tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest czwartek, 20 października 2016r, godz. 23:44
Imieniny:
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

135 305 listów w obronie praw człowieka w Polsce - 1066 w Tczewie

Opublikowano: Środa, 15.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 2

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Sukcesem zakończył się w Tczewie tegoroczny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Uczestnicy tczewskiego Maratonu , który odbył się w dniach 11.-12. grudnia w Alternatywnym Centrum Kultury "Zebra", napisali 366 listów. W tegorocznym Maratonie brali udział także uczniowie Gimnazjum w Nowym Stawie (700 listów). Łączny wynik akcji organizowanej przez Lokalną Grupę Amnesty International w Tczewie to 1066 listów - 31 wynik w kraju.

W czasie Maratonu przez 24 godziny pisano ręcznie listy w obronie osób lub grup osób, których prawa człowieka zostały złamane.

- W tym roku pisaliśmy apele do władz m.in. o uwolnienie chińskiej obrończyni praw kobiet Mao Hengfeng, birmańskiej opozycjonistki Su Su Nway i pakistańskiej chrześcijanki zagrożonej karą śmierci za "bluźnierstwo wobec proroka Mahometa". Pisaliśmy o zapewnienie bezpieczeństwa meksykańskiego księdza Alejandro i Normy Cruz - gwatemalskiej działaczki walczącej z przemocą wobec kobiet. - wyjaśnia Sławomir Chodorowicz z Alternatywnego Centrum Kultury "Zebra". - Dziękujemy wszystkim piszącym i wspierającym akcję.

Listy w obronie osób, których prawa człowieka są łamane można pisać przez cały rok. Wystarczy zapisać się do sieci Pilnych Akcji na www.amnesty.org.pl , aby regularnie otrzymywać informacje o osobach, których sytuacja wymaga naszej pilnej interwencji. Amnesty International można wspierać na wiele innych sposobów. Więcej informacji na ten temat można uzyskać od osób skupionych w Lokalnej Grupie Amnesty International (kontakt: Paulina Jabłonowska - e-mail: aitczew@gmail.com, tel. 0606603461).
Maraton współfinansowano ze środków Gminy Miejskiej Tczew.
drukuj
Artykuł przeczytano 1431 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Kultura dostępna
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (2)   Zmień kolejność
 
Brak zdjęcia
0
uhahany_gość
IP: 178.37.xx3.xx4
Data: 15.12.2010, 10:36
prawda jest taka, że w naszym mieście maraton w tym roku nie cieszył się dużą popularnością. gdyby nie Gimnazjum w Nowym Stawie to wynik nie byłby imponujący. niestety panujący pogląd wśród obywateli jest taki że to pisanie nic nie daje. tymczasem według statystyk co 3 więzień sumienia zostaje zwolniony na skutek tej akcji. bardzo się ucieszyłem na wiadomość, że kilka osób w sprawach których pisałem listy w zeszłym roku zostało zwolnionych z więzień. dlatego zachęcam do pisania i mam nadzieję że w przyszłym roku już w szerszym gronie napiszemy w trakcie maratonu o wiele więcej listów. PS. list można było również napisać bezpośrednio do ofiary, co moim zdaniem daje dużo siły i nadziei tym ludziom;)
user_ico_aga_piet
0
aga_piet Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2010, 22:04
W zeszłym roku więcej ludzi pisało, bo jednocześnie odbywał się koncert Świetlików.
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Październik 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew