Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie

(fot. mat. prasowe)
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gniewie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 32! Wielki finał w Gniewie odbędzie się w niedzielę 28 stycznia! Na mieszkańców miasta i gminy Gniew czeka wiele niesamowitych atrakcji.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. W ciągu 30 lat działania WOŚPu zostało uzbierane ponad miliard czterysta milionów złotych. Za zebraną kwotę zakupione zostały między innymi inkubatory, rezonanse, respiratory, łóżka i wiele innych potrzebnych sprzętów medycznych, które zostały przekazane placówkom. Co roku pobijany jest rekord zebranych funduszy. Mottem przewodnim najbliższego finału jest "Tu wszystko gra OK!", a cel finału to "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

Do gniewskiego sztabu zgłosiło się ponad 20 wolontariuszy, którzy w niedzielę wyruszą razem ze skarbonkami oraz serduszkami na ulice Gniewu. W godzinach porannych pojawią się również na terenie całej gminy Gniew. Będzie to możliwe dzięki współpracy z OSK "Sukces" Monika Pomierska z Gniewu. Kwesta trwać będzie do godzin wieczornych.

Finał wydarzenia rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Odbędą się licznie atrakcje dla małych i dużych, występy uczniów gminnych szkół, a także wyjątkowe licytacje na żywo, prowadzone przez Proboszcza gniewskiej parafii Ks. Zbigniewa Rutkowskiego. O godzinie 18:30 na wośpowej scenie wystąpi zespół sic!. Na zakończenie wydarzenia o godzinie 20:00 odbędzie się koncert zespołu "Drossel". Formacja powstała wiosną 2002 z inicjatywy dwójki braci Tomasza i Krzysztofa Drossel pochodzących z Pelplina. Zespół posiada w swym dorobku wiele udanych koncertów i imprez a także kilka nagranych płyt.


Jako organizatorzy już teraz zachęcamy do wpłat na eSkarbonkę Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie (https://eskarbonka.wosp.org.pl/rucahykyki?fbclid=IwAR3vvbBH4VdLVY2kqzKzvYIJYULs8s7cMymsUFR9Wls9ziGiwlROcREeOrQ), z której pieniądze trafią prosto do Fundacji WOŚP. Oprócz wpłat do eSkarbonki zapraszamy również do wzięcia udziału w licytacjach oraz przekazania przedmiotów na licytację.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • -9

  Marian'na Poppers _gość

  24.01.2024, 04:10

  Krzywdy trzeba naprawić.

  Kiedy zbiórka na rekonstrukcję zwieraczy dla Wąsika i Kamińskiego? Proces zmiany płci w systemie penitencjarnym nie dobiegł końca. Tacy ludzie są kalekami do końca życia. Mój znajomy chciał w Tajlandii zrobić sobie ładną muszelkę. Dziś nie ma nic tam na dole, a ZUS rozkłada ręce.

  Odpowiedz
  IP: 188.147.xx8.xx2 
 • +12

  Kamila_gość_gość_gość

  24.01.2024, 06:24

  W twoim przypadku medycyna jest bezradna - przeszczep mózgu jest niemożliwy.

  Cytuj
  IP: 178.235.xx9.xx1 
  +8

  Marko_gość

  24.01.2024, 07:01

  Piecze dvpa co? Program tuska ZEMSTA+ nie wypalił. J**ać Platformę Pedofilską i jej przybudówki.

  Cytuj
  IP: 37.47.xx8.xx6 
  -6

  Perwool _gość

  24.01.2024, 08:09

  No proszę. Same pisowskie homofoby.

  Ciemnogród normalnie. Zmiana płci powinna być na NFZ. Przecież to normalne, że są różne płci, obecnie jest 56.

  Cytuj
  IP: 185.206.xx4.xxx 
  -4

  yhy_gość

  24.01.2024, 09:19

  Marko, studenci prawa I roku znają się na Konstytucji lepiej niż PAD i całe PiS razem wzięte. To wszystko to jest pisowski cyrk dla takich pisolemingów jak Ty. A skutkiem prawnym całej tej inby jest to, że PAD musiał się ugiąć i w końcu ułaskawić zgodnie z Konstytucją, a zarzekał się, że już tego nie zrobi. Więc kogo tu piecze d..., co???

  Cytuj
  IP: 78.31.xx6.xx0 
 • +4

  Mario Tcz._gość

  24.01.2024, 12:17

  Czym skorupka za młodu nasiąknie,to.....

  Tata Zbigniew - I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria - urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej - członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, o której w udzielanych mediom wywiadach stara się on raczej nie wspominać.Jak podaje Gazeta Polska, ojciec Jerzego Owsiaka już w 1945 roku zgłosił się do pracy w milicji. Zbigniew Owsiak mówił wówczas, że - robi to z zamiłowania. W kolejnych latach był on m.in zastępcą komendanta posterunku ds. polityczno-wychowawczych i naczelnikiem Wydziału II Biura Dochodzeniowo-Śledczego. Pełnił również funkcję I i II sekretarza egzekutywy POP PZPR. Jego żona - Maria Owsiak - również pracowała w MO, w Wydziale I Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku, i jako urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku.Wspomniany wyżej brat Andrzej był członkiem Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. Organizacja ta była paramilitarną jednostką wspierającą komunistyczną milicję. Z archiwów IPN wynika, że w czerwcu 1972 roku Andrzej Owsiak złożył uroczyste przyrzeczenie "wiernie służyć ojczyźnie w realizacji zadań, do których została powołana Ochotnicza Rezerwa MO". Temat pochodzenia z resortowej rodziny był przez Jerzego Owsiaka pomijany przez całe lata. Sprawa została nagłośniona dopiero dzięki publikacji książki "Resortowe dzieci", która obok rodziny Tomasza Lisa, Moniki Olejnik, czy Adama Michnika, odkrywa również najbliższych krewnych lidera WOŚP." Mimo to,jak by to robił charytatywnie,to bym dał,ale przecież on i rodzinka z tego żyją od dziesięcioleci ,więc figa z makiem.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx3.xx3 
 • niezależna _gość_gość_gość

  25.01.2024, 07:51

  Wielki Finał

  Cofnij się jeszcze do dinozaurów,za które też odpowiada.???? Oczywiście,u ciebie w rodzinie sama husaria, Powstańcy Warszawscy, sami bohaterowie zwalczający komunę i siedzący w więzieniach za tę bolszewię. U mnie skromnie rodzina robotniczo -chłopska i za komuny dano mi darmowe szkoły,awans społeczny bym nie pasała krów u szlachty,czy sprzątała u Żydów,jak moja mama chłopka i potem wywieziona na roboty do Niemiec w wieku 16 lat bez ukończonych szkół i 9 rodzeństwa. Nie było bohaterów, zaś milicjantów mordowały też bandy za nacjonalizację ziemi dziedziców. Kto był w tych bandach nie będę pisać. Historia to zna,a każdy czyta ją po swojemu. Jurek pomaga 32 lata ratując życie dzieci bywa,że ich rodziców i seniorów. Nie chcesz,nie dawaj. Daj na inny cel charytatywny. Czy ktoś ciebie do czegoś zmusza? Rozwiń sam taką Fundację. A chociaż komuś pomagasz? Ludziom, zwierzętom? Jurek to dla mnie fenomen i skarb narodowy. Ty możesz dać na Rydzyka i Caritas,czy tam inne.Ciekawe,ile Rydzyk uratował dzieci i dorosłych? A pieniądze dostaje z budżetu państwa. Ile za to można byłoby dzieci uratować z operacjami zagranicą?

  Cytuj
  IP: 188.147.xx0.xx4 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.