Funkcjonariusze zachęcali młodzież do pracy w policji

(fot. KPP Tczew)
Tczew - Funkcjonariusze zachęcali młodzież do pracy w policji
Policjanci z Tczewa spotkali się z uczniami klasy mundurowej z Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie. Mundurowi w czasie zajęć zachęcali młodych ludzi do wstąpienia w policyjne szeregi, jednocześnie informując o procesie rekrutacji, jaki obowiązuje kandydatów do policyjnej służby. Stróże prawa zachęcali również młodych ludzi do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji z Tczewa podczas spotkań z uczniami szkół ponadgimnazjalnych propagują zawód policjanta i zachęcają młodych ludzi, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w policyjne szeregi. Jedno z takich spotkań zostało zorganizowane w miniony piątek w Zespole Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Swarożynie.

Młodzież została poinformowana, jakie wymagania musi spełnić kandydat do Policji oraz jakie dokumenty i gdzie powinien złożyć. Policjanci omówili również wszystkie etapy postępowania rekrutacyjnego począwszy od testu wiedzy, poprzez test sprawnościowy, test psychologiczny, rozmowę kwalifikacyjną na komisji lekarskiej skończywszy. Stróże prawa podkreślali w trakcie spotkania, że służba w tej formacji wymaga wiele poświęceń, ale daje również ogromną satysfakcję, niosąc pomoc potrzebującym. Policjanci omówili też specyfikę swojej pracy. Mundurowi zachęcali młodych ludzi, aby po zakończeniu szkoły zdecydowali się na wstąpienie w policyjne szeregi. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli również o korzystaniu z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To internetowe narzędzie poprzez kontakt policjantów ze społeczeństwem lokalnym wpływa na poprawę naszego wspólnego bezpieczeństwa.


-
Wszystkie osoby zainteresowane wstąpieniem do Policji odsyłamy do odsyłamy do strony internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, gdzie w zakładce "Praca w Policji" znajdują się niezbędne informacje związane z procedurą rekrutacji. - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik tczewskiej policji.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (7)
dodaj komentarz

 • +12

  Ja_gość_gość

  16.04.2018, 18:12

  No

  Nigdy do tej instytucji, szkoda życia

  Odpowiedz
  IP: 178.235.xx0.xx7 
 • edi_gość_gość_gość

  17.04.2018, 14:20

  psy namawiają dzieci do pracy w rezimowej i politycznej zchambionej pracy w policji?-wstyd

  Cytuj
  IP: 178.36.xx1.xx4 
 • +4

  Niebieski_gość

  16.04.2018, 18:38

  Absolwenci Swarożyna

  Było i jest kilku w KPP Tczew i ............nie daj boże :((((

  Odpowiedz
  IP: 185.89.xx7.xx6 
 • +8

  Dziki _gość_gość

  16.04.2018, 21:05

  Praca w policji

  Ja mogę iść pracowac do Policji nawet jutro. Ale 3.8tys na rękę na dzień dobry... Nie będę mordy nadstawial za marne 2 tyś...

  Odpowiedz
  IP: 188.146.xx9.xx8 
 • -1

  ._gość

  17.04.2018, 06:48

  hmmm

  Jak to jeden tczewski policjant powiedział "wolę jeździć w radiowozie niż nosić pustaki na budowie". Fucha dobra. Jeździsz w aucie, możesz swoich wrogów osobistych pognębić bez konsekwencji, zarobić coś na lewo, nikt cię nie ruszy. Gdybym było wolne miejsce... :) :_)

  Odpowiedz
  IP: 94.40.xx2.xx0 
 • +8

  Uczę _gość

  17.04.2018, 06:59

  Za 5 kola bym się zastanawial

  Za pięć kola bym się zastanowił a tak ni h... ! Na ciężarówce zrobię spoko piatke a i weekendy i święta wolne.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx8.xx9 
 • +2

  uczen_gość

  17.04.2018, 09:52

  za 1900 ;) Pani mówi

  za 1900;) Pani nas chciała zwerbować ;) , ale poczekamy jak będzie w euro;)

  Odpowiedz
  IP: 109.243.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.