Widzisz osoby bezdomne? Reaguj!

Policjant szuka bezdomnych (fot. KPP Tczew)
Widzisz osoby bezdomne? Reaguj!
W obliczu ekstremalnych mrozów, policjanci apelują o zwrócenie uwagi na osoby bezdomne, które są narażone na groźne skutki niskich temperatur. Mundurowi każdego roku na bieżąco sprawdzają miejsca, w których osoby bezdomne próbują szukać schronienia. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Oprócz numeru alarmowego 112 policja zachęca do korzystania z policyjnej platformy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Poza codziennymi zadaniami, funkcjonariusze patrolujący ulice naszego miasta i powiatu zwracają szczególną uwagę na osoby bezdomne, nietrzeźwe i wymagające pomocy, dla których wraz ze spadkiem temperatur gwałtownie rośnie zagrożenie utraty życia i zdrowia. Mundurowi sprawdzają pustostany, rejony dworców i ogródków działkowych, a także inne miejsca grupowania się bezdomnych. Często współpracują z przedstawicielami lokalnych instytucji, aby zaoferować jak najszerszą pomoc.

- Jeżeli masz informację dotyczącą osoby wymagającej pomocy, koniecznie podziel się nią z nami. Nie musisz nawet dzwonić pod numer alarmowy 112. Skorzystaj z aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa". - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew. - Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, by uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie. Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".


UWAGA! "Mapa" nie służy do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.


Pamiętajmy, jedno zgłoszenie może uratować czyjeś życie! Działajmy razem, aby upewnić się, że nikt nie zostanie pozostawiony sam sobie w obliczu zimowej aury.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • kjhgf_gość

  08.01.2024, 14:52

  Można zareagować w ten sposób, aby służby zabrały ciało. Niedawno służby odwiedzały miejsca, gdzie przebywają bezdomni i rozmawiali z nimi oferując pomoc, informując o noclegowni i ogrzewalni dla bezdomnych. Zainteresowanie było takie, że z tej pomocy nie skorzystał NIKT. Więc po co uszczęśliwiać kogoś na siłę?

  Odpowiedz
  IP: 84.38.xx1.xx9 
 • Gość _gość_gość_gość_gość_gość

  08.01.2024, 15:26

  Taka prawda nic na siłę

  Cytuj
  IP: 37.109.xx5.xx3 
 • Gość _gość_gość

  08.01.2024, 17:56

  A kto każe tym łajzą chlac

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx9 
 • qq_gość

  08.01.2024, 19:14

  Celownik (komu? czemu?): łajzie, łajzom

  Cytuj
  IP: 109.197.xx2.xx9 

  x_gość

  08.01.2024, 19:28

  bezdomni z wyboru

  Mieli wszystko rodzinę pracę i co chcieli mieć codziennie piwo,alkohol i lekkie życie bez pracy więc wybrali taki sposób na życie nie ma co być dla nich łaskawym.

  Cytuj
  IP: 83.8.xx4.xx7 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.