Kiermasz bożonarodzeniowy (fot. KH)
Tczew - W weekend kociewski kiermasz bożonarodzeniowy

W weekend kociewski kiermasz bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego Muzyczna Zagroda Kociewska zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszyscy chętni będą mogli "przebierać" w bardzo szerokiej ofercie wystawienniczej. Kiermasz może być doskonałą okazją do znalezienia wspaniałych, niepowtarzalnych prezentów choinkowych wykonanych przez naszych regionalnych artystów i rękodzielników.

Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie kultury Kociewia poprzez wspieranie naszych rodzimych twórców ludowych. Patronat nad Kiermaszem objął znany miłośnik Kociewia, senator Andrzej Grzyb.

- W kiermaszowej ofercie znajdzie się ceramika artystyczna Stodoły Inspiracji z Obozina, rękodzielnictwo z drewna i innych materiałów o tematyce świątecznej przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Zainteresowani będą mogli kupić również stroiki oraz ozdoby świąteczne wykonane ręcznie w Zagrodzie Kociewskiej jak i biżuterię oraz najróżniejsze wyroby z drewna autorstwa artystów z Tczewa, a także uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. - tłumaczą organizatorzy.

By przybliżyć odwiedzającym nastrój świąt, w Zagrodzie można będzie spróbować potraw wigilijnych. Kiermasz w Godziszewie (Zagroda Kociewska, ul. Skarszewska 8) w dniach 17 i 18 grudnia od godziny 12:00 do 18:00.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Aktualności

Tczew - O Żuławach Gdańskich w "Tekach Kociewskich"

O Żuławach Gdańskich w "Tekach Kociewskich"

Staraniem oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Tczewie ukazał się kolejny, dziesiąty już zeszyt „Tek Kociewskich”. W roczniku znaleźć materiały, które przybliżają dzieje ziemi pomorskiej Borów Tucholskich, Kociewia, Kaszub...