Policjanci rozmawiają o hejcie z uczniami

Hejt (fot. KPP Tczew)
Policjanci rozmawiają o hejcie z uczniami
Policyjny profilaktyk przeprowadziła spotkania z uczniami na temat hejtu i mowy nienawiści w sieci, mające na celu zwiększenie świadomości młodych ludzi na temat bezpieczeństwa online oraz promowanie pozytywnych relacji w cyberprzestrzeni.

W ramach działań profilaktycznych policjantka zorganizowała spotkania z uczniami szkół podstawowych i średnich, podczas których omawiano tematy związane z bezpieczeństwem w sieci oraz mową nienawiści. Funkcjonariuszka podzieliła się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi w dziedzinie bezpieczeństwa online. Podczas spotkań, uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu oraz jak rozpoznawać i reagować na sytuacje hejtu i cyberprzemocy. Mundurowa przybliżyła uczestnikom różne formy mowy nienawiści oraz konsekwencje, jakie mogą one mieć dla ofiar. Ważnym elementem spotkań było podkreślenie znaczenia szacunku, empatii i odpowiedzialnego zachowania w sieci. Policjantka zachęcała uczniów do budowania pozytywnych relacji online, opartych na szacunku dla innych osób i tolerancji wobec różnorodności. Spotkania z uczniami były nie tylko okazją do przekazania wiedzy na temat bezpieczeństwa w sieci, ale także do otwartej dyskusji i wymiany poglądów. Funkcjonariuszka odpowiadała na pytania uczniów oraz zachęcała ich do dzielenia się swoimi doświadczeniami i obawami związanych z korzystaniem z Internetu.

Policjantka kontynuuje swoje działania edukacyjne, mające na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat bezpieczeństwa w sieci oraz promowanie pozytywnych zachowań online. Współpraca z młodymi ludźmi jest kluczowa w budowaniu bezpiecznej i przyjaznej cyberprzestrzeni dla wszystkich użytkowników.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (1)
dodaj komentarz

 • ME_gość

  02.04.2024, 11:17

  Tylko że młodymi?

  A jak duzi sieją hair na miejscowych polityków za społeczne awansowanie z innego komitetu niż ich partyjny to dobrze? Jak grupa ludzi z patriotycznych grup tworzy jeden komitet i chce wreszcie mieć prawdziwą Polskę w naszym mieście gminie i powiatowy gdzie światłe przyświecają cele i wiara ojców to można na nich pluć? Kto będzie o nas dbał i kto wyraźnie stanie w obronie wartości? Moze liberały i lewaki? W dniu pamiętnej śmierci świętego ojca odejdzie nienawiść i namawianie do grzechów? Pamiętajcie i tym w wyborach!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.