tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 24 października 2016r, godz. 07:26
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

1380 kilogramów żywności dla najbiedniejszych mieszkańców gminy Gniew

Opublikowano: piątek, 16.12.2011, 00:01. Ilość komentarzy: 1

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W dniach od 2-4 grudnia wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza działającego przy gimnazjum w Gniewie brali udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności w Tczewie. Osobą odpowiedzialną za organizację zbiórki była Katarzyna Puczyńska, opiekunka SKW.

Jak mówiła koordynatorka akcji, pracy przy zbiórce było niemało, ale opłacało się, bo łącznie zebrano ponad tonę żywności.

- Na tydzień przed akcją trzeba było rozwiesić plakaty, zwerbować wolontariuszy i opiekunów, ustalić harmonogram zbiórki i podzielić grupy na sklepy. Wcześniej odbyłam szkolenie na koordynatora akcji w Banku Żywności w Tczewie, z którego dostałam umowy dla wolontariuszy i sklepów, w których działaliśmy. Następnie trzeba było wypisać potrzebne dokumenty i przygotować identyfikatory dla każdego z ochotników. Wymagało to naprawdę dużego poświęcenia, ale jesteśmy bardzo zadowoleni. Razem zebraliśmy 1380 kg artykułów spożywczych - opowiadała pani Kasia.

W zbiórkę żywności zaangażowanych było 86 wolontariuszy ze szkoły podstawowej, gimnazjum i zespołu szkół ponadgimnazjalnych w Gniewie, a także młodzież z II LO w Tczewie. Udział w niej wzięło także 28 harcerzy. Transport do zwożenia zebranych produktów oraz wagę udostępnił Wiesław Ślizewski, radny Rady Miejskiej w Gniewie, z kolei przy rozładunku żywności uczestniczył między innymi zastępca burmistrza miasta i gminy Gniew Wojciech Szulc.

W sobotę i niedzielę 10 i 11 grudnia miała miejsce kolejna zbiórka żywności w Gniewie. Ponownie zaangażowali się w nią wolontariusze z SKW, ale tym razem akcję poprowadziła uczennica i przewodnicząca klubu Marlena Kaniowska. Młodzież zbierała żywność dla lokalnego centrum "Caritas" działającego przy parafii św. Mikołaja w Gniewie.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2158 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew -
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (1)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
Zbiórka - wspaniała rzecz ~ duże P_gość
IP: 109.197.xx1.xx2
Data: 16.12.2011, 22:47
Byłem. Kupiłem. Wrzuciłem. I młodzieży za gorący zapał podziękowałem i raz jeszcze dziękuję, bo mogliby oni wszyscy siedzieć przed komputerami w tym czasie. Zauważyłem natomiast,że co nasta osoba coś wrzuciła, co pokazuje,że nadal mamy społeczeństwo, jakie mamy. WSTYD. Za to sms-y do telewizji to każdy codziennie wysyła.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew