tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 11:50
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Jarmark Świętego Mikołaja atrakcją adwentu

Opublikowano: Środa, 21.12.2011, 00:04. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Przedświąteczną akcją w gminie Gniew był Jarmark Świętego Mikołaja, który odbył się na tamtejszym Starym Mieście.

Jarmark po raz pierwszy miał miejsce w 2008 roku. Wówczas to w organizację wydarzenia, oprócz Urzędu Miasta i Gminy Gniew, włączyli się Parafia pw. św. Mikołaja, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Henryka Mrossa oraz Stowarzyszenie Centrum Aktywnych - Gniew. Od tego czasu Jarmark Świętego Mikołaja stał się cyklicznym przedsięwzięciem, organizowanym zawsze w pierwszą niedzielę grudnia.

Celem akcji jest sprzedaż przez organizację, szkoły, instytucje, a także zainteresowanych przedsiębiorców upominków świątecznych i wyrobów kulinarnych. W tym roku udział w kiermaszu wzięły przedstawicielki rady rodziców z zespołu szkół ponadgimnazjalnych, Środowiskowego Domu Samopomocy i Domu Pomocy Społecznej. Ze swoimi wypiekami do Gniewu przyjechały też panie z KGW Kolonia Ostrowicka i KGW Nicponia, a z ozdobami świątecznymi prywatni wystawcy z Tymawy. Na stoiskach zakupić można było też między innymi miody, wyroby z wełny czy świece "Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom", z których dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na całoroczne dożywianie dzieci w szkołach i świetlicach, a także leczenie i rehabilitację, pomoc edukacyjną oraz letni wypoczynek.

Tradycja i radość wypływająca z faktu zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wzięły górę nad silnym i mroźnym wiatrem, który tego dnia dawał się wszystkim we znaki. Nawet "fruwające" przedmioty nie odstraszyły wystawców, którzy z ochotą prezentowali swoje wyroby.

Organizatorem tegorocznego wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Gniew. W koordynacji jarmarku pomagali także wolontariusze i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewie.
Autor: PR
drukuj
Artykuł przeczytano 2117 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Pieniądze
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
+6
Brawo Gniew ~ Tczewianin_gość
IP: 62.233.xx4.xx2
Data: 21.12.2011, 07:27
Takie jarmarki to standard za naszą zachodnią granicą i w miastach gdzie rządzący mają poukładany kalendarz imprez i wiedzą co jest ciekawe dla mieszkańców. Dlaczego u nas nie ma tego typu imprezy?
Brak zdjęcia
+2
tczew ~ wilk_gość
IP: 83.11.xx5.xx0
Data: 21.12.2011, 16:38
Bo u nas są dico-polowe występy dzieci z przedszkola...
 
Brak zdjęcia
+3
do tczewianina ~ willi_gość
IP: 109.207.xx8.xx6
Data: 21.12.2011, 09:27
U nas nie ma takich imprez bo jak to kiedys pan prezydent Poblocki powiedzial- tczew to za mala aglomeracja na takie cos
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew