tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest niedziela, 23 października 2016r, godz. 14:07
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

"Ania" na warszawskich deskach

Opublikowano: poniedziałek, 08.03.2010, 00:00. Ilość komentarzy: 3

Zmień rozmiar tekstu: A A A

W dniach 27 - 28 lutego grupa teatralna OPANUJ SIĘ, działająca pod patronatem Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży Tczewskiej, wzięła udział w 11 Spotkaniach Teatrów Młodych w Warszawie. OPANUJ SIĘ zaprezentowała jury i zebranej publiczności spektakl pt."Ania" w reżyserii Piotra Weintza. W festiwalu wzięło udział trzynaście teatrów z całego kraju, jury wręczyło Grand Prix za monodram, dwie nagrody aktorskie oraz kilka wyróżnień, z czego OPANUJ SIĘ otrzymało wyróżnienie za plastykę ruchu i taniec "Manamana". Spotkania Teatrów Młodych po raz jedenasty zorganizował Dom Kultury Zacisze w Warszawie.

Spektakle OPANUJ SIĘ są teatrem słowa połączonego z ruchem. Nie ma w nich długich dialogów czy monologów, lecz krótkie, ale znaczące zdania, czy pojedyncze słowa. Wypowiadany przez aktorów tekst ma wzbudzać w widzu emocje, a nie męczyć natłokiem słów. Wykorzystywane choreografie mają na celu nie tylko wzbogacić sztukę, ale przede wszystkim wskazać publiczności tematykę danej sceny w inny sposób, w tym przypadku poprzez taniec.

Spektakl "Ania" wcześniej zdobył laury na następujących festiwalach: I nagroda w XLV Wojewódzkim Konkursie Teatrów Szkolnych o Nagrodę "Bursztynowej Maski" 2009; Brązowa Igła w V Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych IGŁA w Ostrołęce; Grand Prix IV Ogólnopolskiego Przeglądu Małych Form Teatralnych im. Adama Luterka pod nazwą "Współczesność w Teatrze" w Wejherowie.

Opis spektaklu:

Bohaterką spektaklu jest dziewczynka o imieniu Ania wychowywana przez ojca, który nie radząc sobie w sytuacji samotnego rodzicielstwa ucieka w alkohol, jednocześnie obwiniając córkę za wszelkie niepowodzenia życiowe. Ania ma umiejętność tworzenia swojej wyimaginowanej "krainy radości", która staje się dla niej odskocznią od smutnej rzeczywistości.
W spektaklu przeplatają się dwa światy Ani: pierwszy to codzienne relacje z ojcem a drugi to beztroska zabawa w świecie wyobraźni. W przedstawieniu poruszony jest również problem braku głębszej empatii osób, które obserwowały sytuację rodzinną Ani i oprócz niewielkiej pomocy nie zrobiły nic. Spektakl przestrzega, iż taka obojętność ludzka może doprowadzić do tragedii.

scenariusz: Piotr Weintz wraz z grupą
reżyseria: Piotr Weintz
choreografia: Oskar Jaśniewski

Grupę OPANUJ SIĘ tworzą: Beata Bassara, Agata Suszyńska, Ida Pakizer, Dorota Sawczenko, Magdalena Gulińska, Oskar Jaśniewski oraz instruktor grupy Piotr Weintz.
drukuj
Artykuł przeczytano 3484 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - TTBS zastąpiłby działalność trzech jednostek
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (3)   Zmień kolejność
 
user_ico_MIO
+2
Brak promocji. ~ MIO Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 08.03.2010, 11:35
Fajnie że wam się udało!!!!!!!!!! Szkoda tylko że nie słychać o was w Tczewie. Niestety widać też i w tym przypadku zby małą promocję młodych artystów w naszym mieście. Szkoda. Brakuje u nas takich imprez. Dajcie duże SHOW w Tczewie!!!!!!!!!!!!!!
Brak zdjęcia
0
Margolaa_gość
IP: 83.11.xx7.xx7
Data: 09.03.2010, 14:48
No :D i tak ma być :D :*
Brak zdjęcia
0
Motylek_gość
IP: 188.147.xx7.xx7
Data: 09.03.2010, 21:18
Występowaliśmy w Tczewie już a niedługo najprawdopodobniej bd występować kolejny raz na deskach TDK. Przyznam, że promocja nie należy do dobrych stron miasta... Myślę, że gdybyśmy tylko mięli okazje SHOw byłoby wieksze niż duże.;) Pzdr.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew