Chcesz zostać strażakiem OSP? Rusza szkolenie

(fot. Konrad Majewski)
Chcesz zostać strażakiem OSP? Rusza szkolenie
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie ogłasza nabór na Szkolenie Podstawowe Strażaka Ratownika OSP.

Informacje dot. szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP


Szkolenie podstawowe realizowane będzie w jednej grupie szkoleniowej na bazie sprzętu JRG Tczew.

Termin składania kompletnej dokumentacji mija 29 lutego 2024 roku. Dostarczyć należy:


- Kompletnie wypełnioną kartę skierowania podpisaną przez kierowanego na szkolenie, naczelnika lub prezesa OSP, prezydenta miasta, wójta lub burmistrza. Poniżej znajduje się wersja edytowalna i pdf karty skierowania na szkolenie.
- Kopię zaświadczenia lekarskiego zgodną z obowiązującymi przepisami (rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 11 kwietnia 2022 r. w sprawie przeprowadzania okresowych badań lekarskich strażaka ratownika OSP).
- Wydruk z platformy e-learningowej z potwierdzeniem zaliczenia egzaminów teoretycznych zgodnie z poniższymi informacjami.

Uczestnicy szkolenia zobowiązani są do odbycia części teoretycznej szkolenia na platformie edukacyjnej dla jednostek OSP pod adresem www.wint.pl . Uczestnicy zaliczają materiał z następujących tematów:
- Szkolenie BHP
- Szkolenie podstawowe cz. I (poza tematami o strukturze funkcjonowania OSP)
- Szkolenie podstawowe cz. II
- Ratownictwo techniczne
- Szkolenie przeciwpowodziowe i ratownictwo wodne dla OSP

Każdy temat kończy się egzaminem, który należy zaliczyć na co najmniej 80%. Wynik testów należy wygenerować i dostarczyć wraz z kartą skierowania. Ponadto wiedza teoretyczna będzie wyrywkowo sprawdzana podczas zajęć praktycznych.

Każdy z uczestników zakłada swoje indywidualne, imienne konto na platformie e-learningowej z podaniem kodu swojej jednostki OSP. Kody do platformy należy pozyskać od członków zarządu jednostki.

- Zaliczeniem odbycia części teoretycznej będzie uzyskanie pozytywnego wyniku z 5 bloków tematycznych wskazanych powyżej oraz potwierdzenie zapoznania się z całością materiału zamieszczonego na platformie edukacyjnej (kontrola przez wydział operacyjny KP PSP).
- Po zaliczeniu części teoretycznej uczestnik zostanie zakwalifikowany do części praktycznej kursu, który odbywać się będzie w JRG Tczew.

Pierwsze zajęcia odbędą się 16.03.2024 r. w KP PSP w Tczewie (zajęcia organizacyjne, uzupełnienie różnic programowych w temacie struktury i organizacji ochrony przeciwpożarowej, zajęcia praktyczne ze służby wewnętrznej i musztry, BHP). Kolejne zajęcia w dniu 17.03.2024.


Do egzaminu końcowego przystąpią osoby, które legitymować się będą frekwencją nie mniejszą niż 80% udziału w jednostkach lekcyjnych.
Szczegółowy harmonogram zajęć zamieszczony jest w materiałach do pobrania poniżej.

W czasie szkolenia odbędzie wyjazd do Ośrodka Szkolenia PSP w Słupsku na zajęcia w komorze dymowej. Koszt dojazdu po stronie uczestnika kursu lub OSP.
Na wszystkich zajęciach praktycznych wymagane jest posiadanie środków ochrony indywidualnej - ubranie i obuwie specjalne, kominiarka, hełm, rękawice. Pierwszego dnia szkolenia (16.03.2024 r.) obowiązuje umundurowanie koszarowe.
W pierwszym dniu szkolenia kandydaci zostaną przeszkoleni z zakresu BHP (instruktaż ogólny), otrzymają karty szkolenia BHP, z którymi muszą udać się do swoich jednostek i zaliczyć szkolenie stanowiskowe prowadzone przez Naczelnika jednostki (instruktaż stanowiskowy). Następnie dostarczają karty w kolejnym tygodniu szkolenia (23.03.2024 r.)

Szczegóły tutaj.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • ertert_gość

  01.02.2024, 10:01

  Ludzie, słyszeliście o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie. Osobiście wypróbowałem i teraz polecam każdemu, mega fajna rzecz, przeczytajcie sami co potrafi-==-----> tnij.tcz.pl/?u=d1057d

  Odpowiedz
  IP: 198.55.xx6.xx2 
 • gość..._gość_gość_gość

  01.02.2024, 16:54

  Brawa!

  Dla strażaków zawsze wielki szacunek!

  Odpowiedz
  IP: 109.207.xx3.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.