tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 05:30
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Gniew przygotowuje się na pierwsze śniegi

Opublikowano: piątek, 16.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 0

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Zima w mieście potrafi niekiedy zaskoczyć. Wiedzą o tym szczególnie zarządcy dróg, na których spoczywa obowiązek utrzymania przejezdności ciągów komunikacyjnych. W gminie Gniew służbami odpowiedzialnymi za zimowe utrzymanie dróg gminnych i powiatowych jest firma Inwest-Kom w Gniewie Sp. z o.o.

Podmiotem odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie drogi krajowej nr 1 i drogi krajowej nr 90 jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, Baza materiałowa Gniew. Drogami wojewódzkimi zajmuje się Zarząd Dróg Wojewódzkich Gdańsk, Rejon Dróg Wojewódzkich Starogard Gdański, natomiast drogi powiatowe i gminne, w tym także nieruchomości gruntowe, będące własnością Gminy Gniew, stanowiące dojazdy do nieruchomości podlegają spółce Inwest-Kom w Gniewie.

Drogi nie są jedynym niestety problemem, z którym radzić sobie musimy w czasie zimy. Pozostaje jeszcze kwestia chodników, które także należy odpowiednio zagospodarować. Do kogo należy zatem ten obowiązek?

- Na terenie gminy Gniew właściciele nieruchomości są zobowiązani m.in. do uprzątnięcia chodnika bezpośrednio przyległego do terenu nieruchomości ze śniegu, lodu, błota i innych zanieczyszczeń. Powinni oni na przykład odgarnąć z chodnika zalegający na nim śnieg w miejsce, które nie będzie powodować zakłóceń w ruchu pieszych. Do ich obowiązków należy także podjęcie działań likwidujących lub co najmniej ograniczających śliskość chodnika, przy czym piasek lub inne materiały użyte do tych celów należy uprzątnąć z chodnika niezwłocznie po ustaniu przyczyn ich zastosowania - omawiają zasady dyspozytorzy zimowego utrzymania dróg w gminie Gniew. Jak zaznaczają, użyte do zwalczania śliskości materiały nie mogą stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego i użytkowników terenów. Ponadto zarządcy dróg publicznych zobowiązani są do niezwłocznego usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych z chodników przez właścicieli nieruchomości przyległych do drogi publicznej.

Warto zapoznać się z tymi zasadami, póki zima nie przyszła do nas jeszcze na dobre. Ważnym jest uświadomienie sobie faktu, że nie każdy chodnik jak niektórym się może wydawać należy do gminy, dlatego też nie warto zwlekać z jego uprzątnięciem i czekać z założonymi rękoma na odpowiednie służby porządkowe, bo jak widać, nie musi to wcale nastąpić.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 1074 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (0)   Zmień kolejność
kikit logo kikit logo  
 
Brak komentarzy
Do tej pory nikt nie skomentował artykułu w tym dziale. Bądź pierwszy i napisz teraz komentarz...
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew