Amatorzy maszynek do golenia w rękach policji

(fot. KPP Tczew)
Amatorzy maszynek do golenia w rękach policji
Kryminalni z tczewskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w drogerii w Tczewie. Mężczyźni w wieku 25 i 17 lat wspólnie dwukrotnie ukradli maszynki do golenia na kwotę 2300 złotych. Starszy z nich dodatkowo odpowie za kradzież 4 innych maszynek o wartości 840 złotych. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia. 25-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy. O dalszym losie mieszkańców Tczewa zadecyduje sąd.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pracowali nad ustaleniem tożsamości oraz miejsca pobytu dwóch sprawców kradzieży w tczewskiej drogerii.

- Mężczyźni ukradli łącznie 13 maszynek do golenia o wartości ponad 3 tysięcy złotych. Wczoraj podejrzani zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki Policji. Jak ustalili policjanci mężczyźni w wieku 25 i 17 lat wspólnie dokonali dwóch kradzieży. Wówczas ich łupem padło 9 golarek o wartości 2300 złotych. Starszy z nich dodatkowo odpowie za kradzież 4 narzędzi z ostrzami na kwotę 840 złotych. Wczoraj śledczy przedstawił zatrzymanym zarzuty. - mówi st. post. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka tczewskiej policji.


Za kradzież Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat więzienia. 25-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa, dlatego będzie odpowiadał w warunkach tzw. recydywy, co może skutkować zwiększeniem kary nawet o połowę. O dalszym losie mieszkańców Tczewa zadecyduje sąd.


Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (2)
dodaj komentarz

 • +8

  GramarNazi_gość

  05.01.2024, 13:59

  OBAJ kuźwa nie oboje! Dwaj mężczyźni to OBAJ!!!!

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx8.xx6 
 • +5

  GOLIĆ_gość

  05.01.2024, 14:53

  MASZYNKOWY

  Ogolić im łby na łyso tymi maszynkami, obleć smołą i obsypać piachem i wystawić jednego na manhatanie a drugiego na dworcu... na pokaz. Gwarantuję, że następny by się 5 razy zastanawiał zanim by łapę wyciągnął do kradzieży.

  Odpowiedz
  IP: 31.0.xx1.xx9 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.