Recydywista odpowie za kradzież rozbójniczą i rozbój

(fot. KPP Tczew)
Recydywista odpowie za kradzież rozbójniczą i rozbój
Kryminalni zatrzymali 41-latka, który odpowie za kradzież rozbójniczą w jednym z tczewskich salonów piękności oraz za rozbój, podczas którego zabrał poszkodowanemu kartę uruchamiającą jego samochód, a następnie nim odjechał. Poszkodowani oszacowali straty na łączną kwotę 16 tysięcy złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, za które odpowie w warunkach recydywy. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 41-latka na okres 3 miesięcy.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej, do której doszło w jednym z tczewskich salonów kosmetycznych.

- Sprawca zabrał zza lady kasetkę z pieniędzmi oraz portfel, a gdy zainterweniowała wobec niego właścicielka, odepchnął ją i uciekł. Łupem mężczyzny padła gotówka w wysokości 900 złotych. Następnego dnia funkcjonariusze zostali zaalarmowani o rozboju, podczas którego napastnik zaatakował kijem golfowym oraz gazem pieprzowym poszkodowanego, a następnie ukradł mu portfel z dokumentami, pieniądze oraz kartę uruchamiającą samochód, po czym wsiadł do jego auta i odjechał. Właściciel oszacował starty na ponad 15 tysięcy złotych. Policjanci szybko ustalili, że za tymi zdarzeniami stoi ten sam sprawca. Pracujący nad obiema sprawami funkcjonariusze szczegółowo analizowali zebrany materiał oraz rozmawiali z osobami, które mogły mieć informacje, które pomogłyby w wytypowaniu sprawcy. Dzięki intensywnym działaniom kryminalni zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tczewa odpowiedzialnego za te przestępstwa w Starogardzie Gdańskim. - mówi sierż. Katarzyna Ożóg, rzeczniczka KPP Tczew - Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna porzucił wcześniej ukradzione auto razem z kartą od pojazdu.

41-latek został przewieziony do jednostki Policji, a następnego dnia usłyszał prokuratorskie zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej, za co grozi do 10 lat więzienia oraz rozboju, a za to kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Ze względu na to, że mężczyzna był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa, sąd może wymierzyć mu karę zwiększoną nawet o połowę. Wobec zatrzymanego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Drukuj
Prześlij dalej

Komentarze (4)
dodaj komentarz

 • ..._gość

  10.04.2024, 14:24

  ...

  za rozwój miasta ? tnij.tcz.pl/?u=fa7c23

  Odpowiedz
  IP: 37.30.xx3.xx3 
 • Mario Tcz._gość_gość

  10.04.2024, 17:14

  N-ty raz.

  "Recydywista odpowie za kradzież rozbójniczą i rozwój".Na pozytywny ROZWÓJ poziomu pismaków tego portalu,to raczej się nie doczekamy.

  Odpowiedz
  IP: 37.47.xx2.xx8 
 • Kristi_gość

  10.04.2024, 17:46

  Czesiu z Tczewa to sutener

  Wstawiłam ogłoszenie do sprzątania i się odezwał jakiś sutener który ma swoje punkty w Tczewie i Rotmance podałam na mendy i nadal na wolności chyba ktoś działaczki dostaje.

  Odpowiedz
  IP: 5.173.xx6.xx1 
 • Łamak_gość

  10.04.2024, 22:32

  A co u rodego z wp? Dalej juma czy juz siedzi?

  Odpowiedz
  IP: 31.61.xx8.xx6 
Uwaga! Publikowane powyżej komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu, które dodano po zaakceptowaniu regulaminu. Tcz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Jeżeli którykolwiek komentarz łamie zasady, zawiadom nas o tym używając opcji "zgłoś naruszenie zasad komentowania lub zgłoś nadużycie" dostępnej pod każdym komentarzem.