Przyszłość jest w nas - warsztaty dla młodzieży w Zakładzie Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie

Uczniowie poznali kopalnię pod bacznym okiem przewodnika (fot. nadesłane do redakcji)
Przyszłość jest w nas - warsztaty dla młodzieży w Zakładzie Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie
Decyzje, które mogą wpłynąć na przyszłe życie człowieka często podejmuje się już w gimnazjum. Jaką szkołę wybrać? Jaki kierunek studiów zapewni stabilną i dobrze płatną pracę? Jakie rodzime firmy warte są wyboru? Przed blisko setką uczniów warsztaty przygotowane przez Zakład Produkcji Keramzytu Weber w Gniewie otworzyły nowe horyzonty. Dzięki nim młodzi ludzie mogą m. in. w łatwiejszy sposób zrozumieć zapotrzebowanie rynku pracy oraz poznać własne zainteresowania.

18, 20, 21, 22 i 28 maja 2015 r. uczniowie trzecich klas z Gimnazjum im. gen. Józefa Hallera w Gniewie, wzięli udział w trzeciej edycji specjalnie przygotowanych warsztatów w Zakładzie Produkcji Keramzytu.

Gimnazjaliści mogli zapomnieć o standardowych prezentacjach! W Weberze czekało na nich kilka godzin intensywnych warsztatów. Młodzi gniewianie zwiedzali Zakład, na własne oczy zobaczyli jak wygląda proces produkcji keramzytu, poznali jego bogate zastosowanie, mogli też „zajrzeć” do pieca rozgrzanego do temperatury ponad 1000 stopni Celsjusza! Oprócz tego uczniowie dowiedzieli się o możliwościach drukarek 3D. Nie zabrakło też zagadnień z pogranicza medycyny - dzięki pokazowi pomocy przedmedycznej gimnazjaliści dowiedzieli się jak mogą pomóc poszkodowanym w wypadkach.

- Przyszłość tkwi w młodych ludziach. Staramy się pokazywać im nowe kierunki rozwoju i uświadomić, że na podjęcie pewnych decyzji jest już najwyższy czas. Stąd idea organizacji warsztatów przygotowanych specjalnie dla uczniów gimnazjów z Gniewu i okolic - mówi Michał Bąkowski, zastępca menadżera Zakładu Produkcji Keramzytu w Gniewie.


Górnicy na Pomorzu

W Polsce z górnictwem kojarzy się głównie południe kraju - szczególnie obszar Górnego i Dolnego Śląska. Podczas warsztatów gimnazjaliści dowiedzieli się, że w zakładowej kopalni, jak również w tych okolicznych na Pomorzu, zatrudniani są pracownicy z wykształceniem geodezyjnym, geologicznym i… górniczym! Warto więc wybierać świadomie kierunki dalszej edukacji - patrząc na studia nie tylko przez pryzmat ich popularności, ale też przyszłego zatrudnienia.

Dzisiejsi pracodawcy zaznaczają duże zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych pracowników. Dobrze jest patrzeć na wybór kierunku nie tylko ze względu na „modę” - ale też na jego praktyczne zastosowanie.

Warto wiedzieć

Młodzi uczestnicy bogacili się na warsztatach w wiedzę - przekonali się też, że przydała się ona szybciej niż mogłoby się wydawać. Po ciekawym spędzeniu czasu wszyscy uczniowie mieli możliwość wygrania przydanych, „smartfonowych” upominków przygotowanych przez firmę Weber. A, jako, że nauka potrafi zabrać część sił - gimnazjaliści zakończyli spotkanie integracyjnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Warsztaty po raz trzeci pomogły młodzieży poznać Zakład Produkcji Keramzytu, a przy okazji pokazały, że nauka jest pasjonująca!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

  • +4

    _gość

    08.06.2015, 09:10

    naiwni i tyle

    Czyli na początek kariery z 4ooo brutto, a potem z 8ooo i jest normalne życie. Oczywiście za pracę na produkcji jako zwykły robol. Czy taką POlskę zgotowali nam Tusk i jego przyd**asy.? jak nie precz z pO.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx9.xx1 
  • +2

    _gość

    08.06.2015, 15:39

    kto mądrzejszy to emigruje bo za marne pieniądze tu nie chcą pracowac

    Odpowiedz
    IP: 92.221.xx7.xx6 
  • +2

    rthtr_gość

    08.06.2015, 18:25

    rthrh

    Niech mlodzi ucza sie jezyka i emigruja .... polecam USA ....np. pielegniarka zarabia tam ok 6 tys $ miesiecznie a kierowca ciezarówki ok 4 tys $ , metr domu 1 tys $ , 1 l paliwa ok 2 zl , nowe auto np ford fokus ok 20 tys $ - ciezka praca tam popłaca .... w Polsce bieda jest i bedzie bo mamy głupich polityków

    Odpowiedz
    IP: 83.8.xx0.xx5 
  • aaaa_gość

    08.06.2015, 21:23

    bbbb

    A może by tak coś o prezesach miejskich spółek ?

    Odpowiedz
    IP: 46.170.xx4.xx5 
  • SOWA_gość

    11.06.2015, 10:23

    x

    tam kiedyś pracowali na produkcji ludzie po podstawówkach i produkcja szła teraz potrzeba inżynierów Nasuwa się pytanie czy społeczeństwo jest głupsze i potrzeba inżyniera aby nacisnąć ,,guzik , czy nastąpiła tak wielka dewaluacja wykształcenia

    Odpowiedz
    IP: 89.229.xx2.xx5 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.