Ponad 700 uczniów otrzyma stypendia socjalne

Pieniądze
Ponad 700 uczniów otrzyma stypendia socjalne
Do Urzędu Miejskiego w Tczewie wpłynęło w tym roku 867 wniosków o przyznanie stypendiów o charakterze socjalnym dla uczniów (szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych) z rodzin borykających się z problemami finansowymi. Po weryfikacji wniosków okazuje się, że stypendia powędrują do 710 uczniów.

Stypendium szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Tczewa przyznaje prezydent. Pomoc ta ma na celu zmniejszenie różnic w dostępie do edukacji, wynikających z trudnej sytuacji materialnej ucznia. Aby otrzymać stypendium, miesięczny dochód na członka rodziny nie może być wyższy niż 456 złotych (netto)

- Do ratusza wpłynęło 867 wniosków, z czego 710 zostało zaopiniowanych pozytywnie, zaś 139 - negatywnie. Liczba wniosków pozostawionych bez rozpatrzenia z uwagi na brak kompletu dokumentów na podstawie, których można byłoby określić dochód uzyskany w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku wyniosła 18 - wyjaśnia Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Kwota stypendium od września do grudnia wyniesie 340 zł tj. 85 zł/miesięcznie. Przyznano też 1 zasiłek szkolny w kwocie 530 zł (kwota jednorazowa).


Stypendium szkolne może być udzielane uczniowi na:

- całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych wykraczających poza zajęcia realizowane w szkole w ramach planu nauczania (np. wyrównawcze zajęcia edukacyjne, zajęcia dla dysgrafików, dyslektyków, logopedyczne, przedsięwzięcia realizowane przez szkołę jak wyjścia/wyjazdy do kina, teatru, wycieczki szkolne, zielone szkoły, dodatkowe zajęcia edukacyjne itp.);
- całkowite lub częściowe pokrycie kosztów udziału w zajęciach edukacyjnych realizowanych poza szkołą, a w szczególnością nauki języków obcych, zajęć muzycznych, komputerowych, sportowych np. na basenie i innych;
- pomoc rzeczową o charakterze edukacyjnym (np. zakup podręczników, lektur, słowników, multimedialnych programów edukacyjnych, komputera, części do komputera, opłaty za abonament internetowy, stroju sportowego wymaganego na zajęcia wychowania fizycznego, zakup wyposażenia ucznia w związku z udziałem w zajęciach realizowanych poza szkołą np. zakup instrumentu muzycznego, zakup okularów;
- całkowite lub częściowe pokrycie kosztów związanych z pobieraniem nauki poza miejscem zamieszkania w szczególności: transportu środkami komunikacji zbiorowej, zakwaterowania w bursie, internacie ( z wykluczeniem opłat za wyżywienie).

Wypłata stypendium szkolnego następuje poprzez zwrot wydatków (w przypadku uczniów szkół podstawowych i gimnazjów wydatki te musi zaakceptować dyrektor placówki i główna księgowa, a w przypadku pozostałych uczniów - naczelnik Wydz. Edukacji UM.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

  • -2

    ..._gość

    20.11.2013, 13:18

    ....

    Nie zasługują.

    Odpowiedz
    IP: 109.207.xx5.xx5 
  • ala_gość

    20.11.2013, 16:17

    niby czemu nie?

    Cytuj
    IP: 178.183.xx7.xx0 
  • +1

    ona_25_gość

    20.11.2013, 21:09

    :/

    Gdzie jest logika przyznawania tych stypendiów????Starają się o nie osoby z ciężką sytuacją materialną ale żeby otrzymać stypendium trzeba najpierw kupic coś ze swoich pieniędzy i okazać faktury wtedy zostaną koszta zwrócone a jeśli kogoś nie stac żeby zrobić zakupy za 340zł?????to pomoc przepada masakra równie dobrze mogli najpierw dać pieniądze a potem rządać okazania faktur tak??

    Odpowiedz
    IP: 87.205.xx5.xx3 
  • monikastuba@wp.pl

    03.12.2013, 20:37

    zgadzam się z komentarzem ona_25....zero logiki w tej niby pomocy...

    Odpowiedz
    Uż. zarejestrowany 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.