Kiermasz bożonarodzeniowy (fot. KH)
Tczew - W weekend kociewski kiermasz bożonarodzeniowy

W weekend kociewski kiermasz bożonarodzeniowy

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej, dlatego Muzyczna Zagroda Kociewska zaprasza na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszyscy chętni będą mogli "przebierać" w bardzo szerokiej ofercie wystawienniczej. Kiermasz może być doskonałą okazją do znalezienia wspaniałych, niepowtarzalnych prezentów choinkowych wykonanych przez naszych regionalnych artystów i rękodzielników.

Celem tego przedsięwzięcia jest szerzenie kultury Kociewia poprzez wspieranie naszych rodzimych twórców ludowych. Patronat nad Kiermaszem objął znany miłośnik Kociewia, senator Andrzej Grzyb.

- W kiermaszowej ofercie znajdzie się ceramika artystyczna Stodoły Inspiracji z Obozina, rękodzielnictwo z drewna i innych materiałów o tematyce świątecznej przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie. Zainteresowani będą mogli kupić również stroiki oraz ozdoby świąteczne wykonane ręcznie w Zagrodzie Kociewskiej jak i biżuterię oraz najróżniejsze wyroby z drewna autorstwa artystów z Tczewa, a także uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Bolesławowie. - tłumaczą organizatorzy.

By przybliżyć odwiedzającym nastrój świąt, w Zagrodzie można będzie spróbować potraw wigilijnych. Kiermasz w Godziszewie (Zagroda Kociewska, ul. Skarszewska 8) w dniach 17 i 18 grudnia od godziny 12:00 do 18:00.
Drukuj
Prześlij dalej
 

Więcej: Aktualności

Tczew - Gniew też grał z Orkiestrą

Gniew też grał z Orkiestrą

Tegoroczny finał WOŚP w Gniewie podsumowany. Gniewski sztab zaprezentował oficjalne wyniki zbiórki. Łącznie udało się zgromadzić ponad 11 185, 15 złotych! Warto zaznaczyć, ze jest to największa kwota jaką udało nam się zebrać na przestrzeni...