WOŚP. Tyle udało się zebrać w Gniewie i Pelplinie

(fot. gniew.pl)
WOŚP. Tyle udało się zebrać w Gniewie i Pelplinie
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 32! Wielki finał odbył się w niedzielę 28 stycznia! W Gniewie uzbierano łącznie ponad 33 tysiące złotych, zaś w Pelplinie ponad 40 tys.!

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w styczniu, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. W ciągu 30 lat działania WOŚP-u uzbierano ponad miliard czterysta milionów złotych. Za zebraną kwotę zakupione zostały między innymi inkubatory, rezonanse, respiratory, łóżka i wiele innych potrzebnych sprzętów medycznych, które zostały przekazane placówkom. Co roku pobijany jest rekord zebranych funduszy. Mottem przewodnim tegorocznego finału było hasło "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!".

W gminie Gniew kwestowało 20 wolontariuszy, którzy już od samego rana z uśmiechami na twarzach rozdawali serduszka. Dzięki współpracy z OSK "Sukces" Monika Pomierska z Gniewu można było spotkać wolontariuszy na terenie całej gminy Gniew.

Finał wydarzenia rozpoczął się o godzinie 17:00 w hali widowiskowo-sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie. Na początek swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie gminnych szkół. Wyjątkowe występy były przeplatane emocjonującymi licytacjami na żywo, prowadzonymi przez Proboszcza gniewskiej parafii Ks. Zbigniewa Rutkowskiego. Dodatkowo odbywały się warsztaty plastyczne dla dzieci, malowanie twarzy, pokazy pierwszej pomocy oraz rysowanie karykatur. Dla miłośników słodkości Gminne Koła Gospodyń Wiejskich z KGW Nicponia na czele przygotowały domowe wypieki. O godzinie 18:30 na scenie wystąpił zespół Sic!. Nie zabrakło także symbolicznego światełka do nieba, które jest już tradycją finału WOŚP. Na zakończenie wydarzenia, po godzinie 20:00 odbył się koncert zespołu "Drossel"


Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział w kolejnej edycji tego wyjątkowego wydarzenia. Szczególne podziękowania kierują do Księdza Proboszcza Zbigniewa Rutkowskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Gniew Macieja Czarneckiego, niezawodnych wolontariuszy, którzy kwestowali cały dzień oraz pomagali przy warsztatach, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gniewie, Patryka Pokorskiego, Moniki Pomierskiej, hansSOUND, Stowarzyszenia Gniewski Uniwersytet III Wieku, Gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, OSP Gniew, Anny Chyły, Tomasza Truszczyńskiego, Łukasza Borkowskiego, szkół, wszystkich darczyńców oraz zespołów - sic! i Drossel.

Pelplin

Jak co roku, organizacją zbiórki na terenie Gminy Pelplin zajął się Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie. 18 wolontariuszy, w tym młodzież ze szkół i klubu młodzieżowego oraz dorośli, zbierało datki do puszek od samego niedzielnego poranka. Z kolei w godz. 17.00 - 19.00 w sali Miejskiego Ośrodka Kultury odbyły się licytacje przedmiotów podarowanych na rzecz WOŚP przez mieszkańców, lokalne firmy oraz instytucję. Aukcje na rzecz Orkiestry poprowadził Piotr Łaga - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pelplinie. Wśród licytowanych przedmiotów znalazły się m.in. rękawice bokserskie z autografem Dariusza Michalczewskiego, rower górski czy też 4 godziny pracy Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin Mirosława Chyły. Licytacje przeplatane były występami artystycznymi. Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkola nr 2 i Przedszkola "Jedyneczka" oraz uczniowie z ZKiW nr 1 w Pelplinie. Specjalnie dla pelplińskiej publiczności wystąpili także młodzi wokaliści: Zuzanna Czapiewska, Maja Kocur, Agata Wałaszewska, Szymon Bafia i Antek Sikora. Z kolei cheerleaderki z DejkaCheerleaders Pelplin zaprezentowały dwa, efektowne układy taneczne.

Dodatkowo, w trakcie wydarzenia działała kawiarenka, gdzie można było nabyć ciasta przygotowane przez Sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Pelplin. Wyjątkową atrakcją dla wszystkich obecnych była także Fotobudka 360 dostarczona przez firmę Zakręcone Kadry - Fotobudka 360 Starogard Gdański, Trójmiasto, Kaszuby, umożliwiająca tworzenie pamiątkowych filmów. W Finał WOŚP w Pelplinie tradycyjnie zaangażowało się także Stowarzyszenie Dziedzictwo Historyczne Pomorza, Sklep MIKI Anny Sobieralskiej oraz PSB Mrówka Pelplin.

Łącznie w Gminie Pelplin udało się zebrać 40 398,22 zł, co stanowi rekord dotychczasowych zbiórek. Wolontariusze uzbierali do puszek 17 980,52 zł. Z kolei podczas imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury zebrano 17 580,60 zł, w tym z licytacji 15 659,50 zł, w kawiarence 1 335,10 zł, a w fotobudce 586,00 zł. Z kolei podczas finału WOŚP w Kulicach zebrano aż 4 837,10 zł.

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wszystkich wspierających Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy tego dnia! Szczególne słowa uznania składamy wolontariuszom, hojnym darczyńcom, którzy przekazali przedmioty na licytacje, a także wszystkim osobom, firmom i instytucjom zaangażowanym w organizację pelplińskiego finału. To głównie dzięki waszemu zaangażowaniu, bezinteresownej pomocy i hojności udało się zebrać tak imponującą kwotę podczas tegorocznej zbiórki!

Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (5)
dodaj komentarz

 • Uwaga_gość

  01.02.2024, 00:13

  Tempa Dzida

  Licytuje obiad w Tczewie kto da więcej Hak 500 zł tyle dał jej mąż ? Wiadomo o kogo chodzi RM .

  Odpowiedz
  IP: 94.254.xx0.xx7 
 • ryttry_gość

  01.02.2024, 10:01

  Ludzie, słyszeliście o analogu Viagry, który jest 3 razy skuteczniejszy i całkowicie bezpieczny w każdym wieku, a także leczy choroby męskie. Osobiście wypróbowałem i teraz polecam każdemu, mega fajna rzecz, przeczytajcie sami co potrafi---> tnij.tcz.pl/?u=782895

  Odpowiedz
  IP: 198.55.xx6.xx2 
 • anarchista_gość

  01.02.2024, 11:10

  jąkała pomaga sobie

  drodzy ogłupieni lidzie , przez tyle lat rządy PO i PIS i PSL i te inne tfuuu...wydawały na pierdoły mld , a wy naiwni leczycie swoje sumienia dając te marne srebniki. I w ten sposób myślicie jak oni pomagają moimi pieniędzmi.. Ludzie chodzący w ciemności i mgle.

  Odpowiedz
  IP: 109.197.xx9.xx3 
 • Stary belfer._gość

  01.02.2024, 12:52

  Ziarnko do ziarnka...

  ....a uzbiera się miarka! Brawo dla wszystkich pragnących budować społeczeństwo obywatelskie! I nie pieniądze są w tym wszystkim najważniejsze!

  Odpowiedz
  IP: 46.112.xxx.xx3 
 • Pomorzanka_gość

  01.02.2024, 19:37

  Gniew

  Leczą się tam ponad normę, ale mało kasy ofiarują w tym Gniewie Skały naród !

  Cytuj
  IP: 91.13.xx0.xx1 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.