy

Na miejscu zdarzenia zastano dwa samochody osobowe, Opel Zafira i VW Passat, po zderzeniu. Osoby podróżujące znajdowały się na zewnątrz pojazdów. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uszkodzonych pojazdów. Osobom poszkodowanym, do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego, udzielono pomocy. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział zastępy z JRG w Tczewie oraz OSP w Turzy.


8.09.2018r. Tczew ul. Bałdowska - wypadek drogowy

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano wypadek drogowy z udziałem samochodu osobowego VW Lupo i motocykla Suzuki. W wyniku zderzenia motocyklista został ranny i wezwany na miejsce śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportował go do szpitala. Kierowca VW nie odniósł obrażeń. W usuwaniu skutków zdarzenia brały udział 2 zastępy z JRG w Tczewie

8 i 9.09.2018 r. - Stanisławie - poszukiwanie zaginionej osoby

W dniach 8 i 9 września miały miejsce działania polegające na poszukiwaniu zaginionego mężczyzny. Poszukiwania prowadzone były na prośbę Policji, która poinformowana został przez rodzinę zaginionego. W poszukiwaniu brała udział Specjalna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza z Gdańska oraz zastępy z JRG w Tczewie i OSP gminy Tczew. Zaginionego mężczyzny nie udało się odnaleźć.

Drukuj
Prześlij dalej