Policja apeluje - w święta pamiętajmy o bezpieczeństwie

(fot. KPP Tczew)
Policja apeluje - w święta pamiętajmy o bezpieczeństwie
Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas podróży w okresie Wielkanocy. Nie zapomnijmy także o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania podczas nieobecności, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie.

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi tczewscy policjanci przypominają wszystkim o konieczności zachowania ostrożności i przestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas podróży. Zarówno w drodze na miejsce świętowania, jak i podczas powrotu do domu, należy zachować szczególną uwagę i rozwagę na drodze.

- Aby bezpiecznie dotrzeć na miejsce, należy przestrzegać przepisów ruchu drogowego, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze oraz unikać jazdy po spożyciu alkoholu. Ważne jest także regularne sprawdzanie stanu technicznego pojazdu przed podróżą oraz zapewnienie sobie i pasażerom odpowiednich warunków komfortu i bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Pamiętajmy o zapięciu pasów bezpieczeństwa oraz o fotelikach dla dzieci. Nie zapominajmy o zabezpieczeniu mieszkania przed ewentualnymi włamaniami lub kradzieżami. Zanim wyjedziemy, warto sprawdzić, czy wszystkie okna i drzwi są odpowiednio zamknięte i zabezpieczone. Możemy również poprosić sąsiadów lub bliskich o zwrócenie uwagi na nasze mieszkanie. Dodatkowo warto pamiętać o wyłączeniu wszelkich urządzeń elektrycznych oraz sprawdzeniu, czy gaz i woda zostały odpowiednio zamknięte. W ten sposób możemy uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek po powrocie do domu. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.


Przestrzeganie tych prostych zasad pozwoli nam spokojnie cieszyć się Świętami w gronie rodziny i bliskich, unikając niepotrzebnych kłopotów i zagrożeń.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • Olo_gość

  30.03.2024, 09:44

  Wybory

  Apel do świadomych wyborców. W niedzielę 7 kwietnia odeślijmy babcie i dziadków do bawienia wnuków. Nie głosujmy na kandydatów po 50tce. A jeszcze bardziej nie wybierajmy nauczycieli i urzędników, którzy betonują swój układ w mieście, gminie i powiecie. Dość degrengolady, trzeba odmłodzić władzę. Podaj dalej na FB, X itd. uwolni? TCZEW od tej zarazy

  Odpowiedz
  IP: 37.128.xx2.xx3 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.