Jechał slalomem i prawie wpadł do rowu. Zareagował inny kierowca

(fot. KPP Tczew)
Jechał slalomem i prawie wpadł do rowu. Zareagował inny kierowca
Dzięki wzorowej postawie świadka, z ruchu został wyeliminowany kolejny kierowca, który w stanie nietrzeźwości usiadł za kierownicą samochodu. 36-latek miał w organizmie prawie promil alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi województwa dolnośląskiego, a samochód, którym jechał, został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Widząc niebezpieczną sytuację, nie bądźmy bierni! Reagujmy!

Wczoraj wzorową postawą wykazał się świadek, którego zgłoszenie przyczyniło się do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Świadek nabrał podejrzeń, gdyż poruszając się drogą krajową nr 91, zauważył dziwny styl jazdy kierującego renault, który jechał slalomem, prawie wpadł do rowu czy najeżdżał na krawężnik.

- Świadek nie zastanawiając się długo, zadzwonił na telefon alarmowy i powiadomił policjantów. Zaalarmowani mundurowi natychmiast udali się we wskazany rejon. Na miejscu policjanci z drogówki zauważyli wskazany w zawiadomieniu furgon i zatrzymali go do kontroli. Badanie trzeźwości 36-letniego mieszkańca województwa dolnośląskiego wykazało, że w jego organizmie znajduje się prawie promil alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 36-latkowi, a samochód, którym jechał, został zabezpieczony na parkingu policyjnym. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty, a sprawa trafi do sądu. Grozi mu do 5 lat więzienia. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew.


To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób została zatrzymana osoba popełniająca przestępstwo.


- Dzięki obywatelskiej postawie być może nie doszło do tragedii na drodze! Takie wzorowe zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo. Dziękujemy zgłaszającemu, który zareagował i powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach. - dodaje policjantka.

"Nie reagujesz - akceptujesz" - pod takim hasłem realizowana jest kampania społeczna zachęcająca mieszkańców do wspólnego działania na rzecz bezpieczeństwa. Reaguj, gdy widzisz nietrzeźwą osobę wsiadającą za kierownicę lub jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudza Twoje przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości.

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • JAJAJA_gość

  26.03.2024, 22:14

  Pobłocki patoli król !!!!!

  Całe szczęście, że w Czewie czuwa nad nami gospodarz domu - on nie da krzywdy zrobić nikomu. Co tam patola hula na mieście. Na Pobłockiego głosujcie wreszcie.

  Odpowiedz
  IP: 185.239.xx4.xx6 
 • TY _gość

  27.03.2024, 06:44

  wypij i jedź

  Ty się go nie czepiaj , on wie co to wypić i jak i z kim. Po czewie wszyscy jadom slalomem takie som dzióry. Ale to przyzwolenie Um na takom jazde.

  Cytuj
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • gooosssc_gość

  27.03.2024, 10:40

  cd

  "Ty się go nie czepiaj , on wie co to wypić i jak i z kim. Po czewie wszyscy jadom slalomem takie som dzióry. Ale to przyzwolenie Um na takom jazde."

  OK

  Odpowiedz
  IP: 185.167.xx2.xx0 
 • gośśććcccc_gość

  27.03.2024, 11:15

  cd.

  Przybliż znaczenie: "on wie co to wypić i jak i z kim".

  Cytuj
  IP: 185.167.xx2.xx0 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.