tczew - tcz.pl logo
user_ico
Nie jesteś zalogowany!
Zaloguj się lub zarejestruj się w serwisie
Dziś jest poniedziałek, 5 grudnia 2016r, godz. 11:35
Imieniny:
Informator: Zmiany w podatkach 2017 r. - spotkanie informacyjne, autor "Dom Przedsiębiorcy w Tczewie" dodaj własną informację
Wiadomości: Aktualności
Więcej : Wiadomości  |  Co będzie  |  Sport  |  Telewizja  |  pogoda - tczewPogoda

Ocieplą internat przy "ekonomiku"

Opublikowano: Środa, 15.12.2010, 00:01. Ilość komentarzy: 6

Zmień rozmiar tekstu: A A A

Ruszają prace termomodernizacyjne w internacie przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Tczewie. Nastąpiło już otwarcie ofert na wykonawcę robót. Do przetargu zgłoszono łącznie siedem ofert - ostatecznie wybrano firmę ZUH Sław Bud z Owadowa. Prace rozpoczną się w połowie grudnia.

W budżecie Powiatu na rok 2010 na realizację tego zadania zabezpieczono kwotę ponad 900 tys zł. Roboty będą dotyczyły budynku o łącznej powierzchni 14 559,5 m2.

- Zakres planowanych prac termomodernizacyjnych obejmuje m. in. wymianę całej starej drewnianej stolarki okiennej, ocieplenie wszystkich ścian zewnętrznych popularną metodą BSO, wykonanie elewacji z cienkowarstwowej wyprawy tynkarskiej, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych, docieplenie stropodachu, wymianę instalacji odgromowej i uziemiającej i modernizację systemu grzewczego- m.in. poprzez wykonanie instalacji solarnej na bazie kolektorów słonecznych - wylicza Kamila Wiśniewska, rzecznik prasowa tczewskiego starostwa powiatowego.

W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym powiatu zaplanowano na rok 2011 wykonanie robót termomodernizacyjnych w kompleksie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Tczewie oraz w I Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie. W roku 2012 prace takie planuje się przeprowadzić w II Liceum Ogólnokształcącym w Tczewie oraz w Zespole Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie.

- Termomodernizacja polega na wprowadzeniu w budynku takich zmian, które spowodują, że ciepło nie będzie nadmiernie uciekało, co w konsekwencji zmniejszy zużycie energii, czyli obniży koszty energochłonności budynku. Dzięki przeprowadzonym pracom poprawi się również komfort cieplny internatu oraz wygląd samego budynku - dodaje Józef Puczyński, starosta tczewski.
drukuj
Artykuł przeczytano 3139 razy ( i )
prześlij dalej
    Wróć do: Aktualności
dodaj do ulubionych   
Czytaj w Tcz.pl:
Tczew - Jabłka dla mieszkańców Suchostrzyg
Więcej w dziale "Aktualności":
 
Opinie i komentarze (6)   Zmień kolejność
 
user_ico_tcz45
+5
dlaczego w zimie ~ tcz45 Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2010, 05:10
Czyż takich prac nie powinno się wykonywać w lecie. Ostatnio widziałem jak na dachu dworca PKP w Tczewie zakładają instalację przeciw burzową. W takie śniegi i mróz. Jakby w lecie nie było na to czasu i pieniędzy...Oj Polsko co ty za dziwnym krajem jesteś....
user_ico_hehehe
+4
... ~ hehehe Zaufany użytkownik (1)
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2010, 08:04
zaplanowano na 2011 - czyli ruszą wiosna :)
 
Brak zdjęcia
+2
... ~ Karolina_gość
IP: 89.200.xx2.xx8
Data: 15.12.2010, 14:55
Przepraszam was bardzo ale Ci uczniowie, którzy tam teraz przebywają mają marznąć całą zimę i czekać na wiosnę za rozpoczęciem prac remontowych ? Wnętrze budynku zostało już wyremontowane teraz czas na zewnętrzna część, wcześniej może i nie było pieniędzy, ale teraz są i ludzie zobowiązali się to wykonać. Nie powinniście nic do tego mieć.
user_ico_lukee
+2
lukee Zaufany użytkownik
Uż. zarejestrowany
Data: 15.12.2010, 18:35
Po pierwsze w takim mrozie klej będzie im zamarzał we wiadrach. Po drugie jeśli się trochę ociepli to współczuje tym, którzy będą to ocieplenie robić. Doskonale wiem, że praca na dworze w takich warunkach do przyjemnych nie nie należy. Poza tym - co to za beznadziejne zdjęcie? Ciężko było zrobić nawet dziś aktualne?
 
Brak zdjęcia
0
brud ~ docieplacz_gość
IP: 84.202.xx5.xx0
Data: 15.12.2010, 18:32
metoda popularna, co brzydkie oblepimy styropianem troche farby i pelen zachwyt jak tu teraz pieknie
Brak zdjęcia
0
No wkońcu ~ danny_gość
IP: 83.25.xx5.xx7
Data: 15.12.2010, 18:52
no ale coś się ruszyło w ekonomiku i koło niego :)
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym - tutaj.
Dodaj nowy komentarz:

Uwaga!
Wszystkie komentarze niezwiązane w żaden sposób z artykułem w tym dziale, a także komentarze zawierające treści wulgarne lub obraźliwe nie zostaną dodane.


Imię, login, pseudonim, nick (max 30 znaków):
 _gość

Temat komentarza (max 50 znaków):

*Treść komentarza (znaczniki HTML wyłączone):
 
znajdź w tym dziale
znajdź w tym dziale
 
ranking i gorący temat
ranking i gorący temat
O tym się mówi: 
 
 
 
 
kalendarz wydarzeń
Grudzień 2016
  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Cz
  • Pt
  •  Sb
Zobacz cały kalendarz imprez i wydarzeń
Organizujesz wydarzenie kulturalne,
muzyczne, sportowe lub inne?

 

Copyright © 2001-2016 Tczew - TCZ.PL Sp. z o.o. Internetowy Serwis Informacyjny Miasta
Kontakt: kontakt@redakcja.tcz.pl. Adres: ul. Hanny Hass 4, 83-110 Tczew